E FUNDIT/ BILD plas "bombën", nxjerr përgjimin ku është përfshihet Rama
999 rezultate për

acid

I kemi nënvlerësuar, një grusht me arra mban larg tumoret Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
Pijini sa më rrallë, ilaçet e stomakut shkaktojnë vdekjen e parakohshme Një studim i ri ka arritur në përfundimin se ilaçet e përdorura për të trajtuar refluksin acid janë lidhur me një rrezik
Sulmoi me acid modelen, dënohet vetëm me 15 vite burg Një burrë u dënua me 15 vjet burgim nga një gjykatë në Bolonjë pasi e kishte sulmuar me acid në fytyrë ish-finalisten e
E tmerrshme, trupi i gazetarit saudit u shkri në acid Një zyrtar i lartë turk beson se trupi i Jamal Khashoggi u tret me acid pasi u copëtua. "Ky është i vetmi përfundim l
E dimë të shëndetshëm, e vërteta për vajin e ullirit Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai p
"Komisar Katani" kundërshton prishjen e Teatrit: Është akt barbar Regjisori dhe aktori i njohur italian Michele Placido në një intervistë për Fax News foli për çështjen e Teatrit Kombëta
Ushqimet e pasura me acid folik, ideale për gratë shtatzëna Folate, njohur ndryshe si folacinë, është termi i përgjithshëm që përfshin si folaten ashtu edhe acidin fërlik, forma e
Drama e shqiptarit në Zvicër që vodhi disa kacidhe në një dyqan Në pranverën e vitit 2017, Kushtrim E. dy herë kishte hyrë nëpër dyqanet ushqimore në Grenchen për të vjedhur të holla,
E shpërfytyruan me acid, Vilma zihet keq me ndjekësen pas pyetjes delikate Pesë vjet më parë, Vilma Dule u shpwrfytyrua me acid nga njw person ende i paidentifikuar ende. Vilma Dule punonte si
E shpërfytyruan me acid, flet për herë të parë Vilma (FOTO LAJM) Më 27 gusht 2013, Vilma Dule nga Vlora, menaxhere e burimeve njerëzore pranë një call centeri, u sulmua me acid nga një
Gruaja tenton të vrasë kolegun e punës, i hedh acid në shishen e ujit Një 52-vjeçare në Itali u arrestua me akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë pasi i hishte hedhur acid klorhidrik në sh
Fara e zezë, bima çudibërëse që shëron kaq shumë sëmundje Doktori gjerman Maren Franz ka kryer një sërë studimesh dhe rezultatet e arritura i ka përmbledhur në librin me titull "
Tre burra sulmojnë me acid një fëmijë Tre burra janë arrestuar pasi një trevjeçar ka përfunduar në gjendje të rëndë shëndetësore pas një sulmi me acid. Dja
Një grusht me arra në ditë mban tumoret larg Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
U lidh me gruan e shefit, i riu e pëson si mos më keq Një shofer në Indi është verbuar pasi pasi u sulmua me acid në fytyrë si hakmarrje për lidhjen me gruan e shefit të tij.
E shpërfytyruan me acid, vajza nga Vlora tregon transformimin pas 5 vitesh Vilma Dule është vajza nga Vlora e cila është padyshim shembulli më i mirë i femrës shqiptare e cila pavarësisht çdo gjë
Ujë me limon, magjik për gurët në veshka Uji me limon është një mrekulli e vërtetë. Studimet e fundit i referohen edhe mundësisë për tu dobësuar me ujë me li
Omega kaq i rëndësishëm për shëndetin tonë nuk gjendet vetëm tek peshku Acidet yndyrore Omega 3, shumë të çmuara për shëndetin, nuk gjenden vetëm në ushqimet me origjinë shtazore. Përkundra
5 ushqimet që dëmtojnë dhëmbët tuaj Ja cilat janë 5 ushqimet që dëmtojnë shëndetin e dhëmbëve tuaj: Mollët kanë sasi të lartë aciditeti dhe janë të këqij
Një vezë në ditë mban larg sëmundjet e zemrës Ka qenë një reklamë e famshme në vitet 1950, edhe pse më vonë u ndalua pasi nuk promovonte dietë të balancuar. Por st