999 rezultate për

afatet

Formimi i Qeverisë së re, këto janë afatet kushtetuese Kanë kaluar tetë ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të cilat
Meta i përgjigjet KED: Lojëra mafioze me afatet, nuk bëj veprime anti-ligjore Presidenti Ilir Meta ka akuzuar hapur Këshillin e Emërimeve në Drejtësi duke thënë se ndoqi një rrugë jo të drejtë në dë
Komisioni Hetimor vendos nesër fatin e Metës, zgjaten afatet e punimeve Komisioni Hetimor do të mblidhet ditën e nesërme në orën 11:00 për të vendosur fatin e Presidentit Meta. Mësohet se
Vettingu në polici, 2 mijë punonjës rrezikojnë afatet Së paku 2 mijë punonjës policie të nivelit zbatues rrezikojnë të mos plotësojnë në kohë formularët e Vettingut. Në k
Këto janë procedurat dhe afatet për liberalizimin e vizave Artan Murati nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka sqaruar të gjitha procedurat dhe afatet për liberalizimin e vi
Duka: Kandidimi? Thjeshtë kam dashur që të respektoj afatet statusore Gara për kreun e institucionit të futbollit bnë vend ka nisur që me shpalljen e kandidaturave nga presidenti aktual i FS
Debat për amendamentet për ligjin e gjuhëve Anëtarët e Komisionit për Çështje Evropiane, në mungesë të opozitës, duhet ta mbajnë debatin për amendamentet për Propoz
Shqiptarët nuk e bësojnë përrallës së meritokracisë, shtyhen afatet për drejtorë hipotekash Ka çuditur jo pak me deklaratën e saj të fundit ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila konfirmoi shtyrjen me dy ja
Afatet e fundit për akreditim në zgjedhjet lokale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është në pritje të kërkesave për akreditimin e vëzhguesve për vëzhgimin e zgjedhjeve loka
Regjistrimet në gjimnaze, ja procedurat dhe afatet Krahas garës për të hyrë në auditorët e universitetit, fundi i këtij muaji përkon edhe me konkurrimin për të zënë një ve
Vrasja në Leçe, Italia dëbon në Shqipëri vlonjatin Ai mbahej në burgun e Capanne-s në Perugia (Itali), që prej vitit 1993, pasi në sheshin Galatina (Leçe), qëlloi me një p
Ish-kreu i KQZ: Afati ka mbaruar, listat e PS dhe LSI nuk regjistrohen dot Ish-kryetari i KQZ-së Çlirim Gjata ka deklaruar se afati për rregjistrimin e kandidatëve në KQZ ka përfunduar mbrëmë në
Basha “kërcënon” anëtarët e KQZ: Mos shtyni afatet se... Teksa janë bërë plotë 62 ditë protestë në Bulevardin kryesor “Dëshmorët e Kombit”, kreu i D-së, Lulzim Basha është ndalu
Deputeti i PD sfidon Ramën e Metën: Pse nuk dilni vetëm në zgjedhje Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi me anë të një statusi në Facebook ka reaguar pas kërkesës së PS dhe LSI
Studentët që përjashtohen nga tarifa e shkollimit, dokumentet dhe afatet Studentët që janë pjesë e shtresave sociale në nevojë kanë afat deri në datë 10 shkurt 2017 që të dorëzojnë dokumentet p
Vendimi/ Afatet e reja dhe gjithë kushtet për rinovimin e patentës, ja çfarë është shtuar Nga 1 janari hynë në fuqi patentat e reja, ku janë shtuar 7 kategori të reja të lejeve të drejtimit. Drejtori i drejtori
Bashkia e Tiranës shkurton procedurat tatimore dhe afatet për bizneset Nga 1 janari 2017, Bashkia e Tiranës do të lehtësojë edhe më tej procedurat tatimore për 50 mijë bizneset që veprojnë në
Këto janë procedurat dhe afatet për formimin e Qeverisë në Maqedoni Kushtetuta e Republikës së Maqedonisë parashikon që përbërja e re e Kuvendit pas zgjedhjeve parlamentare duhet të takohe
Kosova i humbi të gjitha afatet për liberalizimin e vizave Kosova po i humb të gjitha afatet për ta marrë liberalizimin e vizave nga BE¬ja këtë vit, kjo për shkak se nuk është plo
Presidenti u uron besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka uruar sot gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit. Ne një mesaz