999 rezultate për

administrate

Biden fillon formon stafin, kush janë të besuesit e Obamës që do futen në ekip Presidenti i zgjedhur Joe Biden i shtoi stafit të ndihmësve kryesorë katër ish-zyrtarë të administratës Obama-Biden, ndë
Obama: Michelle do më braktiste nëse do isha pjesë e administratës "Biden" Ish-presidenti i SHBA-së Barack Obama ka deklaruar se nuk do të pranojë një vend në administratën e ish-zëvendës preside
Hyri nga Shqipëria, kapet kamioni me mbi dy ton marijuanë në kufirin e Malit të Zi Një sasi rekord droge është kapur ditën e sotme në Mal të Zi. 2.6 ton marijuanë janë kapur në Podgoricë nga policia e
Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
"Në administratën shtetërore sot e gjen edhe Zylon, edhe Demkën", Meta thumbon maxhorancën Presidenti Ilir Meta ka ironizuar maxhorancwn teksa ka kujtuar veprën e autorit të njohur Dritëro Agolli në ditën e tij
Pa asnjë mik e vetëm me një klik, Rama u tregon të rinjve si të punësohen (VIDEO) "Pa asnjë mik, por vetëm me një klik në faqen zyrtare të Departamentit të Administratës Publike..." Kryeministri Edi
Përgjegjësi për pandeminë në administratën e Trumpit: Jemi shumë afër një vaksine anti COVID-19 Moncef Slaoui, kreu i përpjekjes së qeverisë amerikane për të zhvilluar një vaksinë kundër COVID-19, tha se ” jemi shumë
Beqja lëshon perlën: Administrata të bëjë 4 ditë pushim në javë Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare ka propozuar një masë, që sipas ti
Infektohen me koronavirus punonjësit e administratës, Bashkia e Tiranës jep urdhërin e rëndësishëm Raste pozitive ndaj koronavirusit kanë rezultar dhe në punonjës të Bashkisë Tiranë. Shumica e rasteve mësohet se janë
Infektohet me koronavirus punonjësja e administratës, bashkia Durrës mbyll dyert Nga rastet e reja me koronavirus në vend, ka rezultuar të jetë rekur dhe një punonjëse në administratën bashkiake. Kë
Dalja në pension e punonjësve të administratës, Kuvendi i nis kërkesë Komisionerit Kuvendi i ka kërkuar Komisionerit të Mbikëqyrjes së Shërbimit Civil që të ndiqet me kujdes pjesa e punonjësve të adminis
20 marsi pushim për të gjithë nëpunësit e administratës publike Dita e nesërme, 20 mars 2020, do të jetë pushim për të gjithë nëpunësit e administratës publike. Një vendim i tillë ësht
Rama "kërcënon" punonjësit e administratës: Do t'u mbahet rroga 3 muaj! "Populli nuk i paguan taksat për t’u dhënë rroga atyre që rrezikojnë jetën e tij në këtë luftë ku punonjësit e shtetit d
Ndalohet lëvizja e makinave të punonjësve të administratës Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se të gjithë punonjësit e administratës nuk do të përdorin më makinat e tyre për të sh
Ishte kundër situatës së jashtëzakonshme, Kurti shkarkon nga detyra ministrin e Brendshëm Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti shkarkoi nga detyra ministrin e Brendshëm nga radhët e LDK-së, Agim Veliu. Zyra e
Thaçi i ashpër ndaj Kurtit pas refuzimit që i bëri: Antiamerikan, gënjeshtar, i frustruar, i padinjitet Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se Kryeministri Albin Kurti po vazhdon sipas tij gënjeshtrat dhe mashtrimet. Përmes
Rama jep lajmin e madh: 50% e administratës do të jenë gra “Me burrat bëhen llafet, me gratë punët”. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se mbi 50% e administratës do të jetë
Ndalohen 4 ish-zyrtarë të administratës në Tepelenë Katër ish-punonjës të administratës janë ndaluar nga policia në Tepelenë. Sipas Policisë, janë ndaluar ish-shefi i fi
VOA mbi raportin e OSBE: Punonjësve të administratës iu bë presion të votonin OSBE/ODIHR deklaroi në raportin përfundimtar se zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri u mbajtën pa marrë shumë n
I nguli thikën të riut që shau Erion Isain, militanti i PS merr post në administratë Pandi Cunge, i cili ka qenë kryetari i FRESSH, është emëruar ditën e premte, 2 gusht, administrator i njësisë administra