999 rezultate për

xhavit

Lladrovci padi në Gjykatë, kërkon 20 mijë euro (DOKUMENT) Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci sapo ka deponuar padi ndaj ish asamblistit për shpifje ndaj ish asamblis
Ish-agjenti tregon hasmërinë e Haradinajt me Musajt, lidhja me Xhavit Halitin sh agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, përmes një postimi në facebook, për herë të parë ka zbuluar një detaj interesant.
Kjo vajzë i thotë Xhavit Halitit "Lugat i PDK-së" Publicistja e njohur në Kosovë, Kimete Berisha, përmes një shkrimi ka hedhur kritika dhe akuza të rënda në drejtim të në
Heroina në Has, flet familjari i të arrestuarit Pas zbulimit të identiteteve të 3 prej të arrestuarve nga operacioni në Has, ku u zbulua një laborat i përpunimit të dro
Haradinaj përplaset me Xhavit Halitin në kuvend, fjalët që përdorën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është përfshirë në një debat me nënkryetarin e kuvendit Xhavit Haliti përderisa
Edhe Shkumbin Demaliaj dhe Xhavit Jashari në akuzë, rrezikojnë burgun Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në P
Xhavit Drenori padit Thaçin në Gjykatën Kushtetuese Rrugës për në Gjykatën Kushtetuese është nisur një lëndë, nëpërmjet së cilës presidenti Hashim Thaçi pandehet për pasoja
Doli për të parë finalen e Championsit, ish-deputetit shqiptar i grabisin 100 mijë euro Në Prizren ka ndodhur një vjedhje prej 100 mijë eurosh në një banesë të një ish-deputeti. Më vonë është bërë me dije
Prokuroria po heton përplasjen mes Xhavit Halitit e Arben Gashit në Kuvend Konflikti fizik mes deputetëve Xhavit Haliti dhe Arben Gashi, i cili erdhi pas konfliktit verbal, nuk ka kaluar pa vëmen
Arben Gashi në Pressing sqaron incidentin me Xhavit Halitin Sonte, në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7, po diskutohet për tensionet gjithnjë e në rritj
Xhavit Haliti kërkon falje publike për deklaratat e tij ndaj ushtarëve të UÇK Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur përsëri për deklaratën e tij në Kuvendin e Kosovës, ku gjatë
Djali i dëshmorit të Koshares i përgjigjet Xhavit Halitit Me një akademi përkujtimore në Prishtinë po përkujtohet rënia e heroit Sali Çekaj para 19 vitesh në Betejën e Koshares.
Muhaxheri bën koalicion me Xhavit Halitin e PDK-së Gazmend Muhaxheri, nuk hezitoi që me të shkelur këmba e Isa Mustafës në Kosovë pas një trajtimi të gjatë për shërim në G
Një tjetër person godet Halitin: Mori 8 milionë marka dhe u zhdukën Udhëheqësi i fondit “Vendlindja thërret” në Gjermani, Ibrahim Kelmendi, i është bashkuar polemikës që filloi mbrëmë kur
Jep dorëheqje Xhavit Drenori Xhavit Drenori, sot ka dhënë dorëheqje nga pozita e asamblistit në Kuvendin Komunal të Drenasit. Në njoftimin që e k
Haliti i jep mend Haradinajt si të sillet me opozitën Xhavit Haliti ka provuar ta qetësojë gjendjen pas përplasjes në mes të Ramush Haradinajt dhe deputetëve të opozitës.
Aida Dërguti kalon në PDK?, përgjigjet Xhavit Haliti Deputetja Aida Dërguti, e cila është dorëhequr nga pozitat brenda Lëvizjes Vetëvendosje dhe Xhavit Haliti i PDK-së, janë
Xhavit Jashari fajëson këta komandantë për veteranët e rrejshëm rokuroria e Shtetit në gusht të viti të kaluar u kishte kërkuar organizatave të dala nga lufta e UÇK-së listat e veteran
Lushtaku e quajti zagar por si e shante “Kamishi” Flora Brovinën: Ja shkërdhefsha nënën Pas përplasjeve brenda PDK-së në Skënderaj, respektivisht mes Bekim Haxhiut dhe Sami Lushtakut, ky i fundit e quajti Hax
Gani Geci e përgëzon Xhavit Halitin Janë kundërshtarë në politikë, por për një moment Gani Geci i LDK-së e Xhavit Haliti i PDK-së janë “bashkuar”. Ka qen