999 rezultate për

aak-nisma

LDK-AAK-Nisma, takim për të harmonizuar programin qeverisës I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hotin, ka pritur sot në takim partitë me të cilën synon të q
"Javën e ardhshme nis procedura për Qeverinë e re, ja deri kur pritet të zgjasë koaliconi LDK-AAK-NISMA" Analisti politik, Arton Demhasaj ka thënë se presidenti Thaçi po insiston që shumë shpejtë të nisë procedurat për formim
Hoxhaj: Do të jemi pjesë e takimit konsultativ të mërkurën Kryesuesi i seancës së Kuvendit Adem Mikullovci u ka bërë ftesë partive për një takim konsultativ për ditën e mërkurë.
Hoxhaj: Qeverinë e formojnë PDK-AAK-Nisma dhe disa deputetë “Ne si PDK mendojmë që koalicioni i ardhshëm qeverisës duhet të përbëhet prej PDK-së, AAK-së, Nismës dhe eventualisht nd
Mustafa i gatshëm të bashkëpunoj me AAK-Nisma-Vetëvendosjen Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e ka lënë të hapur mundësin për futjen në koalicion qeverisës me
Presidenti rrezikon shkeljen kushtetueses Presidenti i shtetit rrezikon shkeljen kushtetuese në rast se herën e dytë arbitrarisht vendos ta mandatojë për kryemini
Ja sa vota morën kandidatët e koalicionit PDK-AAK-Nisma në Prizren (FOTO) Në listën e Komunës së Prizrenit prin kryetari i PDK-së, Kadri Veseli me 9045 vota i ndjekur nga Ramush Haradinaj, kand
Numërohen 80 % të votave, rritet Vetëvendosja tkurret avantazhi i PAN Sipas organizatës Demokracia në Veprim deri më tani janë numëruar 80 për qind të votave në Kosovë dhe rezultati është ky
Numërohen 70 % të votave, bie PAN, LAA dhe Vetëvendosja ruajnë pozicionet Demokracia në Veprim raporton se deri më tani janë numëruar 70 për qind të kutive të votimit në Kosovë dhe rezultati ësh
PDK-AAK-Nisma përgatiten për festë, bëjnë gati fishekzjarrët Është Blerand Stavileci nga PDK-ja, i cili më herët bëri të ditur se skena e rregulluar te sheshi “Skënderbe” është bërë
Numërohen mbi 10 % të votave, kryeson PDK-AAK-NISMA Janë numëruar 258 kuti të votimit, apo mbi 10 për qind të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Me mbi 10
Numërohen mbi 6 për qind të votave, PAN të parët, LDK e dyta Janë numëruar 170 kuti të votimit, apo mbi 6 për qind të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Me mbi 6 pë
PDK-AAK-Nisma shpall fitoren, nis festa në sheshin “Skënderbeu” Blerand Stavileci nga PDK, ka mbajtur konferencë për media menjëherë pas mbylljes se votimeve. Stavileci ka falënderu
Exit Poll-i i parë, PDK-AAK-Nisma fituese deri tani Instituti "Gani Bobi" ka realizuar një exit poll duke anketuar qytetarët që sapo kanë votuar, në të gjitha komunat e Kos
Gashi: PDK-AAK-Nisma, koalicion i rrezikut Arben Gashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, është shprehur se pretendenti i tyre për kryeministër vendi, është zgjidhj
Vuçiç shpreson që Haradinaj të shmangë armiqësinë me Serbinë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuqiç i është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma,
Zgjedhje me premtime të parealizueshme Premtimet e bëra në nisje të fushatës zgjedhore nga tri blloqet politike, koalicioni PDK-AAK-Nisma, koalicioni LDK-AKR-A
SONDAZHI/ Kush i fiton zgjedhjet në Kosovë (FOTO LAJM) Qendra për Hulumtime “Alternativa”, observator i matjeve të opinionit publik, ka realizuar një sondazh me qytetarë, për
PDK-AAK-Nisma mbush sheshin për hapjen e fushatës Koalicioni PDK-AAK-Nisma pritet të çelë zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më
Veseli i bindur: Koalicioni PDK-AAK-Nisma është koalicion i fitores Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se partia që ai drejton, vendos interesat e qytetar