999 rezultate për

zhernovski

Zhernovski: Gruevskit po i ngushtohet rrethi, nuk ka ku të ikë! Sot ka rënë vendimi përfundimtar që herën tjetër të fillojë gjykimi kryesor që do të thotë se nuk ka më ikje dhe ky ësht
Shtyhet sërish seanca për gjykimin e Gruevskit Për herë të gjashtë është shtyrë seanca për rastin “Shuplakat në Qendër”. Dy nga të akuzuarit nuk u paraqitën në gjy
Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për komunën Qendër, ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev në emisioni
LSDM përkrah Zhernovskin për Komunën Qendër Mësohet se LSDM-ja do ta përkrahë kryetarin aktual të komunës Qendër, Andrej Zhernovski në garën për mandatin e tij të d
Andrej Zhernovski del kandidat i pavarur për kryetar të Komunës Qendër Kryetari aktual i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, ka vendosur të rikandidojë sërish si kandidat i pavarur për kryetar
"Loja e Gruevskit dhe Ivanovit solli kaosin në Kuvend" Kreu i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, gjatë një shkrimi të botuar në gazetën austriake "Di prese", ka thënë se kaosi
Politika nëpër shkolla, Zhernovski mbledh drejtorët e shkollave fillore Kryetari i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, ka zhvilluar sot një takim me drejtorët e 7-të shkollave fillore në komunë
Zhernovski: Do luftoj për qendrën, pres përkrahjen e LSDM-së VMRO humbi komunën Qendër sipas rezultateve të fundit, ndërsa dukey se i pret një humbje tjeter e rradhës, shkruan "Zhur
Gruevskit i kanosen 5 vjet burg për porositjen e dhunës E përjavshmja në gjuhën maqedonase "Fokus" shkruan se rasti i fundit i hapur nga Prokuroria Speciale Publike ka si të dy
Prokurorja speciale Katica Janeva paralajmëron rritje të aktiviteteve të PSP-së Prokurorja speciale Katica Janeva ka paralajmëruar rritje të punëve të PSP-së, përmes thirrjes së personave të ndryshëm
Zhernovski: Qytetarët kërkojnë përgjegjësi dhe drejtësi, jo zgjedhje Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski thotë se çfarë mund të bisedohet kur është e paqartë se zgjedhjet janë shty
Reagon Zhernovski: Hipokrizi politike, precedent në përmasa botërore Andrej Zhernovski i Partisë Liderdemokratike nëpërmjet një postimi në llogarine e tij në Facebook ka reaguar lidhur me v
Zhernovski: Gruevski do të burgosë Janevën, para se ajo ta burgosë atë E gjendur nën trysninë e akuzave të shumta dhe presioneve, prokurores speciale publike Katica Janeva, i del në mbështetj
Zhernovski: Gruevski do largohet para kohe Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski, shprehet se prokurori special i akorduar nga marrëveshja e 15 korrikut, do
Zhernovski kallëzon penalisht Gruevskin (VIDEO) Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski, ka ngritur padi penale për dhunë ndaj komunës që ai drejton. Deri tani, au
Zhernovski: Shuplaka e vërtetë për Gruevskin do të arrijë Andrej Zhernovski gjatë fjalës së tij deklaroi se; "Kur ishe ministrër në qeverinë e Lubço Georgievskit ju drejtoheshim
Zhernovski: Qeveria nuk ka plan për dorëheqje Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski, në një intervistë për REL deklaroi se qeveria nuk ka plan për dorëheqjen s
Zhernovski: Opozita duhet të bashkohet Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski, thotë se “Me bombat e ardhshme do të vazhdojë që të zhvishet metoda e qe
Zhernovski kërkon referendum për pamjen e QTQ Kryetari i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, parashtroi në Këshillin e komunës Propozim vendim për shpalljen e referend
Ngrihet komisioni për hetimin e parcelave në Vodno Andrej Zhernovski formoi një komision për parcelat në Vodno, për të cilat opozita e akuzon kryeministrin se përmes firma