999 rezultate për

yamaha

Yahama "divorcohet" nga Rossi në 2021 Plot 15 vite me Yamaham, drejtusit e markës prestigjoze japoneze do të largojë një pilotët më të mirë të të gjitha kohër
Shi dhe spektakël në provat e Moto GP në Malajzi (VIDEO) Shi dhe spektakël ka rezervuar provat e Moto GP në Malajzi. Shiu i dendur bëri që organizatorët të shtynin provat deri n
Rossi nuk e tradhëton Yamaha-n Piloti i Moto GB, Valentino Rosi ka mohuar zërat për një braktisje të mundshme të motorit Yamaha pas vështirësive që po
Nuk fiton prej 21 garash. Rossi, presion Yamahas Yamaha pritej të ishte një pretendente serioze për titullin në klasin mbretëror të motorëve, por në fakt nuk fiton prej
Valentino Rossi rikthehet me rekord në Mugello (VIDEO) Valentino Rossi me Yamaha ka bërë një paraqitje fantastike sot duke vendosur edhe një rekord në pistën e "Mugello", 1’46
E konfirmon Yamaha, Valentino Rossi qëndron deri në 2019 Valentino Rossi do të vazhdojë të garojë me Yamahën në Botërorin e MotoGP edhe në vitin 2019. Është menaxheri i skude
Moto GP, Yamaha prezanton motorin e ri (FOTO LAJM) Yamaha ka bërë prezantimin e motorit të saj në prag të sezonit të ri në MotoGP. Eventi ndodhi në Matadero të Madridit
Vinales edhe 2 vite të tjera me Yamahan Maverick Vinales dhe Yamaha sërish sëbashku. Piloti spanjoll ka rinovuar deri në vitin 2020 kontratën me skuadrën japone
Yamaha, në vend të Rossit në Aragon garon Van Der Mark Valentino Rossi pak ditë më parë u shfaq optimist duke u shprehur se do të jepte maksimumin në mënyrë që të ishte në pis
Jorge Lorenzo nxjerr në shitje vilën 8 milionë euroshe (FOTO LAJM) Tre kate në kodrat e Barcelonës për një sipërfaqe totale prej 2350 metrash katrorë: kinema, diskotekë, pishinë të brends
Moto GP, Lorenzo triumfon në Misano Jorge Lorenzo (Yamaha) ka fituar Cmimin e Madh të San Marinos në Moto GP duke dominuar garën italiane nga fillimi në fun
Moto GP, Marquez triumfon në Sachsenring (FOTO LAJM) Marc Marquez me Honda ka fituar garën e Gjermanisë në Moto GP duke përfituar nga mungesa e favoritëve Jorge Lorenzo (Yam
MotoGP, Pedrosa fiton pole-position në Mugello Dani Pedrosa siguroi në xhiron e fundit të provave zyrtare të Mugellos, pole position duke ndalur kronometrin në kohën 1
Kujdes, mos ec andej se do biesh (VIDEO) Kur ecni me motorr duhet ta keni mendjen në vend në të kundërt do të përfundoni si ky motociklist që shikoni në videon m
Rossi: Nuk kam harruar si pilotohet Pas dy vitesh të vështira tek Ducati, Valentino Rossi është kthyer tek Yamaha ku ka fituar katër tituj kampion në shtatë
Rossi: Mezi pres të rikthehem te Yamaha Pas një dite provash të lira, të ndërprera për shkak të kushteve të motit, Valentino Rossi mendon për testimet e së mart
Lorenzo: Titulli im më i vështirë Jorge Lorenzo, kampioni i saposhpallur i Moto GP, është shprehur për spanjollen "AS" se titulli i dytë në karrierë në kl
Moto GP, Lorenzo rekord në pistën japoneze Spanjolli i “Yamaha”, Jorge Lorenzo ka qenë piloti më i shpejtë në cirkuitin e Motegit, në provat zyrtare për Çmimin e M
Moto GP, Rossi rikthehet te Yamaha Valentino Rossi do të rikthehet të pilotojë për Yamaha duke filluar që nga sezoni i ardhshëm. Edhe pse ende nuk ka asgjë
Rossi dhe Ducati pranë divorcit "Valentino Rossi tek Yamaha? Është i mirëpritur, do të ishte pozitive për ne". Këto fjalë kanë dalë nga goja e pilotit s