999 rezultate për

afariste

Mitrovicë, mbyllen bizneset që punonin edhe të dielën Në Komunën e Mitrovicës, Drejtoria e Inspeksionit sot ka kryer kontrolle inspektuese, sipas detyrës zyrtare, në disa sub
Serbët sërish dalin në protesta Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo, ka paralajmëruar organizimin e një proteste të martën, në veri të Kosovës, nëse nuk
Ndërmarrja e interesit që përplasi edhe Albin Kurtin me Shpend Ahmetin Ndërmarrja Publike Banesore është shndërruar në arenë përplasjesh midis partive politike që nga paslufta (1999). E kr
Konferenca e kryeministrave pas përfundimit të "Samitit 100" (VIDEO) Në Shkup u zhvillua fjalimi përmbyllës Samiti 100 i liderëve afaristë të Evropës Juglindore ku po jepet deklarata e krye
Kuvendi voton disa ligje me procedurë të shkurtër Në kuadër të vazhdimit të dytë të mbledhjes së 103-të të kuvendit të Maqedonisë, janë votuar disa ligje, me procedurë të
Thaçi kërkon nga Japonia heqjen e vizave për studentët dhe afaristët Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës zyrtare në Tokio u prit nga homologu e tij, Shinzo Abe.
Katër komisione kuvendore do të mbajnë sot seancë Punimet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot do të jenë të fokusuara në punën e katër komisioneve. Komisioni i
Shitja dhe dhënia me qira të hapësirës afariste në internet Ankandet e para për shitje dhe dhënia me qira e hapësirës afariste në mënyrë elektronike, kryesisht përmes internetit, u
Ivanov-Pahor do takojnë afaristët sllovenë Në kuadër të qëndrimit të tij në Maqedoni, presidenti i Sllovenisë Borut Pahor së bashku me presidentin e vendit Gjorge
Afaristët tonë në Gjermani ankohen për korrupsion në Kosovë Ambasada e Kosovës në Berlin është duke punuar që nga viti i kaluar për krijimin e një institucioni ekonomik që do t'i n
Afaristët e diasporës eksplorojnë tregun kosovar Disa distributorë të prodhimeve ushqimore nga Bashkimi Evropian (BE) do të qëndrojnë këtyre ditëve në Kosovë, për të pa
Delegacioni i afaristëve të Kosovës merr pjesë në panairet e ushqimeve në Turqi Me ftesën e Federatës së Afaristëve të Rajonit të Antalijas , e me organizimin e Shoqatës së Afaristëve të Kosovës nga 2
Apel për mënjanimin e akujve Inspektorati për mbrojtjen e mjedisit jetësor dhe Inspektorati për veprimtari komunale pas kontrollove të bëra në terren
Maqedonia kërkon prona nga ish Jugosllavia Dy dekada nga pavarësimi Maqedonia ende nuk ka pasqyrë të qartë për pronën në banesa dhe hapësira afariste të cilat mbet
Afaristët maqedonas e grek nuk i pengon "Emri" Nëse zgjidhet problemi i emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë, atëherë kjo mund t’ju sjellë më shumë fitime të dy vendeve.
Maqedoni-Rusi, marrëdhënie në biznes Biznesmenët rus kanë mbërritur në Maqedoni dhe do të qëndrojnë për dy ditë me qëllim të vendosjes së kontakteve afarist
Riker dhe Oda Amerikane ndihmojnë biznesin në Maqedoni Ambasadori i SHBA-ve Philip Reeker në datë 10 maj 2011 do të bëjë hapjen zyrtare të konferencës "Qasja strategjike drejt