999 rezultate për

administrata

Administrata e Presidentit Biden nis lëvizjet, plani për politikën e jashtme Administrata e Presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, po e eliminon dallimin tradicional mes politikës s
Rama jep lajmin e keq: Punonjësit e administratës nuk përfitojnë shpërblim për festa Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka bërë me dije se administrata nuk do të ketë shpërblime për festat e fundvitit.
Fauci gati për qeverisjen e Joe Biden: Është çelësi për vaksinën Anthony Fauci ka reaguar në lidhje me koronavirusin duke thënë se administrata Biden është çelësi për shpërndarjen e shp
Çfarë është WeChat dhe pse Donald Trump dëshiron ta ndalojë? Presidenti Donald Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv që i jep aplikacionit kinez të mesazheve WeChat 45 ditë para se t
Beqja lëshon perlën: Administrata të bëjë 4 ditë pushim në javë Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare ka propozuar një masë, që sipas ti
Pezullimi i emigracionit, Trump merr vendimin drastik Administrata e Presidentit Trump njoftoi se ka vendosur të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territor
Kush i vret më mirë bakteret, sapuni apo antibakteriali? Flasin ekspertët Pyetja që kemi shtruar më shpesh gjatë 3 muajve të fundit është nëse antibakteriali i vret mikrobet njësoj si sapuni?!
Administrata do punojë nga shtëpia, rregullorja që duhet të zbatohet Administrata do të punojë në distancë, çka do të thotë se përgjatë gjithë kohës së pandemisë një pjesë e punonjësve nuk
"Administrata Trump mbështeti rrëzimin e Kurtit, si shkak i nxitimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi" Drejtori Ekzekutiv i Human Rights Watch, Kenneth Roth, ka folur për ndikimet e SHBA-së, dhe rrëzimin e Qeverisë Kurti.
Rama i prerë: Administrata të punojë në shtëpi, në lokale 2 metër larg tavolinat! Rama sot ka folur publikisht për masat që duhet të marrin qytetarët, në mënyrë që të mbrohen nga koronavirusi. Ai dek
Vajza e Ruçit pendohet se ka votuar Veliajn, Malaj: Mjaftistë të babëzitur Ridvana Ruçi, vajza e kryetarit të parlamentit, Gramoz Ruçi ka shprehur revoltë në rrjetet sociale ndaj kryetarit të Bas
Pushoi 43 punonjës nga administrata? Reagon kryetari i Bashkisë Tropojë Ditën e sotme, dega e Partisë Demokratike Tropojë deklaroi se kryetari i sapo emëruar i Bashkisë ka vendosur të shkurtoj
Pa nisur akoma, kryetari i bashkisë Tropoja pushon 43 punonjës nga administrata Emërimet dhe pushimet nga puna në bashkitë e vendit vazhdon të jetë një problem. Një denoncim është bërë publik për
REKORD/ Del numri i pazakontë i fletëve të pavlefshme, si e refuzoi administrata presionin për të votuar Ashtu siç pritej dhe kishte paralajmëruar Albeu.com edhe më parë, gjatë votimeve të së dielës është shënuar një rekord f
Rekord fletësh të pavlefshme, si protestoi administrata e dërguar me dhunë në votime Vijon tashmë procesi i numërimit në një numër të madh KZAZ-sh në të gjithë vendin, ndërkohë që pjesëmarrja ishte rreth 2
Basha shpall fitoren: Kutitë u mbushën nga administrata Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat rreth 2 orë pas mbylljes së Qendrave t
Ky shtet do të bombardonte Izraelin! Dokumentet sekrete trondisin botën Nisma e Izraelit me ndihmën e Francës për të ndërtuar armë bërthamore në fund të viteve '50 nuk u prit mirë nga Shtetet
Deputeti i PS-së "shuplakë" Ramës: Administrata e Kurbinit ‘peshqesh’ për mercenarët Deputeti Gjetan Gjetani i përjashtuar nga grupi i PS-së disa muaj më parë pas kritikave ndaj rendit, ka reaguar sërish n
Berisha nxjerr SMS: Po terrorizohet administrata, në shesh me Ramën ose ikin nga puna Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar dy denoncime të cilat sipas tij kanë ardhur nga qytetarë të kërcënuar për të
Punësohen mitingashët, Shqipëria paguan 3 veta për një pozicion pune Shkarkimet nga puna të pambështetura në ligj vazhdojnë të rëndojnë buxhetin e shtetit duke prekur shifra marramendëse. V