999 rezultate për

zogu

"Ka gjëra nëntokë, butona sekretë për hapje dyersh", gazetari zbulon detaje nga shtëpia e Ramës Kryeministri Edi Rama është shquar gjithnjë për shijet e tij të veçanta dhe shtëpia e tij në Surrel ka ngjallur gjithnjë
Monument kulture i mbrojtur, uji i rrëmbyeshëm dëmton Urën e Zogut në Milot Reshjet e dendura te shiut të cilat kanë pushtuar Shqipërinë prej disa ditësh kanë shkaktuar rritjen e ujit në lumenj e
U kap në hotel me një burrë, Zogu i Tiranës: Pse i them jo martesës Ka ndërruar vitet për herë të parë në izolim, pasi Hermes Nikaj ende vuan masën “Arrest shtëpie” pas akuzave për shfrytë
Protestuesit i drejtohen Zogut të Zi, ndërhyjnë Shqiponjat (FOTO LAJM) Protestuesit i janë larguar nga sheshi "Skënderbej" pas hedhjes së gazit lotsjellës dhe i janë drejtuar Zogut të Zi.
Konspiracionisti: Iluminati dhe lidhja mes Ismail Qemalit, Zogut dhe Enver Hoxhës Konspiracionisti Alfred Cako, bëri një tablo të zgjeruar të historisë së Shqipërisë të këtyre 108 viteve të fundit. C
Zogu i Tiranës: Nuk jam gay! Asnjë femër nuk është ndarë e pakënaqur nga unë Nuk jam gay, asnjë femër s’është ndarë e pakënaqur seksualisht nga unë”. Hermes Nikaj ishte mësuar që ta niste ditën her
Flirtet dhe bisedat erotike brenda 4 mureve, "Zogu" i Tiranës rrëfen 6 muajt në arrest shtëpie E quan veten “zog” të lirë, që po provon në palcë privimin e saj aq sa nga kjo vuajtje të marrë leksionin e madh të jetë
Parkime të gabuara, Policia bën namin me gjoba në Tiranë Policia e Tiranës njofton se gjatë ditës së sotme janë gjobitur 98 automjete për parkim ose ndalim të gabuar në Rrugën e
"Një Mbretëreshë e ardhme e Shqipërisë?", The Economist artikull për vajzën e Princ Lekës (FOTO LAJM) Më 22 tetor, familja mbretërore e Shqipërisë ishte “e lumtur të njoftonte” lindjen e Princeshës Geraldinë. Prindërit e l
Theu arrestin e doli në lokal duke festuar? Reagon "Zogu i Tiranës" Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës postoi video nganjë lokal i Tiranës, gjë e cila ngriti dyshime nëse ka
I hapin për herë të tretë varrin e djalit, nëna hedh dyshimet e forta për trupin Tragjedia në familjen Zogu në Valikardh të Bulqizës nuk kanë të ndalur. Familjarët denoncojnë se varri i djalit të kësaj
Shpërthen në flakë makina tek Zogu i Zi Një automjet ka shpërthyer në flakë në Tiranë. Bëhet fjalë për një taksi që erdhi nga rruga e Doganës dhe shpërtheu p
Pse Ahmet Zogu lartësohet gjithnjë e më shumë *Nga Ekrem Spahiu Si sot 125 vjet më parë, më 8 Tetor 1895, lindi Ahmet Zogu - Mbret i shqiptarëve, i cili që në rini
Nuk njihet! "Zogu i Tiranës" bëhet i gjallë, tregon si e ka transformuar dënimi (FOTO LAJM) Pas shumë kohësh mungesë Hermes Nikaj është bërë i gjallë me një foto nga "Arresti shtëpiak" ku ndodhet. Hermes Nikaj
"Gjyshi im shpëtoi Enverin nga ballistët, por e vdiqën në tortura", historia tragjike e besnikut të Zogut Është publikuar historia e panjohur të Riza Kishtës me origjinë nga Gramshi ku familja e tij ishte një nga më të pasurat
Feston sot ditëlindjen, "Zogu i Tiranës" surprizohet në mesnatë (FOTO LAJM) Moderatori Hermes Nikaj, i njohur si "Zogu i Tiranës" feston sot ditëlindjen. Ai ndodhet në arrest shtëpie, por megjitha
Sekuestrohen 22 mln euro pasuri, kush është shqiptari pjesë e grupit mafioz Policia italiane ka zbatuar vendimin e Gjykatës së Romës, duke konfiskuar pasuritë për një grup kriminal prej 5 personas
Dëshmia e djalit të kapitenit të Zogut: Do t'ju tërheqim zvarrë, s'do vijë më kurrë koha e babait tuaj Është publikuar historia e panjohur të Rapo Binerit me origjinë nga fshati Fushë-Bardhë i Gjirokastrës, i cili pasi u di
Ky është zogu me ngjyra të bukura ylberi (VIDEO) Zogjtë mund të luajnë një rol të rëndësishëm në ekosistemin e botës dhe përfitimet nga ta janë shumë të mëdha. Ata ko
Test logjik: A do shembet ura pasi të ulet zogu mbi makinë? Një urë e gjatë 20 km mund të mbajë një peshë deri në 2000 kg. Një makinë që peshon saktësisht 2000 kg fillon të ecë nga