999 rezultate për

aak-se

Gjykata merr një vendim për deputetin e arrestuar të AAK-së Deputeti i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Shkumbin Demaliaj, është liruar edhe nga masa e arrestit shtëpiak. Dema
Haradinaj shkarkon zv.ministrin nga radhët e AAK-së Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkarkuar nga detyra zëvendësministrin e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Musa Cena, p
Kërkohet që njeriu i AAK-së që kërkon ryshfet të qëndrojë i mbyllur në qeli Prokuroria ka konfirmuar se do të kërkojë një muaj paraburgim për zëvendësministrin Cena që është nga radhët e AAK-së që
Arrestohet zv.ministri i AAK-së për korrupsion Policia e Kosovës e ka konfirmuar arrestimin e Zëvendësministrit të Zhvillimit Rajonal, Musa Cena. Cena vjen nga radhët
Nënkryetari i AAK-së quan Thaçin matrapaz dhe tyxhar Muharrem Nitaj, deputet i AAK’së, e ka vërejtur se në kohën kur Qeverinë po e udhëheq Ramush Haradinaj, në skenën politi
Gruaja e militantit të AAK-së futet me parregullësi në punë, ky është shteti i Haradinajt Vjollcë Vishaj është bërë me punë të re. Ajo është zgjedhur Zyrtare për Informim dhe Monitorim të Mediave në Ministrinë
AAK mbron deputetin e saj, kërkesë prokurorisë për lirim Grupi Parlamentar i AAK-së së kryeministrit Ramush Haradinaj, ka thënë se arrestimi i deputetëve Shkumbin Demalijaj dhe
Deputeti i AAK-së edhe pse i akuzuar që bëri këtë me veteranët kërcënon prokurorin Deputeti i AAK-së dhe ish anëtari i Komisionit Qveritar për Verifikimin e listave të Veteranëve të UÇK-së, Shkumbin Dema
Deputeti i AAK-së del te veteranët mashtrues, e quan lepurush prokurorin Zyrtarët e partisë së Ramush Haradinajt po vazhdojnë të përdorin gjuhë denigruese ndaj ish-prokurorit Elez Blakaj, i cil
Deputeti i AAK-së ofendon rëndë familjen e prokurorit Blakaj Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha ka thënë se e njeh mirë prokurorin Elez Blakaj si bashkëvendas nga Istogu. Berisha ka
Deputeti i AAK-së: Komandanti i brigadës fantazmë ishte Gani Geci Në aktakuzën e prokurorit të dorëhequr Elez Blakaj, flitet për një brigadë të shpikur, të quajtur “Hasan Prishtina”. Kjo
Deputeti i AAK-së ka një dëshirë dhe kërkon t'ja plotësojë Pal Lekaj Deputeti i AAK-së, Gani Dreshaj e ka këshilluar ministrin Pal Lekaj që të vendosë një semafor në rrugën që rrugën hyrëse
Ministri i AAK-së nuk e respekton vendimin e Ramush Haradinajt Pos Bedri Hamzës, edhe dy ministra tjerë të PDK’së në Qeveri kanë refuzuar pagën me rritje që e ka vendosur Ramush Harad
Pasuria e deputetit të AAK-së iu befason, mbi 80 milion euro (FOTO LAJM) Në Agjensinë Kundër Korrupsionit janë deklaruar sa i përket pasurisë tashmë zyrtarët e lartë politike, përfshirë edhe mi
Një deputete braktis partinë dhe i bashkohet AAK-së Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i është shtuar edhe një deputete, duke e rritur fuqinë e kësaj p
Deputeti i AAK-së ul poshtë Limajn, e quan argat të Haradinajt Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, në një debat në RTV Dukagjini, ka
Sekretari ekzekutiv i AAK-së jep dorëheqjen Sekretari Ekzekutiv i AAK-së, Valon Tolaj,përmes një statusi në facebook ka bërë të ditur dorëheqjen e tij nga detyra që
Deputeti i AAK-së injoron fuqinë e LDK-së Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, e ka quajtur joserioze iniciativën e Lidhjes Demokratik
Deputeti i AAK-së vajton në kuvend se nuk di anglisht Deputeti i AKK-së, Blerim Kuçi, pasi ka mbajtur një fjalim me kritika rreth deputetëve që kanë thirrur seancë të jashtëz
Selimi, AAK-së dhe Nismas: Ju besuam kur thatë nuk falim territor Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se Kosova nuk i ka borxh askujt për t’i falur tokë. Nga fol