999 rezultate për

abortit

Papa Françesku kundër abortit selektiv: Racizëm me doreza të bardha "Abortimi i foshnjave të sëmura është racizëm". Kështu është shprehur sot Ati i Shenjtë gjatë takimit të zhvilluar në Va
Argjentina në prag të legalizimit të abortit Dhoma e ulët e parlamentit të Argjentinës ka mbështetur një legjislacion që kthen abortin në veprim ligjor në 14 javët e
Përgatiten ndryshime në ligjin e abortit Përmes ndryshimeve të propozuara në ligjin e abortit, shtatzënës i jepet mundësi që deri në javën e 12 të vendos nëse do
Kroatët protestojnë kundër abortit Mijëra protestues kundër abordit, kanë protestuar sot në Zagreb të Kroacisë. Ngjarja ka kaluar pa asnjë incident, ka
Si gjinekologia mashtronte vajzat për shtatzëninë, për të shitur kokrrat e abortit Nuk ekziston asnjë fjalë për t’a përshkruar veprën e rëndë që ka kryer një mjeke gjinekologe në Tiranë. Zonja në fja
Këto medikamente po ju çojnë drejt abortit Përdorimi i antibiotikëve mund të rrisë ndjeshëm riskun e një aborti, sipas një studimi të kryer së fundmi nga Universit
E dini se çfarë ndodh me bebin gjatë abortit? Kjo video do t'ju prekë pa masë Të jesh nënë është ndjesia më e bukur në botë, thonë që është e vështirë të përshkruash atë ç’ka ndjen. Por, disa fe
Arrin të mbijetojë foshnja sa një dorë e lindur para kohe (FOTO LAJM) Një foshnje, e cila kishte madhësinë sa të një pëllëmbe dore, arriti të mbijetonte pasi lindi dy ditë pas afatit të abor
Trupi i femrës reagon pas abortit, ja çfarë ndodh Ndryshimet që i ndodhin gruas pas këtij abordit janë të vështira si mendërisht ashtu edhe fizikisht. Sipas mjekëve nd
Rritet numri i aborteve ilegale në Maqedoni Kryerja e abortit në ambulanca gjinekologjike private është joligjore dhe parashikohen dënime si për nënat ashtu edhe pë
Habit Trump: Ndëshkime për gratë që abortojnë (VIDEO) Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë thirrje për "forma ndëshkimi" për grat
Papa Françesku e quan abortin një sintomë të llahtarshme Papa Françesku ka shprehur indinjatën e tij më të fortë mbi abortin, duke e quajtur atë një simptomë “të llahtarshme” të
PE voton kundër mocionit për të drejtën e abortit Parlamenti Europian ka votuar kundër një mocioni që vendoste ndër të tjera dhe të drejtën e një aborti të sigurt dhe të
Todorov nuk është kundër abortit Ministri i Shëndetësisë Nikola Todorov nën vijëmësinë e ligjit për abortin ka thënë se nuk është dakord që të ndalohet k
Aborti, pasojat shëndetësore dhe emocionale Menjëherë pas abortit, disa gra ndjejnë lehtësim dhe u duket se kanë shpëtuar nga një barrë që sipas tyre mund të kishte
Papa, apel kunder abortit Papa flet sërish për abortin, duke e dënuar këtë fenomen gjatë meshës së të
Obama rreth abortit, vendim ndryshe nga Bushi Presidenti i SHBA-ve ka firmosur sot vendimin per heqjen e shtrengimeve per financimet publike per grupet qe propagandoj