999 rezultate për

york

New York Times shkruante për bukurinë e vashave shqiptare në vitin 1911 (FOTO LAJM) Kur kthejmë vështrimin nga historia e vendit tonë, dominuese janë betejat për liri, lavdi dhe va, rfëria e vu, ajtjet e
Hiqej si një trashëgimtare shumë e pasur, 28 vjeçarja bën lëmsh New Yorkun Krijuesja e “Grey’s Anatomy”, producentja Shonda Rhimes, ka bërë bashkë emra të njohur të kinemasë për realizimin e seri
Edhe aksionere në New York edhe me kredi, kjo është pasuria e Rudina Hajdarit (FOTO LAJM) Rudina Hajdari, deputete e Kuvendit të Shqipërisë është kthyer në një ndër zërat më të fortë të opozitës brenda Kuvendit
150 oficerë! Kush janë shqiptarët që punojnë në policinë e New York-ut Në policinë e Nju Jorkut shërbejnë rreth 150 shqiptarë, të cilët kanë edhe shoqatën e tyre të quajtur “Illyria”. Të mble
Donald Trump ikën nga New York-u: Më kanë trajtuar shumë keq Presidenti Donald Trump tha se ai nuk është më banor i Nju Jorkut. Lajmi u njoftua fillimisht nga gazeta “New York Ti
Kur superheronjtë bëhen realë (FOTO LAJM) Eventi i “Comic Con New York 2019” ka kaluar, por festa nuk ndalet kurrë. Fotografitë e adhuruesve të personazheve vizat
Protestë në New York për t’i kujtuar Serbisë krimet në Kosovë, Bosnje e Kroaci Të martën e javës që vjen në New York do t’i kujtohen Serbisë, krimet e bëra në Kosovë, Bosnje e Kroaci. Para konsullatë
"Me shprersën se do bëhet më mirë", modelja shqiptare lë "ëndrrën amerikane" për atdheun (FOTO LAJM) Modelja shqiptare shumë e dashur për publikun dhe shumë e komentuar në media, Diellza Kolgeci prej vitesh ka jetuar në N
Incidenti: "Kosova është Shqipëri", shqiptarët e New York thirrje regjisorit serbo-kanadez (VIDEO) Diaspora shqiptare në New York organizoi një protesta në shfaqjen e dokumentarit “Pesha e zinxhirëve 3” të regjisorit se
Njëri më bjond se tjetri, Dua dhe Anwar fotografohen rrugëve të New York-ut (FOTO LAJM) Ditën e djeshme, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, na habiti të gjithëve kur publikoi në profilin e saj n
Kandidat për Asamblenë e New York-ut, kush është shqiptari që mbështet Trumpin? Marko Kepi, një nga veprimtarët më të njohur të rinj, në komunitetin shqiptaro-amerikan do të kandidojë për Asamblenë e
Vuçiq: Do ta takoja Thaçin por ai po shëtit korridoreve Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, teksa ka folur për takimet që ka pasur në New York, në kuadër të Asamblesë së Pë
Anuloi udhëtimin në New York, Rama mbledh qeverinë në mesnatë Kryeministri Edi Rama ka anuluar udhëtimin në New York, ndërsa sapo të mbërrijë në Shqipëri do të mbledhë qeverinë. Në m
Tërmeti detyron Ramën të anullojë udhëtimin në New York, kthehet në Tiranë Kryeministri Edi Rama anullon udhetimin per Neë York ku do të merrte pjesë në OKB. Rama ndodhet ne Frankfurt dhe pritet
New York, 25 vjeçarja zbulon se ka gjak blu Një vajzë 25-vjeçare nga New York u shtrua në Spitalin Miriam, me disa simptoma, duke përfshirë dobësinë, gulçimin dhe n
Vogëlushi shqiptar pushton ekranin gjigant të "Time Square", në New York (FOTO LAJM) Disa fotografi të Benit, djaloshit të vogël nga Kosova, janë paraqitur dje në ekranin gjigant të “Times Square” në New Y
Në pasarelën e "Fashion Week" në New York "tronditi" modelja XXL (FOTO LAJM) Një modele mbipeshë parakaloi në pasarelën e Javës së Modës në Nju Jork ditën e shtunë. Tess Holliday tregoi vetëbesi
Java e Modës në New York, me një stil krejt ndryshe (FOTO LAJM) U zhvillua shfaqja e gjashtë “Queer Runway” në Muzeun e Brooklyn, për këtë vit. Është shënuar fillimi i Javës së Modë
"Plas" çiftelia në mes të New York, Albëria dhe Emina ja marrin këngës shqip (VIDEO) Prej kohësh, modelja e njohur Emina Çunmulaj jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me bashkëshortin dhe dy vajzat e s
Cekja dhe Drilon Hoxha "çmenden" në New York, foto mes vajzave topless (FOTO LAJM) Drilon Hoxha dhe aktori i humorit, Sejfulla Myftari, ose siç njihet ndryshe Cekja, janë në një udhëtim së bashku në Amer