999 rezultate për

abuzim

SHOKUESE / 1 në 14 priftërinj akuzohen për abuzim me fëmijë në Australi Sipas një raporti të publikuar së fundmi, mes viteve 1950 deri në vitin 2010, rreth 7% e priftërinjve katolikë akuzohen
Abuzoi seksualisht me 3 nxënës, mësuesja kërkon lirimin me kusht (FOTO LAJM) Një ish-mësuese anglishteje në një shkollë të mesme në Utah të SHBA-ve, është dënuar për abuzim seksual me 3 nga nxënësi
Koci: Serbisë do t’i refuzohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka reaguar pas lajmit se prokurori serb për krimet e luftës të mërkurën ka dë
Po priste dënimin nga gjykata për abuzim seksual, 33-vjeçari pret fytin (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në një gjykatë në Ualles, pasi Lukasz Robert Pawlowski, 33 vjeç, nga Pembroke Dock, W
"LSI pjesë e koncesioneve, abuzimeve dhe vjedhjeve 4 vjeçare të qeverisë" Deputetja demokrate Albana Vokshi ka denoncuar përmes një deklarate për mediat konçensionin e laboratorëve dhe pasojat e
PTHP: Janë gjetur të dhëna lidhur me keqpërdorime dhe abuzim të pushtetit nga drejtori i SPB Zyra e Prokurorisë Themelore Publike për parandalimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit, në lidhje me aksionin e m
Skandali i ri britanik: Qindra policë të akuzuar për abuzim seksual Jo shumë vonë pas hetimeve për ngacmime seksuale të të miturve nga bota e futbollit në Angli, një lajm tjetër tronditës
Lady Gaga rrefen mbi abuzimin e saj në adoleshencë Lady Gaga, ylli i muzikës pop ka zbuluar publikisht se ajo vuan nga një sëmundje psikologjike e cila ka nisur në moshën
E tmerrshme/ Babai vret mizorisht foshnjën sepse s'ia duronte të qarat (FOTO LAJM) Një foshnje 9-javësh ka ndërruar jetë se pasojë e mizorisë të së atit i cili i futi gishtat në fyt që ta ndalonte së qar
“Si abuzoi babai”, rrëfimi rrëqethës i dy motrave që paditën abuzimin seksual Një tragjedi e paimagjinueshme. Kështu mund të cilësohet historia e dy motrave, të cilat ranë pre e abuzimit seksual nga
Policia në Vatikan merr në pyetje këshilltarin e Papës Policia e Australisë ka marrë në pyetje në Vatikan kardinalin George Pel i akuzuar për abuzim seksual. Policia e shte
Shqiptari puth ish-gruan, gjykata italiane e dënon me burg për abuzim seksual Një shqiptar që akuzohet se ka puthur ish­gruan e tij me forcë në Itali është dënuar nga një gjykatë italiane me tre mua
Historia e trishtë e 24-vjeçares: Im bir fryt i abuzimit seksual nga shumë persona, s’e rris sot Solli në jetë një fëmijë, por nuk njeh babanë e fëmijës, pasi i biri ishte fryt i përdhunimit nga disa persona. Kjo ësht
Brad Pitt po investigohet për abuzim me fëmijët Brad Pitt është nën investigim për abuzim me fëmijët. Këtë gjë e konfirmon "TMZ", e cila nxori lajmin për divorcin e Pit
AKU pezullon dy inspektorët e Drejtorisë Rajonale Tiranë Pas denoncimit të bërë në emisionin “Fiks Fare”, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka marrë masën pezullim nga detyra për i
Masa drastike për gjuhën e urrejtjes në rrjetet sociale Një shqetësim i kohëve të fundit janë bere edhe abuzimet online. Ndaj, për këtë çështje është ndjerë e udhës që të merre
Banorët e Hasanbegut të pakënaqur nga shpërndarja e ndihmave, dyshohet për abuzime Pakënaqësi, mllef, fyerje, grindje. Këto janë pamjet që shoqëronin vazhdimisht qytetarët, gjatë marrjes së ndihmave në s
Protesta në Australi pas skandalit të abuzimit me të rinjtë aborigjenë Me qindra vetë kanë dalë në protesta në qytete të ndryshme të Australisë pas skandalit të abuzimeve me të rinjtë aborigj
Skoci/ 523 fëmijë viktima të abuzimit online Policia në Skoci ka arrestuar 77 persona pasi më shumë se 500 fëmijë u identifikuan si viktima të mundshme të abuzimit s
Ja çfarë rrëfeu në polici pas denoncimit nga kushërira për abuzim seksual E reja e cila denoncoi në polici se kishte mbetur shtatzënë pasi kishte kryer marrëdhënie me kushëririn, është përballur
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}