TRONDITËSE/ Lushnje, djali godet më sëpatë babain
999 rezultate për

zagrebit

Uzuni shënon gol për Lokomotivën përball Dinamo Zagreb (VIDEO) Myrto Uzuni ka siguruar një pikë shumë të vlefshme për Lokomotivën e Zagrebit, teksa ka shënuar për skuadrën e tij në de
Amir Rrahmani shënon gol në fitoren e Dinamo Zagrebit (VIDEO) Futbollisti Amir Rrahmani ka shënuar gol në Kroaci. Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, e ka gjetur golin në Ligën e
Talenti shqiptar i jep kualifikimin në kupë skuadrës kroate Futbollisti shqiptar, Arbër Mehmetllari, ka shënuar golin e fitores për Lokokotiven e Zagrebit U-19 ndaj Inter Zapresiç,
Super Uzuni, shënon gol fantastik ndaj Osijekut Futbollisti i Kombëtares, Myrto Uzuni vazhdon të shkëlqejë në kampionatin kroat me fanellën e Lokomotivës së Zagrebit.
Akuza për dëshmi të rreme ndaj Mamiç, gjykata kroate merr vendimin për Modriç Gjykata e Zagrebit i ka quajtur të pa baza akuzat e ngritura nga Luka Modriç për dëshmi të rreme në gjyqin për korrupsio
Arbitrat shqiptarë protagonistë në kompeticionet europiane Arbitrat shqiptarë po fitojnë terren edhe në arenën ndërkombëtare. Sfida e sotme mes Vitrolulit dhe Dinamos së Zagrebit,
Heronjtë e Kroacisë priten në mënyrë madhështore në Zagreb (VIDEO) Ekipi i futbollit kroat është kthyer në atdhe pas suksesit më të madh në histori të tyre të futbollit. Ekipi fluturoi
Shpendi jep një lajm të mire për qytetarët e Kosovës dhe Maqedonisë Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD) ka paralajmëruar se kjo parti do të inicojë heqjen e tarifave të roamingut me s
Ish-presidenti i Dinamos së Zagrebit dënohet me 6 vite e gjysmë burg Ish-presidenti i Dinamos së Zagrebit në Kroaci, deri tani vonë këshilltar i klubit, Zdravko Mamiç, vëllai i tij Zoran Ma
Dinamo e Zagrebit insiston për bleren e Eros Grezdas Dinamo e Zagrebit ka nisur negociatat zyrtarisht me skuadrën e Osijekut për talentin shqiptar Eros Grezda . Drejtuesi
Dinamo e Zagrebit shfaq interes për mesfushorin e Kombëtares Mesfushori i Kombëtares Shqiptare, Odise Roshi, po luan sezonin e dytë te ekipi rus i Terek Groznit. Por me ardhjen
Abazajn e thërrasin jasht, bie në sy interesimi i Dinamo e Zagrebit Kristal Abazaj vazhdon të jetë në qëndër të vëmendjes. Sulmuesi i krahut i cili ka shkëlqyer në këto dy sezone me Luftët
Emigranti udhëton 400 kilometra poshtë autobusit dhe ja del Një emigrant irakian arriti të fshihet në pjesën e poshtme të një autobusi duke u kacavjerrë në aksin e rrotave të pasme
A ju kujtohet "Kënga e Zagrebit", flet protagonisti që e vrau shoferin e tramvajit I përgjakur dhe i mbështetur për tramvaji e kam nxjerrë alltinë e Belgjikës dhe e kam qëlluar shoferin e tramvajit: Zef
Grezda realizon supergol ndaj Dinamo Zagreb Eros Grezda vazhdon me momentin e mire. Pas elozheve qe lojtarit iu bene pas sfides se perfaqesueses sone ne Loro Borici
Vllaznia shiti lojtarin tek Dinamo e Zagrebit për një shifër qesharake Vetëm 20 mijë euro u ka kushtuar transferimi i Uendi Vecajt gjigantëve të Dinamo Zagrebit. “Panorama Sport” zbulon se 20
Stafi i Young Boys flet për Skënderbeun: Mjafton që ka eleminuar Dinamon e Zagrebit Young Boys është padyshim një nga skuadrat favorite për të kaluar grupin në Ligën e Europës ku mes kundërshtarëve është
Portieri i Dynamos së Zagrebit: E nënvlerësuam Skëndërbeun në ndeshjen e parë Futbollistët e Dinamos së Zagrebit u hsprehën të habitur nga loja e Skënderbeu në Kroaci dhe tanë se e kanë nënvlerësuar
Këshilltari i Dinamos së Zagrebit i shpëton atentatit me armë Zdravko Mamiç, Këshilltari i Dinamos së Zagrebit pak më parë ka ka shpëtuar vdekjes. Mediat kroate bëjnë të ditur se ai
Latifi kalon Skënderbeun në avantazh (VIDEO) Skënderbeu ka kaluar në epërsi ndaj Dinamo Zagrebit, raporton zeri.info Goli është shënuar në minutën e 37-të nga Lir