999 rezultate për

aak-se

Projektligji për pandeminë, deputetja e AAK-së kritika Qeverisë Deputetja e AAK’së, Teuta Haxhiu ka kritikuar Qeverinë për mosprezencën në seanca të Kuvendit, raporton Gazeta Express.
VV kërkon votat e AAK-së dhe PDK-së për rrëzimin e Qeverisë Hoti Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një konferencë për media ku ndër të tjerash është përmendur edhe mundësia për mocion
"AAK-së i takojnë katër ministri, marrëveshja mund të nënshkruhet sot" Këta të fundit thonë se një gjë e tillë do të ndodhë shpejt dhe se janë në diskutim të detajeve.Deputeti i Aleancës për
Daut Haradinaj fton Kurtin në seancë të përballen për taksën Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që të jetë prezent në seanc
Të rinjtë e AAK-së aksion kundër largimit të taksës Të rinjtë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës kanë zhvilluar sot një aksion simbolik kundër largimit të taksës ndaj prod
U largua nga AKR, Labi befason me përgjigjen për Behgjet Pacollin Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri karrierën e tij në sferën e politikës e filloi në partinë e Behgjet
Haradinaj jep dorëheqjen nga posti i kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Këtë veprim ai thotë
Kandidadët e AAK-së denoncojnë "avullimin" e votave (FOTO LAJM) Së fundmi, kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Burim Ramadani, ka thënë se gjatë procesit zgjedhor më 6 tetor
Lulzim Kabashi: U ktheva krenar nga Haga, UÇK është ushtri për t’u marrë shembull Mbrëmë nga Gjykata e Hagës është kthyer në Prizren, Lulzim Kabashi, ish-komandant i batalionit të dytë të Brigadës 125 t
Haradinaj i kthehet sot fushatës, merr pjesë në tubim në Prishtinë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dje ka hapur fushatën në Suharekë, por ndryshe nga hapja e fushatave të partive tjera,
Gold Ag i bashkohet AAK-së Ish-deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj, ka publikuar një fotografi në Facebook, me këngëtarin e njohur Gold Ag. Me mbi
AAK kujdeset të përsërisë se nuk do të ketë më PAN 2 Sekretari organizativ i AAK-së, Besnik Tahiri, në një intervistë për “Zërin” ka deklaruar se pas zgjedhjeve të 6 tetorit
Nënkryetari i AAK-së thotë se s'ka më koalicion me PDK-në Bashkëqeverisën bashkë për rreth dy vjet, por Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) nuk e ka ndërmend që të vazhdojë pa
Të gjithë deputetët e AAK-së kërkojnë një mandat tjetër Në listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 6 tetorit të këtij viti pritet të dominojnë edhe shumë ish-deputetë
Nënkryetari i AAK-së bashkohet partisë së Veselit Nënkryetari i degës së AAK-së dega në Vushtrri, Rrahim Tahiri ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet e partisë. Kët
Haradinaj fton edhe Limajn me AKR-në pas firmës me Ahmetin Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur në një konferencë për media së bashku me kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin, pasi
Haradinaj pranon përplasjen në PAN, por saktëson se koalicioni është stabël Gjatë ditëve të fundit ka pasur një përplasje mes deputetëve të NISMA-s dhe AAK-së, ndërkohë është thënë që ka një ftohj
Deputeti i Kosovës pi 10 kafe njëkohësisht (VIDEO) Bekë Berisha ka nisur ditën e sotme me 10 espresso. Deputeti i AAK-së që habit të gjithë me konsumimin e madh të kafesë
Deputeti i AAK-së: Kam marrë shumë ankesa për dallavere në FSK Ëndrra e tyre ka qenë të bëhen ushtar në Kosovë. Por për shumicën prej këtyre kandidatëve shpresa për t’i shërbyer vendi
Pasuria e majmë e njeriut të AAK-së që do të zaptojë shtetin me militantët e tij Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, në një intervistë ditë më parë, ka deklaruar se po të kishte mundësi do të punëson