999 rezultate për

yndyrnat

Ushqimet që duhet të shmangni në kohë virusesh Kemi lexuar gjatë për ushqimet që forcojnë imunitetin edhe para se koronavirusi të bëhej kryefjalë e aktualitetit. Sipas
Ushqimet që duhet të shmangni në kohë virusesh Kemi lexuar gjatë për ushqimet që forcojnë imunitetin edhe para se koronavirusi të bëhej kryefjalë e aktualitetit. Sipas
Ushqimet që duhet të shmangni në kohë virusesh Kemi lexuar gjatë për ushqimet që forcojnë imunitetin edhe para se koronavirusi të bëhej kryefjalë e aktualitetit. Sipas
Kombinimi i këtyre frutave do t’ju ndihmojë të largoni yndyrnat e barkut dhe kofshëve Dietat strikte sjellin humbje peshe në gjithë trupin, varje të lëkurës dhe pasoja në metabolizëm, kurse ky kombinim ësht
A shkaktojnë akne çokollata dhe yndyra, apo është vetëm një mit Ekzistojnë disa mite lidhur me ndikimin që kanë disa faktorë apo ushqime në lëkurë. Ato që cilësohen si “armiqtë” e lëku
Pijeni 1 orë para gjumit dhe digjini yndyrnat e tepërta si edhe vret qelizat kancerogjene Barnat natyrale janë shumë më efektive sesa ato klasike dhe mund të shërojnë edhe sëmundjet më të rënda si kanceri. N
E keni menduar ndonjëherë? Ja çfarë ndodh me dhjamin kur dobësoheni Për disa njerëz, rënia në peshë kalon kufijtë e fiksimit. Për disa të tjerë, rënia në peshë është objektiv i arritshëm n
Avokado parandalon kancerin e lëkurës dhe prostatës Që të keni një trup të shëndetshëm, duhet dhe të keni një orar të ngrënjes së ushqimit. Megjithatë, asgjë s’mund të j
Mësojeni njëherë e mirë, si të ulim yndyrnat në gjak Ekspertët kanë caktuar sasinë e saktë të ushqimeve që mund të ulin kolesterolin në gjak. Nëse konsumoni 42 g kikirik
Si të përdorni kungullin për të luftuar kolesterolin, yndyrnat dhe trigliceridet Në ditët e sotme, shumë njerëz nuk mendojnë me të vërtetë për efektet e ushqimeve që zakonisht konsumojnë në të gjithë s
Keni shtuar në peshë?! Mësoni arsyen Konsumi pa kriter i mishit ndikon në peshën trupore. Sipas shkencëtarëve të Universitetit të Adelaide, yndyrnat dhe k
Pija me Xhenxhefil dhe Aloe Vera që ju rregullon metabolizmin Metabolizmi është një proçes gjatë të cilit ushqimet dhe pijet që konsumojmë kthehen në energji. Metabolizmi i dobët shk
Ja fruti më i shëndetshëm që duhet konsumuar Avokado ngadalëson procesin e plakjes, ul kolesterolin dhe mban zemrën në mënyrë të shëndetshme. Ky frut “magjik” gji
STUDIM/ Ulni nivelet e kolesterolit duke ngrënë një lugë gjalpë në ditë Një tjetër studim i mëpasshëm nga Universiteti i Harvardit doli në përfundimin se yndyrnat si gjalpin rritin rrezikun pë
Eleminoni yndyrnat e barkut me këto mënyra alternative Nëse keni probleme me peshën e sidomos me pjesën e barkut, në këtë artikull do ju njohim me disa mënyra alternative shum
Si të parandalojmë yndyrnat në gjak? Trigliceridet janë një nga pjesët përbërëse të yndyrnave dhe janë një burim i rëndësishëm energjie për organizmin e njer
Eliminoni yndyrnat me anë të kësaj pije magjike Sipas një studimi detoksifikimi i mëlçisë mund të ndihmojë për të hequr kilogramët e tepërt. Kur organizmi është plot
Ushqimet djegëse zgjidhja e duhur për të rënë në peshë Ushqimet djegëse janë një mënyrë e mirë që ju të humbisni peshë. Sipas një studimi të bërë nga Universiteti i Wyoming, ë
Ushqimet për një trup të mirë Përzgjedhja e ushqimeve është elementi kryesor i linjave të trupit, dhe varësisht se çfarë hamë, ashtu dhe do i kemi kil
Portokalli lufton yndyrnat Flavonoidet e portokallit mund të neutralizojnë efektet negative të konsumimit të ushqimeve të shpejta, respektivisht të