999 rezultate për

zgjedhore

Koalicionet paszgjedhore do të varen nga ulëset në Kuvend Koalicionet paszgjedhore do të varen nga votat që dalin pas zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Kështu deklarojnë nj
Hajdari reagon për raportin e OSBE-ODIHR: T'i jepet fund pushtetit pa limit Deputetja Rudina Hajdari me anë të një postimi në Fecebook, ka reaguar në lidhje me raportin e publikuar nga OSBE-ODIHR
E PLOTE/ U rrit fiktvisht numri i votuesve, pati presione të mëdha: Raport i OSBE që nxin 30 qershorin Zbardhet raporti final i OSBE/ODHIR për zgjedhjet e 30 qershorit. Në dokument thuhet se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve c
VOA mbi raportin e OSBE: Punonjësve të administratës iu bë presion të votonin OSBE/ODIHR deklaroi në raportin përfundimtar se zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri u mbajtën pa marrë shumë n
Raporti i OSBE, Zëri i Amerikës: Zgjedhje pa marrë në konsideratë interesi i elektoratit! OSBE/ODIHR deklaroi në raportin përfundimtar se zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri u mbajtën pa marrë shumë n
Listat e papastruara mun dtë ndikojnë rezultatin e zgjedhjeve Procesi i ri zgjedhor pritet që edhe këtë herë të karakterizohet me lista të papastruara. Një gjë e tillë sipas përfaqës
Prova e fundit: Mustafa dhe Kurti takohen sërish për koalicionin Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti do të takohen sot në ora 11:00, në hotel Sirus. Ky taki
Haradinaj i jep Ahmetit 25 vende në listën e deputetëve AAK-ja e Ramush Haradinajt dhe PSD-ja e Shpend Ahmetit sot u morën vesh që të nënshkruajnë marrëveshje parazgjedhore për
Zbardhet kallëzimi për 30 Qershorin, PD - prokurorisë: Heto krimet elektorale (FOTO LAJM) Partia Demokratike i kërkoi Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku, të mos pengojë hetimet për krimet zgje
Basha nga Shkodra: Vendi duhet të ketë ndryshime të thella kushtetuese, politike dhe zgjedhore Lulzim Basha gjatë një prononcimi në Shkodër, pas takimeve me strukturat në këtë qark tha se vendi duhet të përfshihet n
Opozita ngre 8 kërkesa ndaj KQZ-së, në dijeni edhe Glover Partia Demokratike njofton se në emër të koalicionit opozitar ka kërkuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhje që t’i vërë në
SKANDAL/ Bërtet dhe feston me fletë e kuti votimi (VIDEO) Pamje të rënda ato që publikon ish kryeministri Sali Berisha. Në videon që Berisha ka postuar pak minuta më parë në p
Rudina Hajdari sulmon sërish Bashën: Ndjehem krenare që do të udhëheq Reformën Zgjedhore Kryetarja e grupit të ri parlamentar të opozitës në Kuvend, Rudina Hajdari, ka mbështetur deklaratën e SHBA për zgjedhje
Glover: Qeveria ka blerë mediat Ndërkohë që prezantoi raportin paraprak të OSBE-ODIHR për votimet e djeshme, kryesuesja e këtij misioni Audrey Glover de
I gjithë raporti, problemet që konstatoi ODIHR në zgjedhjet e djeshme Audrey Glover kryetarja e misionit të OSBE-ODIHR ka publikuar raportin paraprak në lidhje me zgjedhjet e djeshme. Më
Pas shpërndarjes se materialeve zgjedhore, Policia e Shtetit merr në ruajtje Qendrat e Votimit Pak orë parpara nisjes së procesit të votimit dhe pas shpërndarjes së materialeve zgjedhore, Policia e Shtetit ka marrë
Ushtria blindon qytetin e Bulqizës për zgjedhjet (VIDEO) Pamjet që po shihni janë filmuar sot në qytetin e Bulqizës. Dita e shtunë ka nisur jo normalisht në "folenë" e kromit, p
I vuri kyçin gjysmës së KZAZ-ve, KQZ thirrje Ademit: Po kryen vepër penale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë një deklaratë lidhur me ecurinë e procesit zgjedhor. KQZ sqaron se ka përfunduar
DW: Heshtje zgjedhore në Shqipëri me incidente te mosbindjes civile Shqipëria përballet me situatë të paprecedentë! Dy data zgjedhjesh, heshtje zgjedhore si edhe mosbindje civile. Rreziku
Shpërndahen nën masa ekstreme sigurie materialet zgjedhore në QV Elbasani është qyteti i parë në të cilin ka nisur shpërndarja e materialeve zgjedhore në qendrat e votimit. Siç bëri