999 rezultate për

adn-s

Vritet balena e rrallë Disa persona në Islandë kanë vrarë një balenë blu, një nga krijesat më të mëdha të mbetura në planet. Dëshmitë fotogr
Zgjidhet misteri i trupit pa kokë Falë teknologjisë së ADN-së, ekspertët kanë mundur që të identifikojnë një burrë, trupi i të cilit u gjet 11 vjet më par
Brokoli ndihmon në parandalimin e dëmtimit të ADN-së dhe përhapjen e kancerit Sëmundjet e mushkërive po përhapen shumë vitet e fundit dhe për shkak të faktorëve të shumtë që përballemi çdo ditë.
Tmerri vazhdon, në vendin ku u dogj 61 vjeçari ka akoma kocka Në vendin ku një burrë u shkrumbua brenda makinës, ka ende mbetje kockash. Gazetari i cili filmoi në orët e para kës
15-vjeçarja e përdhunuar nga fqinji rrëfehet e përlotur: Fëmija, fryt i një turpi Analiza e ADN-së ka zbuluar të vërtetën e tmerrshme të ngjarjes në Pogradecit, ku një 15-vjecare ra pre e përdhunimit ng
15-vjeçarja e përdhunuar nga fqinji tregon tmerrin: Foshnjen e çova në jetimore Analiza e ADN-së ka zbuluar të vërtetën e tmerrshme të ngjarjes në Pogradecit, ku një 15-vjecare ra pre e përdhunimit ng
Pogradecari përdhunoi të miturën, përgjigja e ADN nxjerr të vërtetën tronditëse (VIDEO) 55-vjeçari nga Velçani i Pogradecit, Ligor Biba, është i ati i fëmijës së 15-vjeçares, e cila e akuzoi se e përdhunoi dh
Dy nëna zbulojnë rastësisht se po rrisin djemtë e njëra-tjetrës (FOTO LAJM) Dy nëna nga Brazili janë duke pritur testet e ADN-së për të kuptuar nëse djemtë e tyre 9-muajsh janë ngatërruar nga spit
Brokoli ndihmon në parandalimin e dëmtimit të ADN-së dhe përhapjen e kancerit Sëmundjet e mushkërive po përhapen shumë vitet e fundit dhe për shkak të faktorëve të shumtë që përballemi çdo ditë.
Modifikimi gjenetik, zbulohet "arma e saktë" kundër ADN-së së sëmurë Përparime të mëdha janë bërë përsa i përket modifikimit gjenetik.Në Universitetin e Cibio në Trento është zhvilluar një
Fitoi lotarinë, por iu desh ADN të merrte paratë Verifikim i shenjave të gishtave dhe ADN-së. Policia tajlandeze përzgjodhi këto metoda për të zgjidhur rastin mjaft t
Ja cila dietë funksionon për ju sipas ADN-së Pavarësisht nga udhëzimet dietale, fushatat e ndërgjegjësimit publik dhe përpjekjet e vërteta të njerëzve për të humbur
Ekspertiza e ADN-së bën sërish "lëmsh" gjyqin ndaj Shtrazës Prej kohësh procesi gjyqësor ndaj Denis Shtrazës nuk po del në krye. I akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Gaz Çollak
Amerikanët hakojnë kompjuterin me ndihmën e ADN-së Shkencëtarët amerikanë kanë përdorur ADN-në për të hakuar kompjuterin, me çka vazhdon trendi i lidhjes së trupit të njer
Vdekja e turistes ruse në Ksamil, priten rezultatet e analizës së ADN-së Paisja e cila kryen analizat e ADN-së në laboratorin e Policisë Shkencore në Tiranë më në fund i është rikthyer funksion
Unikatil poston testin e tij të ADN-së, habit shumë me arsyen (FOTO LAJM) Unikatili mundohet që gjithmonë që të rezervohet në daljet e tij dhe deklaratat publike. Kështu postimi I tij i fund
Hakmarrja ndaj familjes Çapja në Elbasan, prindërit “zbuluan” autorin Prokuroria e Elbasanit ka zbuluar detajet që çuan në identifikimin e Shkëlzen Hasanpapajt, i cili u arrestua në Holandë
Zbulimi nëpërmjet ADN-së, si ra prokuroria në gjurmë të atentatorit ndaj fisit Çapja Autoritetet policore hollandeze kanë ekzekutuar urdhër arrestin e lëshuar nga Prokuroria e Elbasanit, për shtetasin i Sh
Në të ardhme ADN-ja do të jetë provim për në universitet Në një artikull të publikuar në “The Conversation”, lektorja Darya Gyasina thotë se në një të ardhme jo të largët provim
Studim/ Gjendet ADN-ja e një specie të panjohur njerëzore Shenja të specieve të zhdukura njerëzore janë gjetur në ADN-në e melanezianëve që jetojnë në një rajon të Paqësorit Jugo