999 rezultate për

zamparini

E TRISHTË/ Palermo shpall falimentin Ditën e sotme kanë marrë fund edhe përpjekjet e dështuara të drejtuesve të Citta di Palermo për ta kthyer klubin të jeto
Pronarët shesin klubin italian për vetëm 10 euro Një nga skuadrat më të respektuara në Itali viteve të fundit, Palermo, është shitur për 10 euro. Skuadra siçilianë ka nj
Zamparini zyrtarisht shet Palermon, e blejnë anglezët Maurizio Zamparini nuk është më president i Palermos. 69 vjecari është larguar kështu nga klubi siciljan pas 16 vitesh,
Zamparini i jep fund, Palermo kalon në duart e anglezëve Mbas 16 vitesh në krye të Palermos, presidenti “ikonë” i klubit sicilian, Mauricio Zamparini ka hequr dorë nga karrigia
Zamparini në librin Gines, paguan 10 mijë euro për një akullore Një kaush me akullore që kushton 10 mijë euro nuk ishte dëgjuar kurrë. Jo një kaush aq i madh sa për të paguar ato para,
De Biasi: Kam refuzuar skuadrën nga Serie A Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi ka patur mundësi të braktisë Kombëtaren e Shqipërisë më herët. Italiani ka dhë
Rrëfimi i De Biasit: Ja pse refuzova Palermon dhe Cagliarin për Shqipërinë Trajneri i kombëtares sonë Gianni De Biasi ka dhënë së fundmi një intervistë për “tuttomercatoweb”, ku mes të tjerave ës
Zamparini heq dorë nga Palermo, ja yjet që ka pasur në ekip 15 vite në krye të skuadrës, të mbushur me plotë blerje të suskesshme, por dhe me shuëm shkarkime trajnerësh. Mauriz
Prapaskena/ De Biasi mund të drejtonte Shqipërinë dhe Palermon Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ditën e djeshme refuzoi përfundimisht ofertën e presidentit të Palermo
Dybala do ishte i Milanit nëse Galliani s'do bënte "të zgjuarin" Paulo Dybala është bërë simboli i fitoreve të Juventusit, por golat e tij mund të ishin shënuar për një tjetër klub.
Palermo duhet të paguajë 15 mln euro për Dybalën Palermo ka disa hesape të palara në lidhje me çështjen “Dybala”. Sipas disa burimeve që vijnë nga Anglia, disa ditë më p
Paulo Dybala, zgjedhja e parë e Mancinit E ardhmja e Paulo Dybala vazhdon të mbetet një enigmë edhe pse për talentin argjentinas interesohen disa nga klubet më t
Palermo, shkarkohet Gennaro Gattuso Rikthimi i Gennaro Gattuso-s në futbollin italian, këtë herë si trajner, ka dështuar. Presidenti i Palermos, Mautizio Za
Udinese në gjurmët e Samir Ujkanit Një tjetër pistë shfaqet në horizontin e të ardhmes së portierit të kombëtares shqiptare, Samir Ujkani. Gardiani Palermo
Zamparini "tallet" me Ujkanin Presidenti i Palermos, Maurizio Zamparini ndjehet i zhgënjyer nga paraqitja që ka bërë portieri i përfaqësueses shqiptar
Zamparini, presidenti që "ha" trajnerët Në Itali thonë se ai i "ha" trajnerët. Epitetin "mangiallenatori", Maurizio Zamparini e fitoi në fushë së pari në Venezi
Reja dhe Gasperini, kandidatë për Palermon? Edy Reja dhe Gianpiero Gasperini mendohet se janë kandidatë për stolin e Palermos, në rast largimit të trajnerit Giusepp
Zamparini: Mafia nuk ka punë me Palermon Presidenti i Palermos Maurizio Zamparini vendosi të shpjegojë pozicionin e tij në lidhje më arrestimet që janë bërë në q
Palermo "i jep duart" Balzarettit, lojtari në janar te PSG Pas blerjes së Javier Pastores nga klubi parizien, Maurizio Zamparini dhe Drejtori teknik i PSG Leonardo, do t’i riktheh
Zamparini: Atë që bëri Moxhi e kanë bërë dhe të tjerë Pas vendimit të dhënë nga Gjykata e Napolit për dënimin e të ajuzuarve të calciopolit, presidenti i Palermos, Maurizio Z