999 rezultate për

zaevit

Pendarovski sot ia jep mandatin Zoran Zaevit për formimin e Qeverisë Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev është i vendosur për të marrë mandatin për formimin e Qeverisë, pasi që koalicioni i udhë
"New York Times": Humbja e Zaevit në zgjedhje mund të tërheq pasiguri në vend dhe rajon Nëse partia e qendrës së majtë e udhëhequr nga Zoran Zaevi i humb zgjedhjet e sotme në Maqedoni të Veriut kjo të tërhiqt
BESA mbështet Zaev për t'u bashkuar me VMRO-në kundër kryeministrit shqiptar (VIDEO) Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një debat televiziv deklaroi se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm në Maqedoninë e Ve
Mesazhi i Zaevit për partitë shqiptare Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev I ka dërguar një mesazh partive shqiptare dhe të tjerave të cilat mund të paraqesin kushte
Llalla: LSDM e Zaevit është e njëjta ajo parti me ideologji dhe veprime si partia komuniste Jugosllave Mjaftoi një postim i një këshilltari deri sot i panjohur dhe aq, në rrjetin social facebook, pra Mane Manojlovski, për t
INTERVISTA/ Ministri shqiptar i Zaevit: Partia jonë, e dytë tek shqiptarët Ministri Edmond Ademi është në LSDM-në e Zoran Zaev që nga viti 1992. Ademi thotë për emisionin “Ballkan” në Abc News se
U kritikua nga Thaçi, Rama publikon videon krah Zaevit e Vuçiçit(VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga takimi në Ohër, me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe
Nis takimi mes Aleksandar Vucic, Ramës dhe Zaevit Në Novi Sad ka nisur takimi trepalësh në mes të Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Presidentin serb Aleksa
Mitsotakis -Zaevit: Nuk do ta nënshkruaja kurrë Marrëveshjen e Prespës Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis takoi gjatë punimeve të Asamblesë së OKB-së në Neë York edhe kryeminist
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut voton ministrat e rinj të kabinetit të Zaevit Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi zgjedhjen e dy ministrave të rinj, Nina Angellovskes për ministre të Financave dhe
Si ra Haradinaj në kurthin e komedianëve rusë që zbuluan tradhtinë ndaj Kosovës përmes Zaevit Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë p
Mos hapja e negociatave dhe skenaret e Zaevit pas vendimit negativ Nëse në qershor ose korrik Maqedonia e Veriut nuk merr datë për nisje negociatash, Kryeministri si opsion e sheh kthimin
Haradinaj i shkon për vizitë në shtëpi Zaevit (FOTO LAJM) Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur në shtëpinë e Kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Z
Taravari: Fshesa e Zaevit filloi nga Gostivari Kreu i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari sot përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka shkruar se Fshesa e
Biznesi i Zaevit futet në hetime Komisioni Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit (Antikorrupsioni) do të hetojë mënyrën e realizimit të biznesit të Zo
Përmbyset rezultati në Maqedoni, kandidati i Zaevit nuk është i pari (FOTO LAJM) Kutitë e fundit po numërohen në Maqedoninë e Veriut por një rezultat befasues ka ndodhur. Kandidati i koalicionit qeveri
Edhe gruaja e Zaevit në takim me gruan e Cipras Bashkëshortet e dy kryeministrave, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, janë duke u shoqëruar me njëra-tjetrën në një takim pr
Apeli vërteton pafajësinë e Zaevit Gjykata e Apelit në Shkup e ka refuzuar ankesën e Prokurorisë Themelore Publike në lidhje me vendimin në lëndën “Ryshfet
Zaev dhe Rama, një bisedë në Tiranë që mund të bëhej edhe me telefon?! Disa orë takim e konferencë për shtyp dhe qëndrim deri në orët e vona të pasdites iu deshën kryeministrit Zoran Zaev dhe
Kërkohet dorëheqja e një ministri të Zaevit, zbuloni arsyen VMRO-DPMNE i bëri thirrje Ministrit të Kulturës, Asaf Ademi, që të japë dorëheqje, ndërsa Ministria urgjentisht të tërhe