999 rezultate për

abstenim

Shkarkohet Rama, sa vota morën Peleshi dhe Xhaçka Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme, e thirrur me kërkesë të kryeministrit Edi Rama.
Kush është drejtoresha e re e INSTAT Kuvedi ka emëruar Elsa Dhulin në postin e drejort të ri të përgjithshëm në Institutit të Statistikave. Dhuli u votua
Emërohet Evis Kushi, sa deputetë votuan "pro" shkarkimit të Besa Shahinit Kuvendi ka votuar sot shkarkimin e Besa Shahinit si ministre të Arsimit dhe Sportit dhe emërimin në vend të saj të Evis
As 1 e as 2 por 6 socialistë i kanë dalë kundër Ramës në Kuvend (FOTO LAJM) Instituti i Studimeve Politike ka bërë publike disa fakte interesante të seancave plenare të Kuvendit për periudhën shta
Arben Ahmetaj rikthehet në qeveri, votohet si ministër i Rindërtimit Kuvendi miratoi këtë të mërkurë me 95 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim ngritjen e Ministrisë së Rindërtimit. Kjo min
Kuvendi miraton ligjin "Antishpifje" Kuvendi ka miratuar me 80 vota pro ndryshimet ligjore për funksionimin e AMA-s. 80 deputetë votuan pro, 14 kundër dhe
U miratua me 101 vota, Olsian Çela mbërrin në Kuvend Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto
Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim
Ngrihet Komisioni për shkarkimin e Metës Me votat jo vetëm të socialistëve por edhe të deputetëve të djathtë, është vendosur ngritja e komisionit hetimor parlame
Nuk miratohen rekomandimet për rastin Dehari Kuvendi nuk e ka miratuar propozim rezolutën nga interpalanca e kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me vdekjen e dhuns
Kuvendi miraton rekomandimet e Vetëvendosjes Deputetët kanë miratuar Rekomandimet e paraqitura nga Lëvizja Vetëvendosje rreth dënimit të aktivistëve të saj, pas deba
Kuvendi ngre KLP e KLGJ pavarësisht se PD nuk votoi 10 emra Wshtë miratuar për herë të fundit këtë të enjte, lista finale për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillin e Lartë
Kuvendi rrëzon listën e kandidatëve të KLGJ dhe KLP Kuvendi i Shqipërisë ka zhvilluar votimet për projektligjet në rendin e ditës, ndër të cilat ka qenë edhe miratimi i lis
Votimet, rezultatet e para për Kurtin Votimet për kryetar të Vetëvendosje, kanë treguar se Kurti trumfon sërish. Në qytetin e Besianës kanë votuar pro z.
Jo vetëm Ramën, demokratët qëllojnë me tymues edhe kryeprokuroren (VIDEO) Kuvendi ka votuar me 69 vota pro, 2 kundër dhe 2 abstenim Kryeprokurore e Përkohshme Arta Marku. Zgjedhja e Kryeprok
PS shkurton me 74 vota stafin e Vettingut, bie ligji i "plehrave" Edhe pse janë mbushur plot 17 orë debat në seancën maratonë, Partia Socialiste sërish nuk ka pranuar sugjerimet e PD-së
Kuvendi voton më në fund Vettingun Kuvendi ka miratuar sot pas disa oresh, diskutime, mbledhje dhe debate, te gjitha pikat e marreveshjes mes kryeministrit
Kuvendi miraton emërimet e ministrave të PD, ja votat që morën Pas 3 muajsh bojkot PD është rikthyer sot ne Parlament pas marrëveshjes së arritur një javë më parë nga Rama e Basha.
Kuvendi miraton anëtarët e komisionit Ad-Hoc, “rrëzohet” Idrizi Kuvendi është mbledhur ditën e sotme në seancë të jashtëzakonshme për Komisionin e Vetingut. Për këtë Komision janë hedh
Dekreti, Italia nuk do të refuzojë të miturit e pashoqëruar Parlamenti italian i ka dhënë dritën jeshile dekretit për emigrantët, i cili parashikon disa rregulla për mbrojtjen e të