999 rezultate për

aeroportit

Zbulohet rezidenca e kombëtares në Francë (FOTO LAJM) Më në fund është zbuluar rezidenca ku do të qëndrojë Kombëtarja Shqiptare e Futbollit për Europianin 2016. Kuqezinjtë
As sot nuk ka fluturime në Aeroportin e Prishtinës Ditëve të fundit thuajse janë anuluar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Prishtinës për shkak të mjegullave të shumta
Qeveria emëron bordet e PTK-së, Aeroportit të Gjakovës dhe INFRAKOS Qeveria e Kosovës ka emëruar anëtarët e bordeve të ndërmarrjeve publike Postës së Kosovës, Aeroportit të Gjakovës dhe He
Bllokohen në aeroportin e Antalias 150 turistë shqiptarë Autoritetet e Aeroportit të Antalias në Turqi, kanë bllokuar 150 turistë shqiptarë. Mësohet se shkak është bërë mosdorëz
Pezullohen fluturimet për shkak të zjarrit pranë aeroportit të Fiumicinos Një zjarr i rënë shumë pranë aeroportit të Fiumicinos në Itali është bërë shkak për bllokimin e të gjitha fluturimeve ng
Maskat grabisin automjetin pranë aeroportit të Rinasit Dy persona të armatosur dhe të maskuar janë vënë në kërkim nga blutë e Tiranës, pasi i kanë vjedhur me dhunë një 61 vjeç
Kim Jong Un-i ekzekuton arkitektin e aeroportit, nuk i pëlqeu dizanji Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka dhënë urdhër për një tjetër ekzekutim të pazakontë. Ai ka urdhëruar që t
Rrëzohet helikopteri i KFOR-it në Aeroportit e Prishtinës Rrëzohet një helikopter i KFOR-it në një nga pistat e Aeroportit të Prishtinës. Ngjarja ka ndodhur në pistën ushtarake t
E rrallë, momenti kur një rrufe godet dy aeroplanë (VIDEO) Kjo është një pamje që ndodh rrallë të kapet. Një student nga Washington i cili në një moment po incizuar një stuhi në S
New Orleans, sulmohen me hanxhar agjentët e aeroportit Momente terrori në aeroportin ndërkombëtar "Louis Armstrong" të New Orleans, në SHBA, ku një person ka sulmuar dy agjent
Doshi: Të administrohen filmimet e aeroportit të Hanoverit Tom Doshi ka bërë me dije në Facebook se sot i ka drejtuar një letër Prokurorit të Krimeve të Rënda, Adnan Xholi, në të
Hakerohet faqja zyrtare në internet e aeroportit "Nënë Tereza" Një surprizë e bukur është përcjellë nëpërmjet faqes zyrtare të aeroportit "Nënë Tereza", për ditën e Shën Valentinit.
Nis riaktivizimi i aeroportit të Gjakovës Aeroporti i Gjakovës do të vihet në funksion së shpejti. Lajmin e ka bërë të ditur edhe kryetarja e komunës së Gjakovës,
Ukrainë, përshkallëzohet beteja për aeroportin në Donjeck Gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e përleshjeve mes ushtrisë së Ukrainës dhe separatistëve prorusë për kontrol
Shpërthim i madh trondit Somalinë Një shpërthim i madh ka tronditur kryeqytetin e Somalisë, Mogadishunë, shpërthim që është dëgjuar edhe në milje larg ven
Bllokohet rruga Shkup-Veles, anulohen edhe fluturimet në aeroportin e Shkupit Një kamion i përmbysur në rrugën Shkup - Veles para tunelin në Katllanëve ka bllokuar këtë aks rrugor mbërmjen e sotme,
Anulohen fluturimet në aeroportin e Shkupit Për shkak të mjegullës të gjitha fluturimet nga aeroporti "Aleksandri i Madh" i Shkupit janë anuluar. Sipas informata
Zbulohet busti i Adem Jasharit në aeroportin e Prishtinës Në Aeroportin e Prishtinës është zbuluar statuja e heroit kombëtar, Adem Jashari, pikërisht në atë aeroport që mban emri
Alarm fals për bombë në aeroportin e Rinasit Update - Drejtoresha e Komunikimit në Rinas ka konfirmuar faktin se çdo gjë vijon normalisht dhe se alarmi për b
Në Turqi nis ndërtimi i aeroportit më të madh në Evropë (FOTO-LAJM) Në Stamboll do të nisin punimet për ndërtimin e një aeroporti të ri i cili do të jetë aeroporti më i madh në Evropë. Kry