999 rezultate për

zgjedhja

Moszgjedhja e presidentit do të prodhonte krizën më të thellë kushtetuese Zgjedhjet e 14 shkurtit nuk kanë prodhuar një situatë krejtësisht të qartë për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës.
Lampard pranë shkarkimit, Allegri zgjedhja e Abramovichit Frank Lampard mund t’i ketë ditët e numëruara në stolin e Chelsea-t. Në këtë periudhë delikate, që kulmoi me humbjen 2
Zgjedhja e parë për Arsenalin është Allegri Arsenal nuk po kalon aspak një momentë të mirë n kampionat. "Topçinjtë" nuk fitojnë prej disa ndeshjesh dhe renditen
Zgjedhja e presidentit, mision i pamundur për "Qeverinë Hoti" Vështirë e arritshme po konsiderohet një marrëveshje politike për zgjedhjen e presidentit të Kosovës. Njohësit politikë
Zgjedhja e Presidentit, Kosova drejt krizës kushtetuese Nëse presidenti i ri i Kosovës nuk zgjidhet deri më 5 prill të vitit të ardhshëm, Kosova rrezikon të hyjë në një krizë k
Giroud e ka ndarë mendjen, në janar ikën nga Chelsea Për Olivier Giroud tashmë projektohet e ardhmja larg Chelseat. Ashtu siç e këshilloi edhe trajneri i Francës, Deschamps,
"Interi zgjedhja e duhur, Lukaku sulmuesi më i mirë në botë" Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku, po kalon një formë të shkëlqyer në muajt e fundit. Ishte pikërisht belgu ai që shpëto
10 gabimet në makijazh që bëjnë të dukemi më të vjetra (FOTO LAJM) Makijazhi mund të forcojnë vetëbesimin tonë duke theksuar tiparet tona më të mira të fytyrës dhe duke e bërë lëkurën ton
Zgjedhja e anëtarëve të KQZ, Kuvendi voton ngritjen e Komisionit të Posaçëm Kuvendi ka miratuar Komisionin e posaçëm parlamentar që do të zgjedhë trupën e KQZ-së së re. Konkretisht 95 deputetë
"Dua të di mendimin e të gjithëve", Rama tregon si do të bëhet zgjedhja e listës së deputetëve Pas përfundimit të mbledhjes së grupit të PS, kryeministri Edi Rama ka sqaruar se si do të bëhet zgjedhja e listës së de
PD nis fushatën, si do bëhet përzgjedhja e kandidatëve për deputetë Partia Demokratike nis sot fushatën elektorale, duke miratuar menyren se si do te zgjidhen kandidatet per deputete.
Zgjedhja e Hotit kryeministër, reagon BE Bashkimi Evropian kanë përgëzuar qeverinë e re të Republikës së Kosovës që do të drejtohet nga kryeministri i LDK’së, Av
De Rossi plas "bombën": Nuk ishte zgjedhja ime të largohesha nga Roma Një nga legjendat e Romës dhe kombëtares së Italisë, De Rossi ka zbuluar detaje interesante rreth largimit të tij nga ek
Zgjedhja e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, Meta shtron kërkesën për Komisionin e Venecias Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar Komisionit të Venecias, lidhur me shkeljet kushtetuese për zgjedhjen
Gert Çarçani për partneren e re: Einxhel zgjedhja më perfekte, një vlerë e shtuar për emisionin Emisioni sportiv "Pressing", i drejtuar nga moderatori i mirënjohur Gert Çarçani i cili ka një karrierë 20 vjecare në ga
"Rrëmbeu një femër", kundërshtohet zgjedhja e rusit si raportues për Kosovën në KE Në Prishtinë sot votohet raportuesi për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kandidati rus Alexei Kondratiev një nga tre e
Arsimi i lartë dhe cilësitë e zgjedhjes së duhur nga Erion Muça - Në prag të fillimit të vitit të ri akademik dhe në nisje të raundit të tretë e të fundit të përzgjedh
Gazeta franceze: Zgjedhja e Vjosës kryeministre, revolucion për Kosovën Si adoleshente, Vjosa Osmani i dëgjonte në heshtje mbledhjet tradicionale të burrave në odën e familjes përderisa ata bë
Po afron dasma, Afrona Dika zgjedh unazën e martesës (FOTO LAJM) Pas super propozimit në vitin 2017, këngëtari Blero Muharremi dhe partnerja e tij, Afrona Dika, do të kurorëzojnë me mar
Bunjaku: Zgjedhja e Mustafës ka qenë e duhur, LDK-ja është unike Isa Mustafa të shtunën është rizgjedhur për të tretën herë kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Zgjedhja e tij u bë