999 rezultate për

zubin

Momenti i arrestimit të komandantit policor në Zubin Potok (VIDEO) Policia e Republikës së Kosovës sot ka zhvilluar aksionin kundër kontrabandës i cili është zhvilluar në tërë Kosovën, du
Arrestohet komandanti i policisë në Zubin Potok, serbët bllokojnë rrugën Arrestohet komandanti i policisë në Zubin Potok, serbët bllokojnë rrugën. Gjatë aksionit që po zhvillohet në veri të
Hidhet shorti për zgjedhjet në Veri, këta janë numrat e partive Komisioni Qendror Zgjedhor, ka bërë tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike dhe kandidatëve në fletëvoti
Thaçi mbyll spektaklin dhe kthehet në Prishtinë bashkë me ROSU (VIDEO) Presidenti i Kosovës Hashim Thaci ka bërë pak qejf në Veri të Kosovës duke e vizituar Liqenin e Ujmanit ku ka drejtuar p
Ia punoi Thaçit, fjalët e para të Vuçiçit pasi hyri në Kosovë “Jam i lumtur që jam këtu, ndihem i mrekullueshëm”. Këto janë fjalët e para të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vu
Rriten tensionet, kur pritet të hyjë Vuçiç në Kosovë Një kilometër nga pika kufitare Bërnjakut në komunën e Zubin Potokut, policia po i ridrejton të gjitha automjetet në një
Pa Ujmanin Kosova vdes, dalin qëllimet e vërteta të serbve për liqenin më të madh Hidrocentrali i Ujmanit, pika kontestuese e vizitës së presidentit serbe Aleksandar Vuçiq në Kosovë, është me rëndësi st
Delawie dënon kërcënimin e pjesëtarëve serbë të FSK’së Ambasadori amerikan, Greg Delawie, ka dënuar kërcënimet ndaj disa pjesëtarëve serbë të FSK’së në Zubin Potok, të cilëve
Kërcënohen serbët e FSK-së: Jeni gjakprishur, do t'ju thyejmë kockat Policia e Kosovës tha sot se është duke e hetuar një letër kërcënuese e cila është shfaqur sot në qytetin verior të Zubi
Gjendet i vdekur një person në Zubin Potok Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në fshatin Zagulj të Zubin Potokut është gjetur pa shenja jete trupi i pa jetë i vi
Amerikanët paralajmërohen për mundësinë e sulmeve terroriste në Veri të Kosovës Departamenti Amerikan i Shtetit ka paralajmëruar qytetarët amerikanë që planifikojnë të vijnë në Kosovë, veçanërisht në
SHBA rrit kujdesin për sulme terroriste në Kosovë Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kanë kërkuar qytetarëve të saj në Kosovë apo atyre që duan të vizitojnë këtë vend që t
Thaçi: Sulmi ndaj pjesëtarëve të FSK-së në veri i papranueshëm Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar ashper sulmet në shtëpitë e dy pjesëtarëve serbë të Forcës së Sigurisë së
Bombë shtëpisë së policit në Zubin Potok Një shpërthim i fuqishëm që dyshohet të jetë bombë, është dëgjuar rreth orës 2:30 të mëngjesit të sotëm në oborrin e sht
Serbët e arrestuar në Podgoricë, ikin në Serbi nga frika e ROSU Njëri nga 6 serbët e Zubin Potokut të arrestuar në natën e zgjedhjeve në Mal të Zi, në Podgoricë, Vlladimir Bozhoviq, në
Shpërthim në stacionin policor në Zubin Potok Pas incidenteve të shumta që kanë ndodhur në veri të Kosovës, mbrëmjen e djeshme persona të panjohur kanë hedhur një lën
Policët serbë protestojnë kundër EULEX-it Rreth 60 policë serbë kanë protestuar përpara Gjykatës Themelore të Mitrovicës në veri kundër misionit evropian, EULEX.
Gjendet një trup i pajetë në Gazivodë Zhytësit kanë mundur të gjejnë trupin e pajetë të një prej personave që humbi jetën në liqenin e Gazivodës. Viktima ë
Dy të vdekur në Zubin Potok Dy trupa të pajetë janë gjetur në liqenin e Gazivodës, në Zubin Potok. Ndërsa, po kërkohet për gjetjen edhe të dy tru
As 10 mijë serb në zgjedhje Në veri të Kosovës, deri në orën 17.00 kanë votuar gjithsej 9.669 votues nga 26.832 votues me të drejtë vote. Sipas t