999 rezultate për

zela

Zelanda e Re drejt mbylljes së kufijve gjatë gjithë vitit 2021 Zelanda e Re ka të ngjarë të mbajë kufijtë e saj të mbyllur për turistët për pjesën tjetër të vitit, deklaroi kryeminist
Viti i Ri pritet në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta publikojnë pamjet nga festimet (VIDEO) Australia është kontineti i parë në botë që pret vitin e ri. Tashmë 2021-shi ka trokitur në anën tjetër të botës dhe pav
Hyri me të dashurën e doli me kufomën në valixhe, zbulohet krimi makabër (FOTO LAJM) Kamerat kanë kapur momentin e tmerrshëm, ku shihet vrasësi i Grace Millane teksa nxjerr trupin e saj të pajetë nga motel
Zelanda e Re në festë, hiqen masat parandaluese anticovid-19 Rastet me Covid-19 po rriten në gjithë botën duke e çuar numrin në total mbi 35 milionë. Ndërkohë një lajm i mirë vjen n
100 ditë pa asnjë rast, infektohet sërish Zelanda e Re Zelanda e Re njoftoi katër raste të reja me Covid-19, pas më shumë se 100 ditësh pa asnjë rast infeksioni. Në një kon
Ministri i Shëndetësisë në Zelandë jep dorëheqje: Kam dështuar me koronavirus, jam idiot! Ministri i Shëndetësisë i Zelandës së Re David Clark dha dorëheqjen sot nga posti që mbante që një kohë. Clark ka dalur
Tërmeti shkund Zelandën e Re, si e kaloi kryeministrja momentin e sikletshëm teksa ishte në intervistë live (VIDEO) Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern ishte duke u intervistuar drejtpërdrejt në TV mëngjesin e të dielës, kur i
Kryeministrja e Zelandës së Re u jep lajmin e mirë qytetarëve të saj: Vetëm 4 ditë punë në javë! Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, propozon vetëm katër ditë punë në javë, në mënyrë që ti jepet shtysë eko
E hapur prej një jave, asnjë rast pozitiv në Zelandën e Re Zelanda e Re raportoi 0 raste të reja me Covid-19 për të dytën ditë radhazi, një javë pasi u hoqën masat shtrënguese duk
Zelanda e Re ''fiton'' betejën me koronavirusin, ka nën kontroll të gjitha vatrat e shpërthimit Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern, ka deklaruar se nuk ka më raste të pazbuluara me Covid-19 dhe se vendi e
Ky shtet ia doli të "eliminojë" COVID-19, lajmin e jep kryeministrja Zelanda e Re tha se ka ndaluar transmetimin në komunitet të koronavirusit, duke e eliminuar në mënyrë efektive atë. M
Burri e dhunoi për 13 vite, habit gruaja: Dua që të rikthehet në shtëpi Hana Zela, 43-vjeç është nënë e dy fëmijëve, të cilët po i rrit e vetme dhe me shumë sakrifica. Edhe Hana, si shumë gra
Peshkaqeni goditet për vdekje nga disa burra që bënë ‘selfie’ me të Një peshkaqen mjaftë i madh ka ngordhur pasi që ishte goditur nga disa persona. Peshkaqeni ngordhi në Auckland, në Ze
Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, vendet e para që ndriçuan qiellin me fishekzjarre (FOTO LAJM) Nga Zelanda e Re e deri në Nju Jork, miliona njerëz në të gjithë botën do të shijojnë spektaklet e fishekzjarreve që fes
Pitoni bie në pistën e avionëve, vonon fluturimet Udhëtarët mbetën të shokuar pasi një piton u bë shkak tmerri në një fluturim nga Brisbane për në Zelandën e Re. Gjarp
E dhimbshme, shkon në 19 numri i viktimave të vullkanit në Zelandën e Re Ka shkuar në 19 numri i personave të vdekur nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re. Shifra u rrit pasi policia njof
Njerëzit e frikësuar në Zelandë, rrezik për një shpërthim tjetër vullkanik Policia e Zelandës së Re ka njoftuar se po planifikojnë të marrin trupat nga ishulli i Bardhë, ku një shpërthim vullkani
Një ditë pas vullkanit, Zelanda e Re goditet nga tërmeti i fuqishëm Një ditë pas shpërthimit të vullkanit, Zelanda e Re është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Lëkundjet sizmike kanë qe
Rëndohet bilanci, 5 viktima nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re (FOTO LAJM) Aeroplanët e zbulimit që kanë fluturuar mbi vullkanin Ishulli i Bardhë në Zelandën e Re, nuk kanë identifikuar ndonjë të
Plas keq debati në seancën për Shullazin, shtyhet sërish Wshtë shtyrë edhe njëherë seanca për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë. Shkak këtë herë janë bërë debatet e