999 rezultate për

administrativ

Vrasja e kreut të njësisë administrative Kotë, burg për 3 autorët Gjykata e Vlorës ka lënë në burg tre autorët e dyshuar për vrasjen e kreut të njësisë administrativë Kotë, Argjil Gjoka
Përsëritet tragjedia në Vlorë, si u vranë krerët e njësisë administrative Kotë (VIDEO) Pak minuta më parë ndërroi jetë kreu i njësisë administrative Kotë, Argjil Gjoka. Mësohet se Gjoka ishte futur në mes
Vdes në spital kreu i njësisë administrative në Vlorë Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kotë të Vlorës, ku ka mbetur i plagosur rëndë kreu i kësaj njësie administrative, A
Policia bën “kërdinë” me gjoba në Durrës, 1 100 brenda javës Strukturat e qarkullimit Rrugor te Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës kanë vërshuar me gjoba ndaj drejtuesve të autom
A po minohet Reforma në Drejtësi? KLP emëron prokuror burrin e deputetes socialiste Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar me pesë vota pro emërimin e bashkëshortit të deputetes Ermonela Felaj si prok
Shpërthim në Fushë-Krujë, punonjësit të bashkisë i bëhet makina shkrumb e hi Një shpërthim ka ndodhur pak minuta më parë në periferi të qytetit të Fushë-Krujës. Mësohet se ka shpërthyer një sasi ek
Policia në këmbë gjatë gjithë natës, arrestohen 22 shoferë (VIDEO) Per policinë e Shtetit nuk ka pushim gjatë fundjavës. Sipas informacioneve nga patrullimet në rrugë janë arrestuar 22 sh
Testi i pasurisë ngel 65% të gjyqtarëve të Gjykatave Administrative (FOTO LAJM) Nëntorin e vitit 2013, Shqipëria i hapi dyert sistemit të drejtësisë administrative me pritshmëritë për zgjidhje të shpe
Qëllohet me breshëri arme godina e Njësisë Administrative Blinisht Godina e Njësisë Administrative Blinisht në Lëzhë është qëlluar më armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës nga p
Akset rurale të izoluara totalisht nga dëbora Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar mbi situatën në të cilën ndodhet vendi pas reshjeve të shumta të shiut që kanë rënë di
Moti i keq bën "kërdinë" në veri, këto janë fshatrat e bllokuar nga bora Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të ftohtë. Sipas informacioneve
Dëbora arrin deri në 30 centimetra, paralizohet Jugu i Shqipërisë Dëbora ka pushtuar tërë vendin dhe reshjet kanë paralizuar Jugun e vendit. Në bashkinë Tepelenë, njesia adminitrative
Rregullat e reja: Në Tiranë ndalohet dehja dhe dalja lakuriq në publik Bashkia e Tiranës ka vendosur të marrë në kontroll territorin e saj, duke përcaktuar një sërë veprimesh që konsiderohen
Aksident me dy viktima në Fushë-Krujë Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Fushë-Krujë. Sipas raportimeve të para dy persona kanë humbur je
Vrau kryetarin e Njësisë Administrative Kotë, gjykata merr vendimin për autorin Gjykata e Vlorës ka caktuar sot masën e sigurisë për autorin e vrasjes së kreut të njësisë Administrative Kotë. Sipas
Si arrestua vrasësi i kreut të njësisë administrative në Selenicë (VIDEO) Policia njoftoi se kishte arrestuar autorin e vrasjes së kreut të njësisë administrative në Selenicë duke publikuar sëfu
Si ndodhi vrasja në Vlorë, autori dhe kreu i njësisë administrative po pinin kafe bashkë (VIDEO) Kryetari i Njësisë Aministrativë të fshatit Kotë në Selenicë, Fatmir Hodo është vrarë me armë gjahu ditën e sotme. Au
Vritet kreu i njësisë administrative në Selenicë Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kot të Selen
Një shqiptar zgjidhet Gjykatësi i Lartë Administrativ Ish anëtari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Subhi Jakupi është zgjedhur gjykatës i lartë administrativ. Në seancën e
Administrata e korruptuar, sa punonjës u arrestuan javën e fundit Aksionet policore të shtrira në të gjithë vendin, vetëm në javën e fundit kanë bërë të mundur arrestimin e 23 punonjësve