999 rezultate për

administrative

Rregullat e reja: Në Tiranë ndalohet dehja dhe dalja lakuriq në publik Bashkia e Tiranës ka vendosur të marrë në kontroll territorin e saj, duke përcaktuar një sërë veprimesh që konsiderohen
Aksident me dy viktima në Fushë-Krujë Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Fushë-Krujë. Sipas raportimeve të para dy persona kanë humbur je
Vrau kryetarin e Njësisë Administrative Kotë, gjykata merr vendimin për autorin Gjykata e Vlorës ka caktuar sot masën e sigurisë për autorin e vrasjes së kreut të njësisë Administrative Kotë. Sipas
Si arrestua vrasësi i kreut të njësisë administrative në Selenicë (VIDEO) Policia njoftoi se kishte arrestuar autorin e vrasjes së kreut të njësisë administrative në Selenicë duke publikuar sëfu
Si ndodhi vrasja në Vlorë, autori dhe kreu i njësisë administrative po pinin kafe bashkë (VIDEO) Kryetari i Njësisë Aministrativë të fshatit Kotë në Selenicë, Fatmir Hodo është vrarë me armë gjahu ditën e sotme. Au
Vritet kreu i njësisë administrative në Selenicë Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kot të Selen
Administrata e korruptuar, sa punonjës u arrestuan javën e fundit Aksionet policore të shtrira në të gjithë vendin, vetëm në javën e fundit kanë bërë të mundur arrestimin e 23 punonjësve
Policia shpëton 9 jetë shoferësh, çfarë ndodhi gjatë natës në Tiranë (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar përgjatë fundjavës kontrollet me drager e radar në rrugët interurbane dhe urbane duk
EMRAT/ Arrestohen tre sekserë për korrupsion në Universitetin e Elbasanit, në hetim 3 petagogë Një tjetër rast korrupsioni është zbuluar në Universitetin e ELbasanit "Aleksandër Xhuvani" ku si pasojë kanë rënë në pr
Më dorë të hekurt, policia arreston 12 shoferë në Lezhë 12 drejtues mjetesh në Lezhë janë vënë në pranga pasi thyen rregullat e qarkullimit. Policia bën me dije se 9 shoferë
Mbyllen thertore në Burrel dhe Përmet Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar të tjera thertore ilegale në Burrel e Përmet, të cilat shisnin produkte shtaz
Humbi duart nga shpërthimi i granatës, të riut nuk i japin ndihmën ekonomike Fiks Fare ka arritur të zgjidhë problemin e një invalidi të cilit i është mohuar KEMP-i për faj të vonesës në administra
Nami në Lezhë, Policia Rrugore vendos 316 gjoba Policia Rrugore e Lezhës ka nisur një aksion shumë të fortë përsa i përket masave për shoferët në timon. Janë gjobitu
Reagon ashpër Rovena Gashi: Hakmarrje primitive e Markut Ish-prokurorja Rovena Gashi pas pezullimit nga detyra ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku shprehet se nuk ka asnj
Hapen 24 vende punë në Klinikën e Shkupit, nxitoni për aplikim Klinika universitare për kardiologji në Shkup ka hapur konkurs për punëtorë shëndetësor dhe administrative. Kjo klinikë
Mallra të skaduara e kushte skandaloze, arrestohet pronari i fabrikës Policia ka vënë në pranga pronarin e një subjekti i cili prodhonte dhe tregtonte në kushte higjeno-sanitare të papërshta
Koncesionari i HEC-eve në Osum dërgon Ramën në gjykatë Pavarësisht se kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në kanionet e Osumit nuk do të ndërtohet asnjë HEC, kompania në fja
Nga sot nis aplikmi për kredi të butë, disa nga kriteret Sot nisin aplikimet për programin e kredive të buta në Tiranë, nga i cili do të përfitojnë rreth 500 familje. Faza e
Zbardhet bilanci tragjik i përmbytjes me dashje të Shkodrës Mijëra hektarë të përmbytura, dhjetra shtëpi nën ujë prej më shumë se një javë dhe kultura bujqësore të shkatërruara. Ky
Përmbytjet në Shkodër, situata vijon të jetë e rënduar Situata e krijuar nga moti i keq, vijon të jetë e rënduar në qarkun e Shkodrës. Në një njoftim për mediat, Ministria e M