999 rezultate për

xhika

I akuzuar për miliarda, drejtori i LSI-së lirohet nga burgu Gjykata ka vendosur që të lirojë nga burgu ish-kreu i Autoritetit Shqiptar të Rrugëve, Dashamir Xhika. Kujtojmë se ai
“Hëngri” buxhetin e shtetit, rikthehet në burg Dashamir Xhika Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar pak kohë më parë vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhik
Kërkohet rikthimi në burg i njeriut që dyshohet se hëngri buxhetin e shtetit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhika. Para katër dit
Ish- drejtori i LSI kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë: Jam i parrezikshëm Ish-drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika, ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë për masën e sigurisë ndaj
A do t'a shesë Dash Xhika shefen e tij? Kur agjentët e DEA-s nisën të zbërthenin "Cali Cartel" në Kolumbinë e fillimit të viteve '90, periudha pas Eskobarit, at
Gjykata lë në burg Dashamir Xhikën Gjykata e Apelit në Durrës ka lënë fuqi vendimin e mëparshëm, duke lënë në burg Dashamir Xhikës, ish-Drejtorin e Përgjit
Arrestimet e ish-drejtorëve të Rrugëve, prokuroria jep detajet e akuzave Dymbëdhjetë amendime kontratash janë bërë në rrugën Tiranë-Elbasan nga ish-drejtori i Autoritetit Rrugor Dashamir Xhika
Xhika tregon shokët: Unë vetëm firmosja Ditën e sotme ish-drejtori i ARRSH-së ka dëshmuar në prokurori në lidhje me akuzat që rëndojnë mbi të. Xhika ka dekl
Dashamir Xhika në gjykatë për masën e sigurisë Ditën e sotme do të jepet masa e sigurisë për ish-Drejtorin e Përgjithshëm të Rrugëve. Kallëzimi ndaj Xhikës u bë për
Arrestimi i bujshëm i ish-drejtorit të LSI, flet avokati i tij Ditën e sotme policia e Shtetit bëri me dije se ka vënë në pranga ish-drejtorit të Përgjithshëm të Rrugëve Dashamir Xhik
Abuzim me fondet, gjenden 80 dosje tenderash në banesën e Xhikës Ditën e sotme policia e Shtetit bëri me dije se ka vënë në pranga ish-drejtorit të Përgjithshëm të Rrugëve Dashamir Xhi
Monika i del në krah drejtorit të LSI që akuzohet për vjedhjen e miliardave Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i ka dalë në mbrojtje ish-drjetorit të Përgjithshëm të Rrugëve, Dashamir Xhika, i c
“Hajde të të bëj xhiro”, zbardhet dëshmia e 10-vjeçares së përdhunuar Policia ka arrestuar një 23-vjeçar pasi akuzohet se ka përdhunuar një vajzë të mitur vetm 10-vjeçare. I arrestuari ës
Dështuan me pastrimin e rrugëve, fillon hetimi për kompanitë e mirëmbajtjes Pas thirrjeve publike që drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi i bëri prokurorisë për të hetuar kompanitë e mirë
Përndiqej nga gardisti, zbardhet dëshmia e vajzës: Ishim lidhur prej 5 vitesh por... Gardisti që u arrestua dy ditë më parë nga SHÇBA, duket se ka pasur një histori dashurie të mëparshme me 39- vjeçaren që
Ja kush është burri që qëlloi gruan dhe veten në Korçë (FOTO LAJM) Një krim i rëndë në familje është shënuar mëngjesin e sotëm në Korçë, ku bashkëshorti ka qëlluar me thikë gruan dhe më p
Lepenci mposhti Hysin Skuadra e cila bëri bujë në fillim të këtij edicioni të Raiffeisen superligës së Kosovës në futboll, Lepenci mundi sot n