999 rezultate për

zahir

U kthye në fshatin e origjinës për zahiretë e dimrit, si u vra 55 vjeçari nga Shkodra Një ngjarje e rëndë tronditi sot fshatin Palaj, të komunës Shosh, në Shkodër. Lazër Arraj 55 vjeç, i cili njihej ndry
Festivali Ndërkombëtar i Filmit fillon sot edicionin e 11-të Sot nis festivali ndërkombëtar i filmit PriFest me 6 ditë festive, me mbi 70 filma, prej tyre 7 premiera botërore, 5 pre
Bashkëpunëtori i Zahir Pajazitit tregon si deshi ta vrasë një komandant të UÇK-së Avni Ajeti bashkëpunëtor i komandantit Zahir Pajaziti, e ka komentuar Akademinë Përkujtimore për Ilir Konushevcin, ku th
Kërkohet hetim për vrasjen e Zahir Pajazitit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se rasti i vrasjes së Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe E
Dy familje i japin fund gjakmarrjes në prani të Haradinajt (FOTO LAJM) Kryeministri Ramush Haradinaj mori pjesë sot në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve Zahir Pajaziti, Edmond Hoxh
Ushtria, amaneti i çuar në vend i Zahir Pajazitit Me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri familja e njërit prej themeluesve të UÇK-së, Zahir Pajazitit,
Sot është një ditë e veçantë për heroin Zahir Pajaziti Sot është ditëlindja e komandantit të UÇK-së dhe heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti. Zahir Pajaziti u lind më 1 nëntor
Dalin dokumente të rralla, si LDK financonte Jasharin dhe Pajazitin (DOKUMENT) Ish-kryetari i Arkivës së LDK-së, ka zbuluar disa dokumente, dëshmi nga arkivi i atëhershëm i LDK-së nga mërgata, gjatë
Edhe pse e torturuan, Zahir Pajaziti kënaqej në Tiranë (FOTO LAJM) Ndër të rënët e shumtë që ka dhënë kontribut për lirinë e këtij vendi padyshim që është edhe komandanti Zahir Pajaziti.
Zahireva: Jemi gati të hapim negociatat për Maqedoninë Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e jashtme e Bullgarisë Ekaterina Zaharieva ka thënë se pas marrëveshjes së arritur p
Del studimi, kush i pengonte veprimet e Jasharit dhe Pajazitit Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat për Kosovë, Gazmend Islami thotë se asnjëherë deri më tani nuk kemi pas një studim t
Publicisti i njohur tregon se kush e themeloi vërtet UÇK Islami në një prononcim të tij, ka thënë se UÇK-në asnjëherë nuk e krijoi "Shtabi i Rognerit" dhe njerëzit të cilët thir
Shpallet i pafajshëm vëllai i Zahir Pajazitit Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli sot aktgjykimin për zyrtarët e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale Bajram
Gjykata sot shpall aktgjykimin ndaj vëllait të Zahir Pajazitit Sot pritet që Gjykata Themelore në Prishtinë të shpallë aktgjykimin në rastin e zyrtareve të Ministrisë së Punës dhe Mir
Këto janë aktivitetet e nesërme për 10-vjetorin e Pavarësisë Nesër do të ketë disa aktivitete, që mbahen në kuadër të shënimit të 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Aktivitetet
Sheshi “Zahir Pajaziti”, bëhet gati për ardhjen e Rita Orës (FOTO LAJM) Këngëtarja Rita Ora do të performojë në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë. E si duket sheshet në Prishtin
Lirohet Zahir Bekir – Çaushi Kanë kaluar 26 muaj që kur është arrestuar Zahir Bekiri – Çaushi që sonte të del në liri. Duket se ligji për amnesti
Foto e rrallë e Zahir Pajazitit në Tiranë Sot, si asnjë ditë më parë, kujtohen të rënët për lirinë e atdheut. Në 105 vjetorin e shpalljes së Shqipërisë shtet, kuj
Nesër është ditëlindja e Zahir Pajazitit Nesër është ditëlindja e komandantit të UÇK-së dhe Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti. Zahir Pajaziti u lind më 1 nënt
Dënohet me burg zyrtari i Qeverisë së Kosovës Zyrtari i Qeverisë së Kosovës, Zahir Bajrami, është shpallur fajtor dhe është dënuar me 1 vit e gjysmë burg, ndërsa djal