999 rezultate për

abdilaqim

Xhaferi: I paharruar do të jetë kujtimi për mikun tim Abdilaqim Ademi Abdilaqim Ademi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë. Ai ishte njëri n
Ndërron jetë Abdylaqim Ademi ish ministër dhe funksionarë i lartë i BDI-së Si pasojë e një sëmundje të rëndë rreth mesnate ka ndërruar jetë Abdilaqim Ademi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së. Ai
Ministrat e BDI-së dorëzuan dorëheqjet, i pari qe e publikon është Abdilaqim Ademi (FOTO) Pak minuta më parë Ministrat e BDI-së kanë deponuar dorëheqjet e parevokueshme nga posti. Dorëheqjet i kanë dorëzuar tek
Abdilaqim Ademi i uron mirëseardhjen Isa Boletinit (FOTO) Neser, ne Saraj, do te vendoset shtatorja e heroit kombetar Isa Boletini dhe kjo ngjarje duket se i ka gezuar jo pak sim
Llalla: Universiteti "Nënë Tereza" projekt i SHBA-ve dhe BE-së, jo i Abdilaqimit Historiani dhe publicisti Arben Llalla ka reaguar pas vendimit te qeverise per hapjen e universitetit te dyte shqiptar n
Kryetari i "Eco Guerilla"-Nurhan Izairit: A ke fytyrë o njeri?! Kryetari i Lëvizjes Eco Guerilla, Arianit Xhaferi, ka shprehur shqetësime lidhur me nivelin e lartë të ndotjes. Përme
Ademi i përgjigjet akuzave të Ostrenit: Nuk foli kurrë sa ishte në BDI Sekretari i Përgjithshëm i BDI-së, Abdilaqim Ademi, iështë përgjigjur sot nga Gostivari akuzave të kryetarit të UNITETIT
Ja çfarë thotë Abdilaqim Ademi për "Uniteti"-n (VIDEO) Ministri i Arsimit dhe Sekretari i Përgjithshëm i BDI-së, Abdilaqim Ademi, në një prononcim për 24 Vesti, ka folur rreth
Deputetët shqiptarë heshtin para Gruevskit (VIDEO) Deputetët shqiptarë, të opozitës dhe mazhorancës, nuk ia "prishën qejfin" kryeministrit Nikolla Gruevski as në seancën e
Ali Ahmeti mbërrin në rezidencën e BE-së (VIDEO) Në rezidencën e BE-së në Shkup, ku prej orësh ka nisur takimi mes komisonerit për zgjerim Johannes Hahn, kryeministrit N
Abdilaqim Ademi: Asnjë nga ministrat shqiptar nuk dorëhiqet Pas dorëheqjeve të Jankullovskës, Janakievskit dhe Mijallkovit, u përfol se edhe ministri i arsimit nga radhët e BDI-së,
Wikipedia: Abdilaqim Ademi, ministri më i keq në botë Enciklopedia online, Wikipedia, ka ndryshuar të dhënat për ministrin shqiptar të arsimit në Maqedoni, Abdilaqim Ademi. S
Likova kujton luftën, BDI çon Abdilaqim Ademin në Kumanovë por te VMRO-ja Nën patronazhin e komunës së Likovës, është përkujtuar sot në Sllupçan 2 Maji i vitit 2001, ditë kur Likova u shpall zon
Publikohet biseda ku Abdilaqim Ademi flet për rastin "Monstra" Dalin për publikun transkriptime nga bisedat që i publikoi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në konferencën e fundit për shty
Myftaraj: Abdilaqim Ademi le të më padisë në gjykatë nëse gënjej Analisti Kastriot Myftaraj nuk heq dorë nga ajo çfarë ka shkruar lidhur me ministrin Abdilaqim Ademi, duke thënë se në r
Abdilaqim Ademi: Ja e vërteta për diplomën time Ministri i Arsimit Abdilaqim Ademi ka reaguar, pas një shkrimi të Kastriot Myftarajt, i cili e akuzonte atë se ka marrë
Skandali me tekstet shkollore në Maqedoni, flet ministri Ademi Nxënësit në Maqedoni vazhdojnë të mësojnë me tekste shkollore me përmbajtje skandaloze. Së fundmi, një skandal është has
Kushtetuesja vendos për emrat shqip të shkollave Katër shkollat e Çairit thuajse tre vite mbajnë tabelat me mbishkrimin shqip dhe emrat e veprimtarëve të shquar shqiptar
U mbajt Konferenca e Albanologjisë në Tetovë Në ambjentet e Universitetit Shtetëror të Tetovës u mbajt seminari i tetë ndërkombëtar i Albanologjisë me temë "Kultura
Abdilaqim Ademi ua hedh fajin drejtorëve të shkollave Ministri i Arsimit, Abdilaqim Ademi tha sot se fajtorët më të mëdhenj për kushtet e shkollave janë drejtorët e instituci