999 rezultate për

zgjedhjeve

Ndryshimi i modelit zgjedhor, Ali Ahmeti: Nuk kemi kohë Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, nuk beson se para zgjedhjeve mund të arrihet konsensus i gjerë midis partive politike për
A do të ndryshohet data e zgjedhjeve? Flet Ali Mehmeti Në Maqedoni kanë nisur të ngrihen pikëpyetje nëse do të ndryshohet data e zgjedhjeve. Për këtë është përgjigjur Ali M
Vende puna para zgjedhjeve, lindin përplasjet mes partive Shpalljet për punësimet të reja në administratë dhe institucione të tjera publike po vazhdojnë. Sipas Alsat, ditët n
Pas sulmit me 250 viktima, shpallet fituesi i zgjedhjeve paqësore në Sri Lanka Ish-ministri i Mbrojtjes Gotabaya Rajapaksa, do të jetë presidenti i ri i Sri-Lankës. Ai garonte përballë Sajith Premada
Vonimi i rezultateve të zgjedhjeve në Kosovë, KQZ i shpjegon arsyen qytetarëve Kryetarja e KQZ-së së Kosovës, Valdete Daka, i ëhstë drejtuar sot qytetarëve të Kosovës me një deklaratë në të cilën shp
Vendos Supremja, votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit të zgjedhjeve, Nisma në Kuvend Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia mos të jenë pjesë e rezultatit
Anulohen votat serbe me postë, rinumërim rreth 1500 vendvotime Të hënën, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, vendosi të anulojë votat e dërguara me postë nga Serbia si dhe të
PZAP-i i jep të drejtë Nismës për votat nga Serbia Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike
Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Kosovë, Nisma nuk e kalon pragun Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas rezultateve përfund
Këto janë votat e kandidatëve të nominuar për kryeministër Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. KQZ ka publiku
Rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit do të shpallen në këtë orë nga KQZ-ja Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur pa
Murrizi e thotë troç: Ti pinë lëngun, opozita parlamentare s’do e votojë Deputeti Myslim Murrizi është shprehur kundër draftit të hartuar nga ekspertët për Reformën Zgjedhore, teksa ka theksuar
Nesër KQZ-ja shpall rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve në Kosovë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se nëse nuk ka ndodnjë ankesë në PZAP dhe Gjykatën Supreme, atëhërë nesë
Merr fund pritja: Ja kur do të shpallet rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të 6 tetorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që nesër të procedojë me certifikimin e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve pa
KQZ-ja ende nuk ka një datë për shpallen e rezultateve përfundimtare Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ende nuk ka një datë për shpallen e rezultateve përfundimtare. Ndonëse po bëhen
Flet Isa Mustafa, tregon a do të ndodhë koalicioni LDK-VV Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ende po e sheh të mundshëm një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje pavarësisht se dy ditë më
PD kërkoi t’i hiqet mandati, KQZ merr vendimin për Agim Kajmakun Pas kërkesës së Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i cili kërkoi në emër të PD që Komisi
Albin Kurti: Pas fitimit të zgjedhjeve, puna më e madhe mbetet para nesh Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se pas zgjedhjeve të 6 tetorit ku ai doli fit
Dalin pamjet/ Albin Kurti në Tiranë, takim me Ramën pas fitores së zgjedhjeve Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ndodhet në Kryeministri në Tiranë ku po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama.
Numërimi i votave drejt fundit, kanë mbetur edhe 26 mijë Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit po arrin drejt fundit. Tashmë kur kanë kaluar 10 ditë nga mbajtj