999 rezultate për

afat

Reforma Zgjedhore, sot afati i fundit i lënë nga ambasadorët yurikimThuajse 9 orë bisedime në rezidencën e ambasadores amerikane Yuri Kim, në praninë e saj dhe të ambasadorëve të Ba
Afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Këshilli Politik shtyn mbledhjen Dita e sotme, është afati i fundit i dakordësuar nga palët, për përfundimin e Reformës Zgjedhore. Por mbledhja që ish
Sot afati i fundit i Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore Këshilli politik do të mblidhet sot në orën 17:00, që përkon me afatin e fundit për realizimin e reformës zgjedhore.
Linja ajrore me kosto të ulët krijon bazën e re të avionëve në Shqipëri, shtohen 15 destinacione Linja më e madhe ajrore me kosto të ulët në Europën Qendrore e Lindore, Wizz Air ka krijuar bazën e re në Tiranë me 3 a
Drejtoresha e Tatimeve jep afatin e fundit për individët dhe bizneset që të aplikojnë për pagën e luftës Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, dhe Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj kanë zhvillu
Deri në 1200 euro gjobë, si po dënohen në dogana ata që shkelin afatet Të shumtë janë shqiptarët të cilët po i drejtohen shtetit fqinj Greqisë, ku do të vijojnë të punësohen gjatë sezonit të
"Trembet" Milani, Ibrahimovic rrezikon mungesë afatgjate për shkak dëmtimi Ylli suedez i futbollit është bashkuar me skuadrën e Milan për stërvitjet në grup, por jo gjithçka ka shkuar sipas plane
ANTIKORRUPSIONI/ Shtyhet afati për zyrtarët që duhet të deklarojnë pasurinë Jo të gjithë zyrtarët e lartë publik e kanë deklaruar pasurinë në Agjencinë e Kundër Korrupsionit deri më 31 mars kur ka
Sipas ekpsertëve, Kushtetuesja s’ka mandat të vendosë afate kohore për formimin e qeverisë Ekspertë të kushtetutës thonë se Gjykata Kushtetuese nuk mund të krijojë norma të reja, pasi hynë në kompetenca të Kuven
Kurti me shumë mundësi nuk do e pranojë vendimin e Kushtetueses nëse caktohen afate (VIDEO) Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka një kusht për ta pranuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese përkitazi me mandata
Kaluan afatin dhe u gjobitën, Rama jep lajmin e mirë për emigrantët Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me gjobitjen e disa emigrantëve shqiptarë të cilët janë gjobitur nga pala greke p
UEFA bën Federatat të marrin "frymë" lirisht, 25 maji nuk është afati i fundit 25 maji nuk është më afati i fundit që Federatat e Futbollit kanë për të dorëzuar në UEFA, kalendarin dhe datat e reja p
Do merrni pagë lufte? Sot afati i fundit për të aplikuar Dita e sotme është edhe dita e fundit për të aplikuar dhe përfituar ndihmën financiare prej 26 mijë lekëve të reja nga p
Arsenali nuk ka ndërmend të shpenzojë shumë gjatë këtij afati kalimtar Arsenal ka vendosur që për këtë verë mos të harxhojë shuma të mëdha parash, raporton Evening Standard. Kreu i klubit
Njoftim i rëndësishëm! Nesër është afati i fundit për pranimin e ankesave Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi të gjithë tatimpaguesit dhe individët e interesuar, të cilët konsiderojnë se
Të ardhura personale mbi 2 milionë lekë? Deri në këtë afat kur duhet të bëni deklarimin Fundi i prillit është afati i fundit zyrtar për të gjithë individët, të cilët bëjnë deklarimin online të të ardhurave të
Futbolli italian vendos afatin për mbarimin e sezonit Sapo është mbyllur mbledhja mes pjesëtarëve të Federatës Italiane të Futbollit mbi emergjencën e koronavirusit. Pres
Vendimi nga mbledhja e UEFA-s, 3 gushti afati i fudit për të mbyllur kampionatet Takimi i UEFA-s që u mbajt sot në Nyon të Zvicrës nëpërmjet video-konferencave ka konfirmuar indikacionet e ditëve të fu
Zgjatja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, ish deputeti i PD: Vendim antikushtetues! "Zgjatja e afatit të gjendjes së fatkeqësisë natyrore nuk mund të shtyhet me dy muaj sepse është shjelje e Kushtetutës."
Greqia shtyn fluturimet për një afat të dytë Në Greqi, Autoriteti i Aviacionit Civil njoftoi të mërkurën se do të zgjasë një ndalim të fluturimeve tregtare me gjasht