999 rezultate për

zjarret

Vazhdon beteja me zjarret në Kaliforni Zjarrfikësit po vazhdojnë betejën me disa vatra zjarri që ndihmohen nga erëra të fuqishme në Kaliforninë jugore. Një val
Si u shkrumbua nga zjarret Kalifornia (FOTO LAJM) Disa foto të publikuara së fundmi tregojnë se si ka mbetur e shkretuar Kalifornia pas zjarreve masive. Të gjithë bano
Shokuese! Zjarret bëjnë shkrumb e hi Kaliforninë (FOTO LAJM) Zjarret e rënë natën e së dielës në Kaliforninë Veriore kanë djegur më shumë se 170,000 hektarë tokë. Fotot tregojnë
23 të vdekur dhe 550 të zhdukur nga zjarret në Kaliforni Si pasojë e zjarreve që kanë pushtuar Kaliforninë, deri me tani kanë humbur jetën 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsid
Zjarret "shkrumbojnë" Kaliforninë, evakuohen banorët Një zjarr i zjarrtë i fuqishëm pranë Los Anxhelosit është përhapur në mijëra hektarë, duke nxitur evakuimin e detyrueshë
Shuhen zjarret në komunën e Zajazit Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim informon se zjarret e lokalizuara dje në komunën e Zajazit janë shuar. Njëri nga z
Qeveria ushqen me domate, vezë dhe djathë ushtarët që po luftojnë me zjarret Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në llogarinë e tij në “Facebook”, publikon një mesazh që sipas tij
Situata nga zjarret, gjatë 24 orëve të fundit 6 vatra të reja Emergjencat Civile kanë dhënë informacion për situatën nga zjarret. Sipas Emergjencave Civile gjatë 24 orëve të fundi
Florjan Binaj ngre alarmin: Mjaft o kafshë!! (FOTO LAJM) Zjarret e panumërta dhe vatrat aktive që nuk po fiken kurrë të gjitha për ta lënë vendin të qetë, duket se kanë indinjua
Reshjet shuajnë zjarret, ja vatrat e nxehta aktive Vetëm përgjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 5 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Shirat gja
Rekord në Portugali, 220 zjarre brenda një dite Portugalia është duke bërë përpjekje që të vë nën kontroll zjarret, pasi në këtë vend të Evropës Jugore të premten u reg
220 zjarre brenda një dite në Portugali Portugalia është duke bërë përpjekje që të vë nën kontroll zjarret, pasi në këtë vend të Evropës Jugore të premten u reg
Alarmante në Prishtinë, 120 vatra zjarri për 11 ditë Latif Zeka, kryetar i Brigadës së Zjarrfikësve në Kosovë shprehet se për 11 ditë në rajonin e Prishtinës ka pasur 120 r
Zjarret, vajza shpërthen në lot: Po më digjen prindërit, ku është shteti?! (VIDEO) Në Çorrush të Mallakastrës flakët e zjarrit po rrezikojnë seriozisht jetën e 7 familjeve. Alarmin e jep në një komun
Riaktivizohen zjarret në Gorricë dhe Dropull, banesat në rrezik Situata në Dropull dhe në Gorricë të Gjirokastrës vazhdon të jetë alarmante pas riaktivizimit të zjarreve. Tashmë fl
Ndoka shpjegon se pse Rama nuk po fik zjarret ndërsa Prençi po parashikon tërmete Kryetari i Partisë Demokrastiane të Shqipërisë, Nard Ndoka, ka ironizuar deklaratën e bërë një ditë më parë nga kreu i E
Skandali me zjarret: Një avion kushton më pak se luksi i zyrës për b*thën e një ministri (FOTO LAJM) Nga Albeu.com Shqipëria është një territori që preket nga zjarre masive çdo verë. Aktualisht jemi në një sit
Njihni Vangjelin dhe Ornelën që po "luftojnë" me zjarret Shqipëria është nën flakë. Qindra zjarrfikës dhe ushtar janë në male duke luftuar me zjarret. Megjithatë, kreu i qev
CNN pasqyron zjarret që po “shkrumbojnë” Shqipërinë (FOTO) Zjarret që kanë përfshirë vendin tonë janë pasqyruar edhe në mediat prestigjoze ndërkombëtare. Një ndër to është edh
Komisioni Evropian sjell dy avionë nga Greqia për të përballuar zjarret Komisioni Evropian ka vendosur sot që të kontribuojë për shuarjen e flakëve që kanë pushtuar territorin e Shqipëri.