999 rezultate për

aeroplani

Sulmuan me raketë avionin me 176 persona, vihen në pranga disa persona në Iran Rrëzimi i aeroplanit ukrainas nga Irani, ka shkaktuar shumë dhimbje tek familjarët e 176 viktimave. Ndërkohë Irani pr
Dalin pamje të reja kur raketa iraniane godet aeroplanin ukrainas ku humbën jetën 176 njerëz (VIDEO) Video e re duket se tregon momentin kur një raketë iraniane goditi një aeroplan pasagjerësh ukrainas vetëm pak çaste par
Irani rrëzoi me raketa avionin ukrainas, 176 të vdekur Irani gabimisht goditi aeroplanin ukrainas që u rrëzua të Mërkurën pranë Teheranit me 176 persona në bord, kanë raportua
Rrëzimi i avionit, Irani refuzon të japë kutitë e zeza Irani ka refuzuar t’u dorëzojë specialistëve ndërkombëtarë kutitë e zeza të avionit që shkaktoi humbjen e 176 njerëzve.
Rrëzohet aeroplani në Shtetet e Bashkuara, 5 persona humbin jetën Pesë persona kanë vdekur pasi një aeroplan i vogël u rrëzua në Louisiana të Shteteve të Bashkuara. Një person tjetër që
Shkon në 15 numri i viktimave nga rëzimi i aeroplanit, mbijetojnë 2 foshnja (FOTO LAJM) Një aeroplan është rëzuar e si pasojë, bilanci ka arritur në 15 viktima. Aeroplani mësohet se i përket kompanisë kaza
Pasagjeri dëshiron të dalë nga aeroplani në mes të qiellit Një burrë që vuante nga një sulm paniku u përpoq të hapte derën e aeroplanit të kompanisë "British Airways" që fluturont
Po filmonte vajzën e saj kur pa motorin e avionit që po digjej (VIDEO) Një grua po filmonte vajzën e saj në fluturimin e saj të parë me aeroplan. Në një moment, ajo u tërhoq nga flakët e ç
Sa mund të fluturojë një avion pasi t’i ndalen të gjithë motorët? Pilotët nuk ishin në dijeni se karburanti po derdhej gjithë kohën përgjatë fluturimit nga Toronto në Lisbonë. Kur motori
"Zogu i zi", aeroplani i ndërtuar në fund të viteve '50 ende më i shpejti në botë (FOTO LAJM) Edhe pse u ndërtua dekada më parë, vazhdon ende të jetë aeroplani më i shpejtë në botë. Avioni Lockheed SR-71, i krij
Aeroplani përplaset me banesat, ka viktima Një aeroplan i vogël është rrëzuar në një lagje të Neë Jersey la të vdekur pilotin, ndërsa shkaktuar panik në një zonë t
Amerika dërgon "bishën" e ajrit për të shuar zjarret në Amazonë (VIDEO) SHBA-të kanë dërguar aeroplanin më të madh cisternë në botë Boeing 747-400 në shtetin e Amerikës së Jugut, për të fikur
U shfaq nga hiçi, momenti kur "përbindëshi" i ajrit i frikësoi të gjithë (VIDEO) Në aeroportin e Londrës Getvik ka ndodhur një skenë e çuditshme kur nga një re që ishte krijuar paraprakisht nga qielli
U hodh nga avioni, shokët kanë frikë se nuk do ti gjejnë as trupin 19-vjeçares Alana Cutland, një studente 19 vjeçare e Universitetit të Kembrixhit ka vdekur pasi që rënë nga një lartësi prej 1500 me
Rrëzohet helikopteri ushtarak, 17 viktima dhe 12 të plagosur Së paku 17 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një aeroplani të vogël ushtarak në një zonë të banuar afër qytetit
Pas defektit të avionit së linjës Prishtinë-Antalya, defekt pëson dhe avioni i linjës Stutgart-Prishtinë Aeroporti i Prishtinës ka njoftuar se aeroplani i kompanisë ajrore Onur Air ka pësuar një defekt, gjë që ka shkaktuar vo
Ndodh në Prishtinë, avioni prishet në momentin që po ngrihej (VIDEO) Udhëtarët që mësynë Stuttgardit nga aeroporti i Prishtinës u detyruan të zbresin për shkak të një defekti në aeroplan.
Tmerr në ajër, 37 të lënduar nga turbulencat e frikshme (VIDEO) 37 pasagjerë u plagosën nga udhëtimi i djeshëm që kishte aeroplani që po fluturonte nga Kanadaja në Australi. Turbule
E frikshme, aeroplani bën ulje emergjente me një motorr (VIDEO) Fluturimi nga Atlanta në Baltimore ka qenë i vështirë për pasagjerët. Udhëtarët e kompanisë Delta kanë perjetuar momente
Momente tmerri, rrufeja godet avionin ku udhëtonin edhe shqiptarë (VIDEO) Dita e djeshme ka mundur të jetë fatale për qindra udhëtarë të avionit “Finnair”. Aeroplani i kompanisë finlandeze ë