999 rezultate për

xhamat

EMRI/ Po pastronte xhamat, bie nga pallati dhe vdes 50 vjeçarja në Fier Identifikohet gruaja që ra nga pallati dhe gjeti vdekjen gjatë mesditës së sotme. Mësohet se ajo është 50 vjeçarja Ro
NJOFTIM/ Xhamat e parë nuk mund të errësohen, por të pasmit po (FOTO LAJM) Drejtoria e përgjithshme e transportit rrugor shqiptar që drejtohet nga Blendi Gonxhe ka ndërmarrë disa reforma dhe inic
Drejtoria Transportit jep njoftimin e rëndësishëm për makinat me xhama të zinj (FOTO LAJM) Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor nëpërmjet një njoftimi ka sqaruar se kur është i lejueshëm d
Plas në Kamëz, militantët e PS thyejnë xhamat dhe shkatërrojnë derën e Bashkisë (FOTO LAJM) Qytetarë dhe mbështetës të PS-së janë mbledhur para Bashkisë së Kamzës duke hapur dyert e saj. Pasi kanë thyer xhamat
Banorët i thyen xhamat e makinës, reagon IKMT Ditën e sotme Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi një ndërtesë në Ksamil ku ka ndeshur edhe në rezist
Bëhen pluhur xhamat e selisë së partisë serbe në veri Xhamat e selisë së partisë SNS që ndodhet në qendër të veriut të Mitrovicës janë thyer sot në mëngjes pothuajse të gjith
Moti i çmendur në francë, breshëri thyen xhamat e makinave (VIDEO) Moti i ligë ka kapluar pjesën lindore të Francës, ku breshëri me madhësi të topit të ping pongut ia ka thyer xhamin një
Protestuesit tentojnë të thyejnë xhamat e blinduar të Kryeministrisë (VIDEO) Qindra protetsues vijojnë të godasin dyert e Kryeministrisë për të hyrë brenda ambjenteve të këtij institucioni per der
Plagoset gazetari, policia hedh gaz lotsjellës Nje dhune e madhe ka shperthyer ne protestene dites se sotme. Qindra persona jane ngjitur ne skelat e kryeministris
Të shtëna me armë zjarri në Fier, lokalit i thyhen xhamat Një lokal është tronditur mbrëmjen e djeshme nga të shtëna me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur në Fier dhe sipas infor
“Pa dallim shefa, VIP-a, të fortë”, ndalohen rreptësisht xhamat e zinj Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar se në marrjen e patentës nuk ka më riaplikim për
Çmendet moti! Breshëri mbulon rrugët dhe thyen xhamat (VIDEO) Moti i keq me shira, shtrëngata shiu dhe breshër ka përfshirë jugun e Reggio Emilias, veçanërisht Scandiano, Albinea, Ca
Tifozët e Liverpoolit thyejnë xhamat e autobusit të Cityt (VIDEO) Lufta mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt ka filluar , fansat e Reds e kanë nisur luftën me Cityn Pamjet e para vinë
Historia e trishtë e të miturës që lan xhamat e makinave nëpër rrugët e Prishtinës Fatima është 14-vjeçare. Ajo jeton në Fushë Kosovë dhe i përket komunitetit rom. Ka mbaruar klasën e pestë dhe më pas nu
Thyen xhamat e shkollës, dëmton lokale dhe një makinë, arrestohet 28 vjeçari Një 28-vjeçar në Fushë Kuqe është arrestuar në flagrancë nga polica, pasi ka thyer xhamat e shkollës 9 vjeçare ka dëmtua
"Arma" më e re e zjarrfikësve që shpon çelikun dhe xhamat antiplumb (VIDEO) Zjarrfikësit e Forcave Ajrore tani përdorin një sistem të quajtur PiroLance - një armë që mund të shkatërrojë mure prej
Theu xhamat e lokalit, si tentoi të vriste veten biznesmeni Një 41 vjecar ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë lëndë helmuese. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në
Çmendet 41-vjeçari, thyen lokalin e pi helmin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme ku një 41-vjeçar banues në Xhafzotaj ka tentuar të vrasë veten. Burim
Ndodh në Vlorë, zjarrfikësja përdoret për të larë xhamat (FOTO LAJM) Për çfarë të hyjë në punë një zjarrfikëse përveç se të fikë zjarre dhe të shpëtojë jetë? Në Vlorë kanë gjetur edhe një f
Forcat Ajrore Amerikane u tërheqin veshin pilotëve: Pastroni xhamat! Forcat Ajrore Amerikane i kanë kërkuar pilotëve të tyre me bazë në Britaninë e Madhe, t’i mbajnë xhamat e dritareve të p