999 rezultate për

aak-se

Deputeti i AAK-së vajton në kuvend se nuk di anglisht Deputeti i AKK-së, Blerim Kuçi, pasi ka mbajtur një fjalim me kritika rreth deputetëve që kanë thirrur seancë të jashtëz
Selimi, AAK-së dhe Nismas: Ju besuam kur thatë nuk falim territor Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se Kosova nuk i ka borxh askujt për t’i falur tokë. Nga fol
Seanca e Demarkacionit, Haradinaj teston votën e AAK-së Kanë mbetur dhe pak minuta që të fillojë seanca për Demarkacionin me Malin e Zi. Ndërkohë kryeministri Ramush Haradi
Deputeti i AAK-së nënvlerëson në maksimum LDK-në dhe VV-në Nëse fati i qeverisë Haradinaj do të varej nga LDK dhe VV, atëherë kjo qeveri nuk do të rrëzohet edhe dhjetë vjet. Të
A do t'i kthehet Donika kuzhinës së AAK-së? Deputetja e deritashme e VV-së Donika Kadaj-Bujupi që nga sot iu rikthye partisë që i shërbehu plot 13 vite, dhe për të
Demarkacioni, nënkryetari i AAK-së paralajmëron javë vendimtare Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka paralajmëruar se java e ardhshme do të jetë vendimtare pë
Arifi i AAK-së thotë se do të bëhet drafti për Asociacionin Qeveria e Kosovës ende nuk ka filluar ta hartojë draftin e ri për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe Shefi i de
Zv/ministri i AAK-së që po ia rrezikon Kosovës njohjen nga Burundi përpiqet të shfajësohet Shteti i Burundit është duke shqyrtuar mundësinë që ta tërheqë njohjen e pavarësisë së Kosovës. E në media mbrëmë u publ
Deputetja e AAK-së nuk e voton demarkacionin, Selmanaj paralajmëron për po Ramush Haradinaj, i cili sa ishte në opozitë, kundërshtoi fuqishëm marrëveshjen e vitit 2015, të kufirit me Malin e Zi,
Zv.ministrit të AAK-së i duket diçka e vogël rruga, i jep mend Behgjet Pacollit Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka thënë se tani nuk është koha që të merren me trase të rrugëve. A
Deputeti i AAK-së ia nis lutjet që sot Deputeti i Aleancës për Ardhmërisë së Kosovës, Gani Dreshaj ka thënë se është momenti më i mirë që çështja e votimit të
Deputetja e AAK-së paralajmëron Avni Arifin të ketë kujdes Para Komisionit për Punë të Jashtme ka raportuar kryesuesi i delegacionit për bisedimet teknike mes Kosovës dhe Serbisë,
Ministrit të AAK-së i ka pëlqyer rehatia në rezidencën e Pacollit, është relaksuar Mbrëmje relaksuese, e ka quajtur ministri Pal Lekaj darkën e krerëve të shtetit në rezidencën e zëvendëskryeministrit Be
Limaj e ka afër zgjidhjen për demarkacion, PDK-së dhe AAK-së ju pengon Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj është gati të arrijë një marrëveshje për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit m
Njeriu i AAK-së e quan humbje kohe debatin për gjuajtjen me armë Deputeti i AAK-së, Ahmeti Isufi e ka quajtur të panevojshme interpelencën ndaj Ramush Haradinajt për gjuajtjen me armë t
Ish-deputeti i AAK-së pranon se ka hedhur gaz lotsjellës Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Ismajl Kurteshi si dhe kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, janë ulur në b
Njeriu i AAK-së kritikon dështimin e mbledhjes së kryesisë Përfaqësuesit AAK-së dhe NISMA-së nuk kanë marrë pjesë në mbledhjen e kryesesisë së Kuvendit të mbajtur sot në të cilën
Deputetja e AAK-së: Jemi të vendosur kundër demarkacionit Deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, ka thënë që procedimi i projektligjit për Demarkacion nga Komisioni për Punë të Jasht
Njeriu i AAK-së kundër shfuqizimit të Gjykatës Speciale Edhe nga partia e AAK-së ka zëra që nuk duhet të shfuqizohet Gjykata Speciale. Zëvendësministri i Ambientit nga radhë
AAK-së i rikthehet një i larguar, a do ta bëjnë zv.ministër? Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se sot partisë së tij i është kthyer njëri pr