999 rezultate për

abdixhiku

Frika nga koronavirusi, Kosova merr masa të rrepta për fluturimet drejt Italisë Deri më tani nuk ka asnjë rast të konfirmuar nga koronavirusi në Kosovë, megjithatë Ministri i Infrastrukturës dhe Ambie
Deputeti i LDK: Presim akoma Vetëvendosjen, nëse nuk duan kalojmë në opozitë Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka folur para gazetarëve pas seancës konstituive ku u z
LDK nuk tërhiqet: Pas Konjufcës, paralajmërojnë se do ta votojnë edhe Albin Kurtin për kryeministër Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka folur shkurtimisht para gazetarëve pas seancës konstituive ku u zgjodhën kryetari
AAK nuk ndal sulmet ndaj Abdixhikut Deputetja radhët e AAK-së, Time Kadrijaj i ka reaguar deputetit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, i cili mbrëmë foli për keqpë
LDK nuk përkrah buxhetin e Haradinajt Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë kundër projekt buxhetit për vitin 2019-të. Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, k
Deputeti i LDK-së: Edhe Rama mbështet korrigjimin e kufijve Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka sulmuar ashpër idenë e p
Veseli: Partitë janë pajtuar që të fryheshin Listat e Veteranëve Çështja e veteranëve të luftës tash e sa vite po nxitë reagime të shumta. Në një përplasje në mes të deputetit të LDK-së
Abdixhiku ia thotë shkurt e shqip Lutfi Hazirit: Nuk i heq asnjë fjalë Deputeti, Lumir Abdixhiku i ka reaguar matur Nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri, i cili tha një ditë më parë se depute
Më në fund menaxherëve të Trustit u ulet paga e kamur Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se kanë arritur që të zvogëlojnë pagat e menax
Afër është zgjidhja për Kartonin e Gjelbërt Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa në Qeverinë e Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka bërë të ditur se gjatë ditës së
Abdixhiku: Kosova jep më shumë para për veteranët fallco se për ushtri Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka thënë që Kosova duhet të pastrojë listat e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të K
A dëshiron LDK-ja që Shpend Ahmeti të jetë pjesë e tyre? Agim Veliu, Nënkryetar i LDK’së, ka thënë se porosia e tij drejtuar Driton Selamanajt për ardhjen e njerëzve që kanë iku
Këshilltarët e Kadri Veselit paguhen 2000 euro në muaj Deputeti nga radhët e LDK-së, Lumir Abdixhiku gjatë fjalimit të tij në seancën parlamentare ka theksuar se nuk është asp
Abdixhiku: Marrëveshja u arrit mbi propozimin e LDK-së Marrëveshja për ta votuar Demarkacionin është arritur mbi propozimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ky është një l
Abdixhiku ka një thirrje për Kuvendin e Kosovës Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa në Kuvendin e Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se Ligji për nivelizimin e
Abdixhiku: Haradinaj dekurajon njerëz të shtien me armë Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku në interpelancën e thirrur për rastin e gjuajtjes me armë, ka thënë se zëvendëskryemi
Deputeti i LDK-së sulmon zv.ministrat Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Lumir Abdixhiku, ka theksuar se Qeveria "Haradinaj" është një ekzekutiv
Deputeti i LDK-së: Trefishohet buxheti për trajtimin e qenve endacakë Është trefishuar buxheti për trajtimin e qenve endacakë. Qentë endacakë po konsiderohen si një nga problemet më të cila
Habit LDK-ja: Presim surpriza në Prishtinë Pavarësisht se exit pollet i nxjerrin humbës përballë Vetëvendosjes, LDK-ja ka shpresa se mund ta fitojë këtë komunë.
Abdixhiku: Listat e veteranëve i ka fryrë Veseli e Thaçi Hetimi i ish Shërbimit Informativ të Kosovës, po konsiderohet shumë i nevojshëm. Kjo po synohet të arrihet me anë të një