999 rezultate për

zgjedhor

Koalicionet paszgjedhore do të varen nga ulëset në Kuvend Koalicionet paszgjedhore do të varen nga votat që dalin pas zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit. Kështu deklarojnë nj
Aleatët e Bashës propozojnë ndryshimin e sistemit Aleatët e Partisë Demokratike, Dashamir Shehi dhe Fatmir Mediu kërkojnë një ndryshim të sistemit zgjedhor. Sipas tyre, d
Hajdari reagon për raportin e OSBE-ODIHR: T'i jepet fund pushtetit pa limit Deputetja Rudina Hajdari me anë të një postimi në Fecebook, ka reaguar në lidhje me raportin e publikuar nga OSBE-ODIHR
E PLOTE/ U rrit fiktvisht numri i votuesve, pati presione të mëdha: Raport i OSBE që nxin 30 qershorin Zbardhet raporti final i OSBE/ODHIR për zgjedhjet e 30 qershorit. Në dokument thuhet se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve c
VOA mbi raportin e OSBE: Punonjësve të administratës iu bë presion të votonin OSBE/ODIHR deklaroi në raportin përfundimtar se zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri u mbajtën pa marrë shumë n
Raporti i OSBE, Zëri i Amerikës: Zgjedhje pa marrë në konsideratë interesi i elektoratit! OSBE/ODIHR deklaroi në raportin përfundimtar se zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri u mbajtën pa marrë shumë n
BE do të vezhgojë zgjedhjet në Kosovë Komisioni Qendror Zgjedhor ka nënshkruar marrëveshje me Zyrën e Bashkimit Evropian dhe Ministrinë e Punëve të Jashtme pë
Listat e papastruara mun dtë ndikojnë rezultatin e zgjedhjeve Procesi i ri zgjedhor pritet që edhe këtë herë të karakterizohet me lista të papastruara. Një gjë e tillë sipas përfaqës
Prova e fundit: Mustafa dhe Kurti takohen sërish për koalicionin Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti do të takohen sot në ora 11:00, në hotel Sirus. Ky taki
Kush janë 4 emrat në garë për të zëvendësuar Valdrin Pjetrin Pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit nga posti i kreut të bashkisë Shkodër, kryesia e PS-së pritet të caktojë një emër të r
VV jep mesazhe që nuk konfirmojnë koalicionin me LDK-në Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla ka thënë se vendimi i LDK-së për nominimin e Vjosa Osmanit për kandi
Kurti: Posti i kryeministrit nuk është kusht për koalicion me LDK-në Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për herë të parë ka deklaruar se posti i kryeministrit nuk është kushti kry
Firmoset marrëveshja, Fatmir Limaj kandidat për kryeministër Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli kanë nënshkruar sot koalicionin parazgjedhor me të cilin do të futen në zgjedhjet e par
Haradinaj fton edhe Limajn me AKR-në pas firmës me Ahmetin Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur në një konferencë për media së bashku me kreun e PSD-së, Shpend Ahmetin, pasi
Haradinaj i jep Ahmetit 25 vende në listën e deputetëve AAK-ja e Ramush Haradinajt dhe PSD-ja e Shpend Ahmetit sot u morën vesh që të nënshkruajnë marrëveshje parazgjedhore për
Pas rizgjedhjes së Isa Mustafës kryetar, Vetëvendosje vjen me "ofertën" e parë për LDK-në Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Yll Rugova, ka uruar Isa Mustafën për rizgjedhjen e tij si kryetar i LDK-se. “Pas zgje
Publikohet foto e Isa Mustafës që po "çmend" rrjetin Isa Mustafës u zgjodh sot si kryetari më i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Menjëherë pas zgjedhjes në si kryetar
EMRAT/ Kush janë kandidatët në garë për kreun e LDK-së Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) këtë të shtunë mban Kuvendin Zgjedhor, përderisa emrat e pesë kandidatëve po lakohen
Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për bashkiakët e rinj Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë
Kërkesat e BD dhe PS, Kolegji Zgjedhur të hënën nis punën Fillimi javës do të jetë një e ngjeshur për Kolegjin Zgjedhor, pasi do të shqyrtojnë kërkesat e Bindjes Demokratike dhe