999 rezultate për

aak-ne

Kanë financuar AAK-në, pesë kompanitë kanë fituar 26 tendera në institucione publike Organizata joqeveritare “Çohu” ka publikuar disa shkrime në lidhje me shkeljet që ka gjetur Zyra Kombëtare e Auditimit n
Haradinaj bëhet bashkë me AAK-në për rrëzimin e Qeverisë Kurti Ka përfunduar takimi mes kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryetarit të Lidhjes Demok
Ahmeti: Qeverisim me AAK-në, fokus marrëveshja me Serbinë Koalicioni Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate do të qeverisë me vendin për katër vjetët e ardhs
Molliqaj: Nuk jemi bashkuar se duhemi me AAK-në, por për interes të qytetarëve Ish-deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka folur për akuzat që ia kishte drejtuar AAK-së në kohën kur Molliqaj ishte pje
Stamenkoviq zgjidhet nënkryetar i Kamenicës, Lista Serbe falenderon VV-në dhe AAK-në Bojan Stamenkoviq nga Lista Serbë është zgjedhur nënkryetar i Komunës së Kamenicës. Për këtë, partia serbe ka falënde
Shpend Ahmeti bën koalicion me AAK-në Kryetari i Komunës sv Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje me Alea
Mimoza Kusari akuzon AAK-në se po shantazhon qytetarët e Gjakovës Në ditën e parë të fushatës elektorale për balotazhin në Gjakovë, kandidatja për kryetare të Komunës, Mimoza Kusari-Lila
Zyrtarizohet aleanca e LDK-së me AAK-në për balotazhin në Prishtinë LDK ka konfirmuar marrëveshjen për bashkëqeverisje me AAK-në në komunën e Prishtinës. Në deklaratën e lëshuar për me
PDK arrin koalicion me AAK-në në Vushtrri Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale për kryetar komunash po afrohet për ato qytet ku do të ketë balotazh. Garë me 19 në
Abrashi tregon nëse ka koalicion me AAK-në Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka komentuar koalicionet e mundshme për balotazhin në Prisht
Nitaj: Rezultati tregoi se AAK është parti e qendrueshme Muharrem Nitaj i AAK-së është i bindur se rezultati i zgjedhjeve lokale ka dëshmuar se partia e udhëhequr nga Ramush Har
Apostolova takon LDK-në e AAK-në Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, takon sot shefat e grupeve dhe komisioneve parlamen
Isa Mustafa : VV-ja i shfrytëzoi AAK-në e Nismën Kryeministri i Kosovës përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se në mandatin e kaluar Lëvizja Vetëvendosje kishte shfry
Mustafa e pranon: LDK e hapur për formimin e qeverisë me AAK-në dhe Nismën Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka konfirmuar takimet me Lëvizjen Vetëvendosje, ndërsa e sh
Osmani: LDK-ja e hapur për bisedime me Vetëvendosjen, por edhe me AAK-në e Nismën Vjosa Osmani, deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se kanë zhvilluar një takim inicial me grupin parlament
AKR vendos nesër, në koalicion me AAK-në ose LDK-në Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shpalli 11 qershorin për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë. Por nga ana tjetër partitë
AAK: Nuk do hyjmë kurrë në koalicion me PDK-në dhe LDK-në Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se e sheh të pamundur hyrjen në koalicion me ndonjërën nga partitë qeverisëse,
PDK tërhiqet nga koalicioni me AAK-në në Obiliq Partia Demokratike e Kosovës është tërhequr nga koalicioni i lidhur me AAK-në në Obiliq, e cila u shpall parti fituese e
Lavdije Bujupi braktis AAK-në për t’iu bashkuar VV-së Lëvizjet nga njëra parti në tjetrën po bëhen gjithnjë e më të shpeshta. Pas Donika Kadaj-Bujupi edhe një dukagjinase ka
Hoxha: Votoni direkt PDK-në, jo AAK-në dhe Nismën Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje nuk ndalojnë së adresuar akuza kundrejt AAK-së dhe Nismas. Së fundi që e ka komentuar p