999 rezultate për

zako

Historia e pazakontë e Aurela Gaçes: Isha në borxh me 15 milionë lekë! (FOTO LAJM) Këngatarja e famshme shqiptare Aurela Gaçe ka rrëfyer një histori të saj personale e cila vështirë do të besohej nëse nu
10 zakone higjienike që shkatërrojnë fshehtas shëndetin tonë Shumica prej nesh janë të sigurt se e bëjnë gjithçka si duhet. Por e vërteta është se ne bëjmë gabime të cilat na kushto
Aksident i pazakontë në California, avioni përplaset me makinën (VIDEO) Përplasja e një aeroplani dhe një makine në autostradë ndodhi afër Aeroportit Livermore në shtetin amerikan të Kaliforni
Prag ndeshja me Realin, Gasperini: Ata transformohen në Champions Berat Gjimshiti pritet të jetë titullar mbrëmjen e sotme kundër Real Madridit, ndërsa trajneri Gasperini ka thënë se sku
Historia e pazakontë e 51-vjecares: Më humbi burri, tani jetoj me shokun e tij të ngushtë! 79-vjecari u largua nga banesa e tij në Shkozet të Durrësit më 8 nëntori i vitit 2013. Ai mori rrugën drejt Mallakstrës
9 gjëra të thjeshta që mund të kthejnë një apartament të zakonshëm në luksoz (FOTO LAJM) 1. Raftet e hapura me rrëmujë Raftet e hapura janë vendi i përsosur për ruajtjen e librave dhe sendeve të ndryshme të
Klasi i lartë i francezit, me potencën e jashtëzakonshme të norvegjezit, një erë e re sapo ka nisur Dy ditët e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve do të mbahen mend gjatë, sepse pas një dueli 15-vjeçar mes Lionel Messit dhe
Historia e pazakontë e vajzës 12-vjeçare që pastron varret (FOTO LAJM) Ndryshe nga bashkëmoshatarët e saj, të cilët e shpenzojnë kohën duke u argëtuar me miqtë, duke lundruar në rrjete social
"Pirlon e kanë zili, i ngjan një vere të jashtëzakonshme nga Bordeaux" “Disa lojtarë thjesht pasi e lënë futbollin duan të kthehen në lojë duke qenë një trajner ose menaxher. Unë jam mirë kës
Nëse do lëkurë perfekte, ndiq këto 7 zakone Disa zakone të vogla, që do iu ndryshojë jetën! Thonë se lëkura e mirë është tregues i shëndetit të mirë ndaj vini re
Jo në krah të Liries, Sali Berisha bën urimin jo të zakontë për Shën Valentin (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha u ka uruar festën e të dashuruarve shqiptarëve. Ndryshe nga vitet e tjera ku ai pozont
Pse ndjejmë sikur një pjesë e trupit "na ka zënë miza"? Kjo zakonisht ndihet në duar ose këmbë, por mund të ndodhë edhe në pjesë të tjera të trupit E keni provuar të paktën
Pse ndjejmë sikur një pjesë e trupit "na ka zënë miza" dhe çfarë të bëjmë për ta parandaluar E keni provuar të paktën një herë që, pasi keni qenë në të njëjtën pozitë për një kohë të gjatë, ndjeni se një pjesë e t
Këto janë 3 shenjat më gënjeshtare të horoskopit Pavarësisht nëse gënjejmë për të shmangur ndonjë debat apo për t’u dukur më të zgjuar, gënjeshtra mbetet gënjeshtër. Meg
8 ëndrrat më të zakonshme dhe kuptimi i tyre Në kohët antike, njerëzit i shihnin ëndrrat si shenja kuptimore që përmbajnë mesazhe hyjnore dhe kishin fuqinë për të nd
"Ma morën në qafë motrën", Nano tregon historinë e pazakontë: U dashurua me një djalë Ish kryeministri Fatos Nano, i ftuar në “Opinion” është kthyer pas në kohë, në vitet vitet e komunizmit, ku ka treguar
Rrëfimi i pazakontë i 42-vjeçarit nga Tirana: E gjeta gruan në shtrat me tjetrin Një histori e pazakontë është rrëfyer nga një 42-vjeçar nga Tirana në em
Fenomen i pazakontë natyror: Shfaqet vullkani i akullt (VIDEO) Në Kazakistan është formuar një “vullkan i akullt”. Në këtë rajon gjatë verës gjithçka mbulohet nga gjelbërimi, ndërsa m
Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e COVID-19 Kryeministri i Japonisë, Yoshihide Suga, njoftoi zgjatjen e periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme të zbatuar kundër k
Arsyet pse duhet ta mbani larg celularin kur hani (FOTO LAJM) Varësia nga teknologjia bën që ne shpesh ta gjejmë veten duke ngrënë përpara kompjuterit apo celularit. Mund të jetë një