999 rezultate për

afganistan

Kreu vetëvrasje? Kush është ushtari që gjeti vdekjen në Afganistan Një ushtar shqiptar i cili ishte me mision paqeruajtës në Herat të Afganistanit është gjetur i vdekur dhe dyshimet e par
Vrau veten? Ministria e Mbrojtjes reagon për ushtarin shqiptar në Afganistan Një lajm i keq u bë i ditur mbrëmjen e djeshme pasi një ushtar shqiptar ka humbur jetën në Afganistan. Ministria e Mbroj
Lajm i zi! Ndërron jetë ushtari shqiptar në Afganistan Një ushtar shqiptar me mision në Afganistan ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme. Viktima është me inicialet Xh. I. Lajm
Zëvëndësoi Bin Ladenin, vdes lideri famëkeq i Al Kaedës Shefi i Al Kaedës, Ayman Al-Zawahiri ka vdekur në Afganistan për shkaqe natyrore. Lajmi është raportuar nga Arab News
Bombë në makinë, vritet gazetari i REL-it në jug të Afganistanit Elyas Dayee, gazetar i Radios Evropa e Lirë, është vrarë të enjten në provicën afgane Helmad, si pasojë e një bombe që i
SKANDALI/ Rusia ofroi shpërblime për vrasjen e ushtarëve amerikanë dhe britanikë në Afganistan Oficerë të shërbimit sekret rus që punonin për inteligjencën ushtarake GRU i kanë ofruar para militantëve talebanë në Af
Koronavirusi prek edhe tre shtete të tjera Tre vende të tjera kanë konfirmuar sëfundmi rastet e para me koronavirus duke zgjeruar kështu hartën e të prekurve.
"Ishte plot me agjentë të CIA-s": Mister rrëzimi i avionit në Afganistan Gjatë mesditës së sotme BBC raportoi rrëzimin e një avioni me 83 pasagjerë në jug-lindje të Afganistanit, në një zonë të
Rrëzohet avioni në Afganistan, nuk dihet asgjë për fatin e pasagjerëve Një avion i mbushur me pasagjerë është rrëzuar pak më parë në Afganistanin Lindor. Siç raporton BBC, avioni ka rënë r
17 persona humbin jetën nga temperaturat e ulta në Afganistan Temperaturat deri në -12 gradë u kanë marrë jetën së paku 17 persona në Afganistan. Afganistani përballet shpesh me t
Nuk ndalet SHBA-ja, eliminon një lider taleban në Afganistan Mullah Nangyalay u vra por zyrtarët vendas thonë se sulmi plagosi edhe dhjetëra kalimtarë të pafajshëm. Shtetet e Bas
Dokumentet sekrete: Si dështuan Bushi, Obama dhe Donald Trump Një tufë dokumentesh të publikuara këtë javë kanë nxjerrë në pah mungesën e koherencës në qasjen që ka pasur që në filli
Surprizë nga Afganistani, momenti drithërues kur ushtari takon të ëmën (VIDEO) Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka postuar në rrjetet sociale, momente prekëse të një nëne që ribashkohet me djalin
Shpërthimi në Afganistan, shkon në 30 numri i viktimave Ka shkuar në 30 numri i viktimave nga shpërthimi i fuqishëm, i cili u krye nga një sulmues vetëvrasës në tubimin zgjedho
E RËNDË/ Dy anëtarë të shërbimit amerikan vriten gjatë misionit në Afganistan Dy anëtarë të shërbimit amerikan u vranë të Mërkurën në Afganistan. Vdekjet e ushtarëve u njoftuan nga misioni i Mbës
DASH publikon raportin: Transparenca fiskale në vend njësoj me Afganistanin Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar sot raportin për transparencën fiskale në vend. Sipas raportit të Shqipë
Ndërron jetë i biri i Osama bin Laden Hamza bin Laden, i biri dhe i përfoluri si trashëgimtar i liderit të vdekur të Al Qaedas, Osama bin Laden ka vdekur, sip
Shpëthen bomba në Afganistan, 11 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë Shpërthimi i i një bombe të vendosur në anë të rrugës, u ka marrë jetën të paktën 11 personave. Pjesë e viktimavë janë e
Përmes Shqipërisë, kjo është rruga e heroinës së Afganistanit për në Europë Iniciativa Globale Kundër Krimit të Organizuar në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ka publikuar raportin mbi funksi
Njëri nga grabitësit ka luftuar në Afganistan, ky grup e ka stërvitur Një nga të arrestuarit e fundit për grabitjen e Rinasit ka luftuar në Afganistan. Lajmi bëhet i ditur nga gazetari Artan