999 rezultate për

aeroplane

Shuhet misteri, kjo është e vërteta për Trekëndëshin e Bermudës Midis Floridës, Porto Rikos dhe Bermudës ndodhet një copë deti që i ka shqetësuar shkencëtarët për shekuj. Duke përfshir
Taylor Swift merr masat, shet një nga aeroplanët e saj privat (FOTO LAJM) Taylor Swift ka shitur një nga dy aeroplanët e saj dy ditë para se vendi të hynte në bllokimin e pandemisë. Ajo u cil
Zbardhet misteri i "Trekëndëshit të Bermudës", ja çfarë fshihet pas tij Midis Floridës, Porto Rikos dhe Bermudës ndodhet një copë deti që i ka shqetësuar shkencëtarët për shekuj. Duke përfshir
Pse aeroplanët zakonisht janë të bardhë? Gjithçka ka ndonjë arsye të veçantë. Nuk jemi mësuar të shohim aeroplanë me ngjyra të ndryshme, përveç të bardhë.
Pse aeroplanët zakonisht janë të bardhë? Gjithçka ka ndonjë arsye të veçantë. Nuk jemi mësuar të shohim aeroplanë me ngjyra të ndryshme, përveç të bardhë.
Amerika i thotë stop shitjes së aeroplanëve ushtarak Turqisë Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kun
Tensionet në kulm, avionët rusë futen në qiellin e Japonisë Ushtria japoneze tha se aeroplanët e saj luftarakë u detyruan të ngrihen në ajër pasi dy aeroplanë ushtarakë rusë shkelë
Artisti bën mrekulli me letra, ky avion i detajuar të mahnit (VIDEO) Luka Iaconi-Stewart është një artist nga San Francisko i cili krijon aeroplanë të detajuar nga letra, dhe nganjëherë i d
Dy shtete heqin nga qarkullimi Boeing 737 Max Pas Indonezisë dhe Kinës, edhe Australia dhe Singapori i kanë anuluar të gjitha fluturimet që janë paraparë të kryhen me
Vendi mister në det ku janë zhdukur anije, thesarë dhe aeroplanë Ngushtica Malaka është një nga rrugët detare më të mëdha të tregtisë në botë. Kjo ngushticë 890 kilometra e gjatë ndan M
Turqia kërcënon Greqinë, fut aeroplanët ushtarakë në zonën e saj Tjetër kërcënim nga Turqia për Greqinë. Ditën e djeshme, avionë turq fluturuan mbi Detin Egje duke shkelur 13 herë hapës
Fluturimi mbi këtë shtet tani e tutje do t'ju rrezikojë jetën Ministria ruse e mbrojtjes ka propozuar një draft të legjislacionit që do t’ua lejonte forcave ruse rrëzimin e aeroplanë
Tre aeroplanë të mbushur me luftëtarë të lirisë udhëtuan për në Hagë Tre aeroplanë të vegjël kanë fluturuar dje gjatë ditës nga pjesa ushtarake e aeroportit të Sllatinës drejt Hagës, njofto
Tensione lufte, Rusia dërgon aeroplanë luftarakë pranë Ukrainës Më shumë se dhjetë aeroplanë luftarakë rusë janë vendosur në një bazë ushtarake në rajonin e Krimeas, të cilin Rusia e k
Qeveria e Maqedonisë mposhtet nga mushkonjat Qyteti i Shkupit thotë se spërkatet kundër mushkonjat, ndërsa qytetarët nuk dëgjojnë zhurma avionësh në orët e hershme t
Serbia dërgon avionët luftarakë në kufi me Kosovën Aeroplanë ushtarak serbë mund të shihen që nga nesër duke fluturuar mbi komunat e banuara me popullsi shqiptare, Preshev
Ekipi i Kroacisë shkon në shtëpi i rrethuar nga aeroplanë ushtarakë Kombëtarja kroate u largua nga Rusia të hënën në përcjelljen dhe mbrojtjen e dy aeroplanëve ushtarakë të Forcave Ajrore
Të jesh fqinj me aeroportin dhe të mos ndjesh zhurmën e aeroplanëve... Ai është fqinji më i afërt me aeroportin perëndimor të Londrës dhe nuk shqetësohet aspak për zhurmat e tyre. Harri Pa
Historia e rrëzimit të aeroplanëve ku vdiqën 200 shqiptarë në Maqedoni Dokumentari i parë i Zona Express i është kushtuar rrëzimit të dy aeroplanëve në Maqedoni në vitin 1993, e ku humbën jet
Aeroplanët privatë më të shtrenjtë në botë (FOTO LAJM) Nëse je një personazh i famshëm në kohën e sotme, padyshim që duhet të kesh përfitime të mira financiare, e natyrshëm sh