999 rezultate për

xhuvani

U rritëm me imazhin e tyre, këta artistë u ndanë nga jeta në 2019 Këtë vit u ndanë nga jeta shumë artistë të mëdhenj që kanë kontribuar në artin shqiptar e që do mbeten gjithnjë në kujti
Iu nda nga jeta bashkëshorti, ja si po e përballon humbjen e madhe Luiza Xhuvani Bashkëshorti i saj, skenaristi i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani mbylli sytë përgjithmonë në moshën 56-vjeçare në 14 gus
Pak muaj pas humbjes së bashkëshortit, Luiza Xhuvani rikthehet në skenë Pak muaj pas humbjes së njeriut të saj të shtrenjtë, bashkëshortin, Gjergj Xhuvani, Luiza Xhuvani do të rikthehet sërish
Favore seksuale në këmbim të notës, Universiteti i Elbasanit pezullon pedagogun Denis Himçi është pezulluar nga puna si pedagog në Universitetin e Elbasanit. Vendimi është marrë nga Rektorati i kët
Kostandin Xhuvani i jep lamtumirën babait të tij me pranga në duar Konstadin Xhuvani është lejuar të marrë pjesë në varrimin e të atit, Gjergj Xhuvani, regjisori dhe skenaristi që humbi j
I dënuar me 35 vite burg, Kostandin Xhuvani merr pjesë në varrimin e të atit Kostandin Xhuvani rezulton i dënuar me 35 vite burg, për shkak të vrasjes së 5 personave ndër vite. Sot, drejtoria e
“Sot askush nuk do të thotë, babai i Konstandinit” Gazetarja Kozeta Kurti, iu është bashkuar personazheve të shumtë publikë, që kanë reaguar pas vdekjes së papritur të reg
Gjergj Xhuvani u shua pasi mbaroi xhirimet e filmit, e lidhi me historinë tragjike të djalit Pasi kishte mbaruar xhirimet e filmit “Liqeni im” në Shqipëri në fund të vitit të kaluar, Gjergj Xhuvani edhe pse vuante
Vdekja e të atit, i biri i Gjergj Xhuvanit kërkon leje nga burgu për ti dhënë lamtumirën e fundit Djali i regjisorit Gjergj Xhuvani, ka kërkuar leje nga burgu ku po vuan dënimin, për të marrë pjesë në ceremoninë mortor
Mësohet shkaku i vdekjes së Gjergj Xhuvanit, si u informua bashkëshortja për lajmin e hidhur Gjatë mesditës së sotme ndërroi jetë në moshën 56 vjeçare regjisori i njohur Gjergj Xhuvani, i cili vuante prej diabetit
Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, presidenti jep mesazh ngushëllimi Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili n
Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani Ndahet nga jeta regjisori i njohur Gjergj Xhuvani, në moshën 56-vjeçare. Pas një sëmundjeje të rëndë, Xhuvani ndërro
U zbulua pas 5 vitesh, arma e masakrës së Xhuvanit u përdor edhe në Gjirokastër Vendimi i gjykatës për dërgimin në gjyq të Kostandin Xhuvanit dhe një infermieri të Spitalit Psikiatrik të Elbasanit, 5
Arma e kapur pas masakrës rrëzoi pas 5 vitesh alibinë e Kostandin Xhuvanit Vendimi i gjykatës për dërgimin në gjyq të Kostandin Xhuvanit dhe një infermieri të Spitalit Psikiatrik të Elbasanit, 5
A u liru Kostandin Xhuvani? Reagon Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve Ditën e sotme ish-kryeministri, Sali Berisha publikoi një denoncim ku thuhej se një vrasë i 5-fishtë ishte liruar nga bu
"Superskandal! Lirohet vrasësi i 5-fishtë, Kostandin Xhuvani" Ish-kryeministri, Sali Berisha së funmdi ka postuar një denoncim të një qytetari ku thotë se "një vrasës i pesfishtë ësh
Rikthehet Princesha në kinema, Elia gati për filmin e ri Elia Zaharia i rikthehet kinematografisë me një projekt nga regjisori Gjergj Xhuvani. Princesha postoi një foto nga shes
Rrëfimi i Luiza Xhuvanit: Si rrezikova jetën me filmin "Flutura në kabinën time" Aktorja Luiza Xhuvani mungonte prej kohësh në Teatrin Kombëtar. Dalja e saj e fundit në skenë ishte me “Hamletin”, rikt
Vetëhelmimi i studentes, Senati zbulon notat: S’kishte asnjë lëndë të ngelur Senatori i Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, ka reaguar pas lajmit të vetëhelmimit të studentes së Ekonom
Ish-drejtori i arrestuar për korrupsion pas shkarkimit nga LSI, i bashkohet PDIU Në një kohë kur PS dhe LSI kanë shkëmbyer replika të shumta në distancë dhe flitet për një krisje të marrëdhënieve, pas