999 rezultate për

zhvillimit

Lukaku reagon pas koreve raciste në transfertën me Cagliarin Ditën e djeshme Interi arriti të fitojë në sfidën kundër Cagliarit, me rezultatin 1-2, por pavarësisht kësaj një ngjarje
BB vlerëson të kënaqshme, rezultatet e AMF për projektin “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financiar”” Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, përfundoi zbatimin e projektit “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financ
Shtyhet fundosja e Telekomit Është arritur marrëveshje që të shtyhet afati për pagesë ndaj Z-Mobile. Kjo ka ndodhur pak minuta më parë në një takim q
E papritur, Rama i jep Braçes qindra milion euro nën administrim Zv.kryeministri Erion Braçe krahas numrit 2 të qeverisë do të marrë një post tjetër të rendësishëm. Vendimi është marrë
Arsene Wenger merr një post të rëndësishëm në FIFA Arsene Wenger refuzon Paris Saint Germain për FIFA-n. Sipas "Le Parisien", ish-trajneri i Arsenal ka refuzuar ofertën ed
Porosia e biznesmenit Lazim Destani: Kosova tani t’i përkushtohet zhvillimit ekonomik (VIDEO) Në eventin për shënimin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, mes të ftuarve ishte edhe afaristi më i suksesshëm shqip
Minatorët dalin nga greva dhe heqin dorë nga kërkesat e tyre Pas ndërprerjes së grevës së minatorëve të “Trepçës”, për shkak të një marrëveshjeje me ministrin e Zhvillimit Ekonomik
Tirana mikpret seminarin e AVITEM, diskutohen sfidat e zhvillimit urbanistik Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj mori pjesë sot në seminarin e AViTeM, e organizuar në bashkëpunim me Ambasadën
Hoxhaj sërish paralajmëron BE-në: Na jepni vizat Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në Samitin e organizuar nga komisionerja për Ekonomi dhe Shoqëri Digjit
Qeverisë Haradinaj i shtohet edhe një zëvendësministër Ish-drejtori për Planifikim Urban në Komunën e Mitrovicës, Sami Zeka është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Zhvi
Putini ngarkon Medvedevin për krijimin e qeverisë së re Presidenti i rizgjedhur rus, Vladimir Putin, emëroi zyrtarisht më 8 maj Dimitry Medvedev-in si Kryeministër të qeverisë
Krijohet embrioni i parë artificial Në Holandë është krijuar i pari embrion tërësisht artificial, pra jo i gjeneruar nga vezë dhe spermatozoide, por nga qel
Ministri kosovar bën zbulimin e shekullit, edhe NASA do ta ketë zili Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, përmes një postimi ne facebook, ka thënë se termocentrali “Kosova e Re” d
Sot dy liderët diskutojnë për dialogun me Serbinë Sot në Prishtinë do të mbahet konferenca “Skenarët e ‘Finales se Madhe” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në të është njo
Zvicra do të investoj 5.4 milion franga në Maqedoni Ministria për vetëqeverisje lokale dhe Ambasada Zvicerane në Shkup sot prezantuan projektin “Zhvillimi rajonal i qëndrue
Përcakohet stadiumi se kur do të luhet finalja e Copa del Rey Në Spanjë janë përcaktuar skuadrat që do të përballen në finalen e Copa del Rey. Si çdo vit, problemi kryesor në futb
Madrilenët hedhin poshtë mundësinë e zhvillimit të Kupës së Mbretit në Bernabeo Si kryesia madrilene ashtu edhe Komisioni kundër dhunës në Spanjë janë të të njëjtit mendim se finalja e Copa Del Rey nd
Pesë vjet pas shitjes, publikohet pjesërisht kontrata për shitjen e KEDS-it Ministria e Zhvillimit Ekonomik ka bërë publike kontratën me investitorin “Limak-Çalik”, pesë vjet nga shitja e kompanis
Haradinaj pretendon shumë, thotë se ka kaluar kriza në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se periudha kritike është tejkaluar, dhe tani Kosova ka hyrë në etapën
Qeveria pa aksione në “Kosovën e Re” Shteti nuk do të ketë aksione në termocentralin që do të ndërtohet në kuadër të projektit “Kosova e Re”, sipas marrëvesh