999 rezultate për

zviceran

Taulant Seferi flet si bardheblu: Kisha parakontratë me një klub zviceran Taulant Seferi u prezantua sot si futbollisti më i ri i Tiranës. Përpara mediave, ai tregoi prapaskenat e firmosjes
COVID-19/ Nuk ka më vende në terapi intensive, mjekëve u duhet të zgjedhin kush do të jetojë Zvicra po kalon ditë të vështira për shkak të valës së COVID-19 që ka pushtuar vendin. Zvicra ka njoftuar se 876 vend
Koronavirusi "pushton" klubin zviceran, 22 të infektuar COVID-19 ka prekur shumë klube të futbollit në Evropë. Sioni është një prej skuadrave që ka marrë një goditje shumë t
Zvicër: Fiton lotarinë, por nuk lajmërohet Dikush ka humbur një fitim të lotarisë prej një milion frangash. Një biletë fituese u ble në Muri në kantonin Bern më
Mister vrasja e babait shqiptar në Zyrih, arrestohet vajza e tij 18-vjeçare Një ngjarje e rëndë ndodhi në Zyrih në një familje shqiptare ku një 47-vjeçar shqiptar mbeti i vdekur pas një zënke në f
Më në fund! Lajm i mirë nga Zvicra për qytetarët nga Kosova Zvicra ka marrë vendim që Kosovën ta largojë nga lista e zezë, duke hequr karantimin për qytetarët që kthehen në shtetin
Rikthim pas 10 vitesh, Lenjani firmos me klubin e madh zviceran (VIDEO) 10 vite për t’u rikthyer te Grasshoper. Ermir Lenjani ka nënshkruar ditën e sotme dhe do të nisë një eksperiencë të re n
ZYRTARE/ Bernard Challandes rinovon me Kosovën Bernard Challandes do të vazhdojë t’i prijës i Kosovës deri në vitin 2022. Marrëveshja e re është arritur sot në taki
Nuk e lejon klubi zviceran, Kosovës nuk i bashkohet mesfushori Idriz Voca rrezikon të mbetet pa iu bashkuar Kosovës. Kosova nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e mesfushorit I
Lajm i keq! Rrezikshmëri e lartë, Zvicra vendos karantinën për shqiptarët Zvicra ka përditësuar listën e vendeve, qytetarët e të cilëve do të detyrohen të vetëizolohen nëse hynë në territorin e
Kursi i Këmbimit: Sa shiten dhe blihen euro, dollari, paundi e franga zvicerane Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.30 lekë dhe shitet me 105.10 lekë. Euro blihet me 123.50 lek
Shqiptarit të Maqedonisë i vidhen në Durrës 6 000 franga dhe mjeti luksoz Një shtetas i Maqedonisë i cili ka poseduar edhe pasaportë zvicerane, nën kërcënimin me ar më është plaçkitur gjegjësish
Shkencëtarët zviceranë po krijojnë hartën më të madhe 3D të universit Një konsorcium ndërkombëtar, përfshirë shkencëtarët nga Zvicra, ka përfunduar një studim të përbashkët të kozmosit që an
Një në pesë zviceran nuk beson se ekziston koronavirusi Pavarësisht mijëra infeksione në të gjithë vendin, skepticizmi për koronavirusin po rritet në Zvicër. Një nga problem
Gazeta zvicerane alarmon: Rastet e COVID-19 po rriten në mënyrë rapide në Kosovë, kjo është problem për Zvicrën Gazeta e njohur zviceriane Blick ka shkruar sot për numrin e shtuar të personave të prekur me koronavirus në Kosovë.
Kapet dyshja në Morinë, tentuan të kalonin jashtë mijëra franga zvicerane Policia e Kukësit, në bashkëpunim atë Kufitare në Morinë, parandaluan dhe goditën një rast të tentativës për transfertë
Zvicra kufizon hyrjen e turistëve, mbeten jashtë edhe qytetarët nga Maqedonia e Kosova Udhëtarët që shkojnë në Zvicër nga 29 vende do të duhet të regjistrohen pranë autoriteteve më 6 korrik dhe të shkojnë në
Mashtruan bankat dhe morën mijëra franga, arrestohen 4 shqiptarë Autoritetet zvicerane ka hartuar një politikë që të lëshohen kredi pa interes për bizneset që kanë pësuar dëme nga situa
Policia zvicerane kërkon personin që ka lënë arin në tren Në vjeshtë të vitit të kaluar, një person kishte lënë një sasi ari në tren. Policia zvicerane ende po e kërkon autorin e
Lorik Cana drejtor sportiv i skuadrës së njohur? Lorik Cana mund të marrë një post të rëndësishëm në futboll. Sipas medias zvicerane “Le Matin”, ish-kapiteni legjendar i