999 rezultate për

yahya

Rrugëtimi i Edita Bytyqit nga Shkupi në Columbia University Edita Bytyqi nga Shkupi, edhe pse e re në moshë, ajo tashmë ka prekur endërrën duke qenë studente në njërin prej univers
Në Yahya Kemal u mbajt konkursi ndërkombëtarë OWLYPIA - Sfida e Intelektualëve Më 9 dhe 10 Shkurt, në SHMP "Yahya Kemal" u mbajt pjesa lokale e konkursit ndërkombëtar OWLYPIA - Sfida e Intelektualëve
Mes "koteleve" bukuroshe, arrestohet i famshmi "Harun Yahya" Policia turke ka arrestuar ditën e sotme 235 persona, si pjesë e një strukture të organizuar kriminale të drejtuar nga k
Kolegji Yahya Kemal me medalje të artë nga Genius (FOTO LAJM) Kolegji Yahya Kemal me medalje të artë nga Genius - International High School Environmental Project Olympiad në New Yo
Shkollat private më shumë se shkolla të rëndomta (FOTO LAJM) Arsimi privat në Maqedoni, sipas të dhënave zyrtare për numrin e nxënësve, paraleleve dhe stafit akademik, ofron komodit
Nadezhda Ilieva nga Velesi me suksese të larta në gara botërore në matematikë (FOTO LAJM) Hong Kong, Rio de Zhaneiro, Romani, Zvicër.. Lista është e gjatë me qytete dhe vende në të cilat Nadezhda Ilieva nga Vel
Në "Yahya Kemal" mbretëron magjia e lojës bardhë e zi Figurat e shahut përnjëherë filluan të bien në sytë e tyre, kuajt të kërcejnë e ushtarët të marshojnë derisa gjahtarët t
Nxënësit e kolegjit "Yahya Kemal" mbledhin ndihma për të varfrit Ditë më parë në Kolegjin "Jahja Kemal" me moton "Ajo pak që ti dhuron, një fëmijë shumë e gëzon", është zhvilluar një ak
Kolegji "Yahya Kemal" vazhdon traditën e suksesit, nxënësit shpërblehen me medalje në mbarë botën (VIDEO) Në kuadër të garave të debatit që mbahet në Sarajevë, nxënësit e shkollës Jahja Kemal ka arritur të sjellë 13 medalje, n
Presidenti i Gambias vjedh 11 mln dollarë nga arka e shtetit dhe arratiset Presidenti i Gambias, Yahya Jammeh është arratisur nga vendi duke marrë me vete 11 milionë dollarë nga arka e shtetit.
Kërkon ndihmë në Facebook, një grua shpëton djalin e shpërfytyruar (Pamje të rënda) Një 3 vjeçar po lufton me jetën, teksa ka lindur me një deformim në kokën e tij. Familja e tij e cila është e varfër nuk
Kolegji Yahya Kemal organizon gara sportive (VIDEO) Në kolegjin Yahya Kemal në komunën e Bogovinës, sot janë organizuar gara në Futboll, basketboll, tenis, volejboll ku kan
Al-Qaeda konfirmon vrasjen e numrit dy të saj Al-Qaeda konfirmon vrasjen e numrit dy të saj, Abu al-Libi. Kreu i al-Qaedës, Ayman al-Zawahiri konfirmon vrasjen e mil