999 rezultate për

zaev

Zaev edhe sot po qëndron në Bosnjë Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev sot e vazhdon vizitën dyditore në Bosnjë e Hercegovinë (BeH). Zaev dj
Asgjë për kompletimin e qeverisë, Zaev niset drejt Sarajevës Plotësimi i vendeve të zbrazëta në qeveri apo riformatimi i saj ende nuk duken askund, pasi partitë e koalicionit deri t
Zaev: Marrëveshja me Bullgarinë do të ratifikohet në fund të vitit "Me Bullgarinë nuk jemi vetëm miq, por u bëmë edhe aleatë", deklaroi kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për Telev
Vëllai i Zaev: Suksesi im në biznes varet nga aftësia jo nga vëllai im Vice Zaev, vëllai i kryeministrit Zoran Zaev, në një intervistë për “Faktor” thotë se nuk e shfrytëzon fuqinë që është v
Për herë të parë, një zyrtar grek përdor termin Maqedoni (VIDEO) Kryetari i Komunës së Selanikit të Greqisë, Yiannis Boutaris dje ka qenë në vizitë zyrtare në Maqedoni për të vazhduar t
Zaev sonte realizon takime me partitë rreth ndryshimeve qeveritare Ende nuk ka vendim përfundimtar se kush do të jetë ministri i ri i Shëndetësisë, pasi Arben Taravari u zgjodh kryetar i
“Emri”, Kryeministri Zaev në Selanik për festat e fundvitit Ngrohen marrëdhëniet midis Maqedonisë dhe Greqisë. Kryeministri Zaev festat e fundvitit pritet t’i kalojë në Selanik bas
Çmimi "Liderë të Mesdheut" për kryeministrin Zoran Zaev Zëvendëskryeministri i Maqedonisë Koço Angjushev, në solemnitetin përmbyllës të Forumit ekonomik translatlantik, në emër
Ministri i ri i Shëndetësisë, Sela: Presim që Zaev të kërkojë kandidatin tonë Kanë kaluar dy javë kur ish ministri i shëndetësisë, Arben Taravari, zyrtarisht është ulur në kolltukun e kryetarit të k
Huligani që sulmoi Selën e Zaevin: Nuk jam bërë pishman! Udhëheqësi i organizatës me bereta të zeza “Qoseto”, Goran Angelov ka folur për hyrjen brutale më 27 prill në Kuvend.
Pahor: Maqedonia do të jetë anëtarja e ardhshme e NATO-s dhe të fillojë negociata me BE-në "Sllovenia me kujdes e ndjek dhe e aprovon politikën e fqinjësisë së mirë dhe atë rajonale të Republikës së Maqedonisë s
Fillojnë negociatat me Greqinë për emrin e Maqedonisë, Ndërmjetësues OKB Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev pret më 20 apo 21 nëntor të mbahet takimi i parë midis negociuesve nga Maqedonia dh
Takohen Zaev e Sela, ASH mbetet në qeverinë reformatore Kryeministri dhe lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev është takuar sot me kreun e Aleancës
Ministri i Zaevit reagon ndaj vendimit të kryeministrit Haradinaj Qeveria e Maqedonisë ka kundërshtuar ndarjen e mjetëve nga ana e Qeverisë së Kosovës për familjarët e të dënuarave në ra
PDSH pjesë e qeverisë? Ja si shprehet Zaev "Deri në këtë moment nuk jemi në bisedime me PDSH që ajo të hyjë në Qeveri. Përbërja e Qeverisë ngelet ashtu si ka qenë"
Rasti I kumanovës, Zaev: Maqedonia po shqyrton mundësitë për hetim ndërkombëtar Gjatë prezantimit të të propozim – buxhetit për vititn 2018 në një konferencë për shtyp, kryeministri i Maqedonisë Zora
Ahmeti kushtëzon Zaev me largimin e Aleancës nga qeveria Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti është ndjerë shumë i nervozuar pas intervistës së mbrëshme të kryetarit të Aleancës për Shqipt
Ziadin Sela: Kryeministri është ai që krijon vonesa Lideri i ASH Ziadin Sela në emision e mbrëmshëm "Rruga drejt" ndër të tjera u pyet se pse nuk emërohet ministri i shënde
Reagon Moska: Rusia nuk ka plan për “likuidim” të Zaevit! Moska zyrtare ka reaguar përmes ambasadës në Shkup ndaj intervistës së kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev, për radion m
Qeveria e Maqedonisë jep detaje për vizitën e Zaevit në Kosovë Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pritet që për herë të parë të vizitojë Republikën e Kosovës. Shkupi zyrtar ka