999 rezultate për

afĂr

Oda e Afarizmit të Kosovës, letër Ramës e Kurtit: Lehtësoni qarkullimin për bizneset Kosovë-Shqipëri Oda e Afarizmit e Kosovës i është drejtuar me një letër kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe atij të Kosovës, Albi
E diela ditë pushimi, mirëpritet nga punëtorët, kundërshtohet nga afaristët Debati i ngritur kohëve të fundit se a duhet të jetë e diela ditë pushimi në nivel vendi, po mirëpritet nga shumë punëto
Ish-lojtari i Southampton kapet me 2 ton kokainë, ekstradohet në SHBA (VIDEO) Ish-futbollisti kolumbian John Viafara është ekstraduar ditën e sotme drejt SHBA-së për akuzën trafikimit të 2 tonve kok
Rastet kur duhet të vendosni me patjetër kravatë Pa marrë parasysh trendët e rinj të modës, nëse dëshironi të lini përshtypje të mirë te partnerët afarist dhe të dukeni
Futi 4 ton kokainë në SHBA, arrestohet ish-ylli i La Ligas Xhon Viafara, ish-futbollist i La Ligas është arrestuar ditën e djeshme si i dyshuar për trafik droge. 40-vjeçarit i
Mitrovicë, mbyllen bizneset që punonin edhe të dielën Në Komunën e Mitrovicës, Drejtoria e Inspeksionit sot ka kryer kontrolle inspektuese, sipas detyrës zyrtare, në disa sub
Si u nxeh Ben Blushi se nuk mori rol te filmi i tĂ« atit Herion Mustafaraj u bĂ« i famshĂ«m nĂ« ShqipĂ«ri me rolin e tij kryesor nĂ« filmin ‘Beni ecĂ«n vetë’. I ftuar nĂ« emisionin
Një dhelpër iu shtuar sot malit të Dajtit (VIDEO) Ministri i Turizmit Blendi Klosi i ka dhuruar lirinë, dhelprës që mbahej e burgosur në një lokal në Fier, për të tërhequ
Serbët sërish dalin në protesta Ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo, ka paralajmëruar organizimin e një proteste të martën, në veri të Kosovës, nëse nuk
Babai i bën vajzës testin e virgjërisë.. Një 56-vjeçar është akuzuar nga Gjykata në Britani në e Madhe se i ka bërë vajzës së tij adoleshente testin e virgjërisë
Ndërmarrja e interesit që përplasi edhe Albin Kurtin me Shpend Ahmetin Ndërmarrja Publike Banesore është shndërruar në arenë përplasjesh midis partive politike që nga paslufta (1999). E kr
Konferenca e kryeministrave pas përfundimit të "Samitit 100" (VIDEO) Në Shkup u zhvillua fjalimi përmbyllës Samiti 100 i liderëve afaristë të Evropës Juglindore ku po jepet deklarata e krye
Varet në publik përdhunuesi dhe vrasësi i 7 vjeçares në Iran Një i dënuar për dhunim dhe vrasje të një vajze 7 vjeçare në Iran, është ekzekutuar në publik. Videoja amatore e ekze
Në Poloni mbahet forum afarizmi i femrave sipërmarrëse Maqedoni-Poloni Nga sot e deri të shtunën, në Varshavë të Polonisë do të mbahet forum afarizmi i femrave sipërmarrëse maqedono-polake.
Ende asnjë gjurmë nga afaristi i pakapshëm Sead Koçan Tashmë që prej 36 ditësh me radhë, biznesmeni i dyshuar për një krim të rëndë 17 milion eurosh Sead Koçan, është i pakap
"Lufta" e tepelenasve, a ishte Ari Alinani autori i plagosjes së Andi Mustafarajt? Ari Alinani shikohet si personi kyç që mund të hedhë dritë mbi vrasjen e Nelgert Patës, por edhe atentateve të mëparshme
Atentatori te ish-Ekspozita/ VrasĂ«si me pagesĂ« Ă«shtĂ« "penguar" nga dy fĂ«mijĂ« NjĂ« vrasĂ«s me pagesĂ« dyshohet se ka shtĂ«nĂ« mbi Andi Mustafaraj mesditĂ«n e 28 tetorit nĂ« njĂ« lokal nĂ« zonĂ«n e ish–Ekspozi
I shpĂ«toi atentatit, miku Elton Çiçës nuk bashkĂ«punon me policinĂ« (FOTO) Miku i Elton Cciçës, Andi Mustafaraj i mbijetoi njĂ« atentati ndaj tij disa ditĂ« mĂ« parĂ« duke marrĂ« dy plumba tĂ« trup, tĂ«
Flet kamerieri: ÇfarĂ« pashĂ« kur u plagos Andi Mustafaraj Kamerieri i lokalit ku ndodhi sot atentati ndaj 29 vjeçarit, Andi Mustafaraj, ka rrĂ«fyer nĂ« detaje çfarĂ« ka ndodhur nĂ« a
Kuvendi voton disa ligje me procedurë të shkurtër Në kuadër të vazhdimit të dytë të mbledhjes së 103-të të kuvendit të Maqedonisë, janë votuar disa ligje, me procedurë të