999 rezultate për

zgjedhje

Qytetarët po rrezikojnë zgjedhjet! MB thirrje: Aplikoni për ID, zyrat janë të hapura edhe sot! Ndërkohë që ditët kalojnë dhe jemi në prag të zgjedhjeve, MB u bën thirrje shqiptarëve të aplikojnë për ID karta dhe pas
Horoskopi 27 shkurt: Shenjave që u ka ardhur momenti që të bëjnë një zgjedhje Dashi Kjo ditë do të shërbejë për të reflektuar, ku do të arrini të kuptoni atë që ju mungon vërtetë. Do të jeni të p
Kujtim Gjuzi nuk ndalet: Publikon listën me kandidatë për zgjedhje por harron veten! Dy ditë më parë Kujtim Gjuzi u paraqit me koalicionin e tij parazgjedhor në KQZ, të quajtur "AOKBPEK". Ditën e sotme
Kryemadhi me plane për "fitoren": Unë Ministre e Brendshme, Basha kryeministër Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e djeshme në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit. Ajo deklaroi nga
Osmani pret vota edhe nga LDK-ja për t’u zgjedhur presidente Sipas Kushtetutës së Kosovës duhet të jenë të paktën 81 vota në mënyrë që procesi i zgjedhjes së presidentit të jetë kus
SONDAZHI i IPSOS/ Ja kush fiton zgjedhjet e 25 Prillit Sipas sondazhit të IPSOS, 44% e qytetarëve shqiptarë mendojnë se Edi Rama do të fitojë zgjedhjet e 25 prillit. Ndërsa
Të dhënat e sondazhit: A e duan shqiptarët Ramën sërish kryeministër? A e duan shqiptarët kryeministër sërish Edi Ramën? Kompania IPSOS ka zhvilluar një sondazh në bashkëpunim me tch, të
Haziri: Fituese e zgjedhjeve është Vjosa Osmani Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së, ka thënë se largimi i Vjosa Osmanit nga LDK-ja e ka rolin e saj në rezultatin zgjedho
Vrasja e bosit të drogës, Lala: Ishte i lidhur me politikën, do hapte thesin për zgjedhje! Gazetarja Klodian Lala ka folur në lishje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë në Tiranë. Në
Zbulohet dita e zgjedhjes së kryetarit të ri të LDK Në selinë e Lidhjes Demokratike në Prishtinë kanë arritur anëtarë të Kryesisë së kësaj partie, për mbledhjen e sotme, ra
"As shëndetësi falas dhe as taksa të ulura", Basha zbulon dështimet e Ramës në prag zgjedhjesh Tashmë prej disa ditësh, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha poston në rrjetin social Facebook premtime të cilat
Meta thirrje qytetarëve: Rinovoni kartat e identitetit dhe verifikoni qendrat e votimit Presidenti i vendit Ilir Meta ditën e sotme ka bërë një thirrje drejtuar gjithë qytetarëve për të verifikuar qendrat e t
Rakacolli për përdorimin e urbanëve: Është zgjedhje personale, nuk ju detyron njeri Rakacolli gjatë mbledhjes së ekspertëve ka folur edhe lidhur em akuzat që janë ngritur shpeshherë në rrjet lidhur me num
Nard Ndoka braktis Bashën prag zgjedhjeve: Jam i pakënaqur! Një ndër aleatët më të fortë duket se e ka braktisur Bashën në zgjedhjet e 25 Prillit. Demokristiani Nard Ndoka nuk e
LSI doli e vetme, "njeriu" i Bashës zbulon çfarë do të ndodhë pas zgjedhjeve Alfred Rushaj, drejtues i fushatës elektorale të PD-së, që ka qenë edhe negociatori i demokratëve për marrëveshjet me al
Surpriza para zgjedhjeve! Kush është emri që i rikthehet PD pas vitesh përplasje Pasditen e sotme janë bërë publikë emrat e të gjitha partive që kanë firmosur marrëveshjen për të hyrë në zgjedhje bashk
Nuk do të jetë "Shqipëria Fiton"! Koalicioni opozitar do të garojë me emrin e ri Partia Demokratike dhe aleatët e saj nuk do të futen në zgjedhjet e prillit nën emrin “Shqipëria Fiton”, sic e kemi dëgj
Lëvizje surprizë! Monika Kryemadhi merr këtë vendim për zgjedhjet e 25 Prillit Zbardhet marrëveshja mes opozitës për të dalë bashkë në zgjedhje përballë qeverisë Rama. Marrëveshja që ka nënshkruar
Zbulohet marrëveshja e Bashës me aleatët: Si do të listohen kandidatët e partive të vogla Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është duke firmosur sot marrëveshjen me aleatët për koalicionin opozitar “Sh
LSI e vetme në zgjedhjet e 25 prillit Dita e sotme është afati i fundit për të dorëzuar listat e koalcioneve në KQZ. Pas PD-së, pritej një lëvizje edhe nga